שְׁאֵלָה:
האם יש הבדלים בין המוטות, מסורי הצבר או מסורי הגלילה?
Tester101
2015-07-01 07:16:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ממה שלימדו אותי, מסור גלילה הוא מסור על שולחן, עם להב דק המשמש לעבודות גלילה. למרות ששמעתי גם כלים אלה המכונים ג'יגסורס.

scroll saw

היצרנים מציעים גם מסורים ניידים, המיועדים לחיתוכים מורכבים דומים. נראה כי כלים אלה ידועים כמסורי ג'יגס, או כמנסרים של צברים.

sabre/jig saw

כדי לבלבל את המים עוד יותר, ניתן למצוא גם מסורי חרב גלילים.

scrolling sabre saw

האם יש ההבדלים בין מסורי חרב לנענע, או שהם כולם זהים? האם הלהב שמשמש בכלי משנה את ההבדל?

כפילות אפשרית של [מה ההבדל בין מסור חרב למסור לנענע] (http://woodworking.stackexchange.com/questions/1423/what-is-the-difference-between-a-sabre-saw-and- a-jig-saw)
@CharlieKilian הייתה לי גם את המחשבה הזו בהתחלה, אבל השאלה האחרת מזכירה מסורי גומלין במקום מסורי גלילה. פתחתי דיון על מטא. http://meta.woodworking.stackexchange.com/q/253/49
חָמֵשׁ תשובות:
rob
2015-07-01 07:35:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שנדון בחלק מהתשובות ל מה ההבדל בין מסור חרב למסור לנענע, המינוח שימש אחרת לאורך זמן. מה שאנו מכנים גלילה ראה כיום (כלי נייח / שולחני עם הלהב קבוע בשני קצותיו) נקרא בדרך כלל פאזל לפני שנים רבות.

scroll saw labeled as orbital jigsaw 1 scroll saw labeled as orbital jigsaw 2

(מקור: קרייגסליסט)

פאזל כף יד של ימינו (כשהלהב קבוע בקצה אחד בלבד) נקרא בדרך כלל גם מסור חרבות, וחלק מהיצרנים עדיין משתמשים בשם זה (עוד על כך בהמשך).

עוד מוסיף לבלבול ה- Rockwell BladeRunner, אשר לא נקרא מסור גלילה ולא פאזל. זה נראה כמו מסור גלילה אך משתמש בלהבי פאזל המותקנים הפוך (לעומת פאזל כף יד).

Rockwell BladeRunner

( מקור) )

המונח "חיתוך גלילה" או "חתך גלילה" משמש בדרך כלל להתייחס לחיתוך מעוקל. חתכים מעוקלים על גבי מסור גלילה, פאזל / מסור חרב, או אפילו מסור להקה יכולים להתייחס לכולם חיתוכי גלילה. להבים דקים יותר (מקדימה לאחור) מאפשרים לך לחתוך קימורים הדוקים יותר, וכמה להבי פאזל כאלה מתפרסמים כלהבי גלילה.

עם זאת, נראה כי תכונת ה"גלילה "של מסור הצבר הגלילה המוצג בתמונה היא כפתור המאפשר לסובב את הלהב. פרסומות ישנות עבור מסורים / גישי חרב מציגות גם את הכפתור הזה, אך נראה שתכונה זו נפוצה מעט פחות במתגרים מודרניים.

vintage sabre saw ad

( מקור)

יש מאמר about.com מאפיין מפוקפק למדי שטוען כי מסורי כף יד עם תכונה זו המסתובבת בלהב נקראו מסורי חרב ואלה ללא התכונה נקראו ג'יגסורס. למרות שזה נראה סביר, המאמר אינו מצטט התייחסויות כלשהן ולמחבר, שנראה כעובד עצים חובב וכמומחה לעץ עצים המוכרז בעצמו, אין שום אישורים אשר יציעו שהוא עוד סמכות מוחלטת בנושא. הנושא מכל חובב אחר.

כפי שצוין בחלק מהתשובות על השאלה שקושרה בעבר, יש אנשים שמשתמשים גם במונח "מסור חרב" בכדי להתייחס למסור גומלין, אך עד שמישהו חופר ספרות שבה יצרן כלים מתייג או מכנה מסור גומלין מסור צבר , אני חושב שהמסקנה הסבירה היחידה היא שלא נכון לקרוא למסור גומלין מסור צבר.

reciprocating saw

( מקור)

האם הכפתור מסובב את הלהב? לאבי היה פאזל שהיה בעל כפתור מסתובב חופשי שלא סובב את הלהב, אבל היה על ציר עם הלהב, מה שמאפשר לך להחזיק אותו ולנווט את המסור כמו עגלת קניות (כמו שהוא מסתובב סביב "הגלגלים" הקדמיים .
@Phil נראה שחלקם מאפשרים לך לסובב את הלהב, כמו זה שבמודעת הווינטג 'שהוספתי ודגם Craftsman החדש יותר שמוצג בתמונה בשאלה המקורית.
אותה בלדרונר היא חיה מוזרה. אני לא יכול לדמיין איזה שימוש יהיה לי בזה ... אני מניח שהוא עשוי לתפקד כמו מסור פס נייד.
@DanielB. זה מתפקד כמו מסור גלילה עם להב רחב, אבל באמת שזה רק פאזל הפוך ושולחן עם אחיזת זרוע. זה עשוי להיות דומה למסור להרכב מבחינת רוחב הלהב, אך להב המסור מסתובב בתנועה מעגלית כך שהלהב תמיד דוחף את חומר העבודה לשולחן. להבי מסור גלילה ומסור גלילה יכולים להיות גם דקים יותר (במונחים של כלי חרס) מכיוון שהם תמיד במתח בעת חיתוך, לעומת להב מסור פאזל / חרב שנמצא במתח רק במתיחה (או במורד, במקרה של BladeRunner ).
האם אתה חושב שמסורי חרב עשויים להיקרא כך מכיוון שהלהב מאובטח בקצה אחד וחופשי בצד השני, כמו שפרש יכול להניב חרב? בנוסף, שלושת המסורים האחרונים שאתה מצייר משתפים את העובדה שהם מסורים מחזירים ללא קשר אם הם נקראים כאלה. אולי מכיוון שאחד מכלי החשמל הראשונים שלי היה פאזל דומה לזה שמתואר בתמונה הראשונה שלך, אני מתקשה להתייחס למסור הדדיות ידני כמסור לנענע למרות שאני בדרך כלל יודע על מה אחרים מדברים כשהם עושים זאת .
"מסורי צבר" כמסורים הדדיים. זה יכול להיות דבר אירופי. הנה אתר שוויצרי (באנגלית): https://www.galaxus.ch/en/s4/producttype/sabre-saws-1208?tagIds=208. המקבילה הגרמנית מתייחסת ל "Sabelsäge" (שמתרגם מילולית כ"מסור חרב ").
Matt
2015-07-03 07:05:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שוד מבצע עבודה טובה בכיסוי השימוש הכולל בכלים. אני מוצא את הדיונים האלה מעניינים מכיוון שאפשר להיות צודק אבל יש לי תשובות שונות. כל סוגי המסורים הללו מתפקדים באותו אופן. חלקם טובים יותר בעבודה מורכבת וחלקם מיועדים לעבודות גסות. זה לא עוזר ששמות הכלים הללו יכולים להיות ניתנים להחלפה (ראיית הדדיות היא העבריין הגרוע ביותר בשם הכלים המעורפל).

מסור גלילה

תמיד הבנתי את הכלי הראשון שאתה מציג כמסור גלילה. ידוע שיש להב קבוע בשני הקצוות והוא משמש בדרך כלל לעבודה מורכבת. היחידה קבועה (לא ביד או ניידת מיוחדת) ואתה מעביר את חתיכת העבודה שלך סביב השולחן. בדומה למסורת רצועה, הלהב וחתיכת העבודה נראים נקיים יותר מאשר פאזל ידני. תמיד הבנתי שחותכים אותם ב -90 מעלות בהתחשב באופן בניית הכלי. זה לפי תכנון שכן הזרוע לא מסתובבת. לחלקם יש שולחנות הטיה כדי לפצות על זה.

פאזל

אני מחשיב את הפאזל כקרקע האמצעית בין מסור גומלין למסור גלילה. הפאזל מיוצג על ידי התמונות האחרות שהצגת. זהו מסור גומלין קטן יותר ולא קבוע כמו מסור גלילה. ניתן להשתמש במגוון להבים בגדלים שונים ובמגוון חומרים. הבסיס על הרבה מסורי ג'יג'ה מודרניים מסתובב כדי לאפשר חיתוך זוויות. ללא ספק הניידות היא הנכס הגדול ביותר שלה.

כשניסיתי לכסות את השטח האפור בין מסורי חרב למוטות, אני עם שוד כי אני לא חושב שמסרי גומלין נכנסים לקטגוריה זו. בקיצור מסור חרבות היה מונח נפוץ לתיאור פאזל ונראה שהתפתח בשמו. עובדי עץ מבוגרים עדיין מתייחסים למתקנים כאל מסורי חרב.

מסורי הדדיות נועדו לעבודה גסה כדי לבצע את העבודה במהירות. השתמשתי בהם בהריסה לחתיכים וציפורניים. יש לי אחד כזה לעזרה במשטחים. בדרך כלל אין להם מקום לעיבוד עץ משובח.

תמונות!

הסיבה האמיתית שרציתי לפרסם זאת היא שמצאתי מודעות ישנות יותר שעשויות להסביר את התפתחות הכלים והמונחים. הראשון שמצאתי מעניין שכן הוא נועד למסור מגילה משנות 1880. חוץ מזה שהוא מדווש ברגל זה נראה הרבה כמו הצאצא המודרני המופעל שלו. לא מצאתי מידע סותר לגבי שם כלי זה לאורך זמן.

Scroll Saw

תמונה מ- AtticPaper

עוד על המסור / פאזל התערובת

Jig/Sabre Sawtool label

תמונות מקיג'יג'י

מצאתי את זה במכירה בקיג'יג'י. הדבר הנהדר בו הוא שהוא מתויג גם כ- וגם כ מסור חרב. יכולתי לראות בזה ניסיון להסיר את הבלבול הפוטנציאלי בין שמות הכלים, אך זו רק ספקולציה. אני עדיין חושב שהקרב הסתיים ושני הצדדים מתאימים לזה!

מסור Recipro

אחד הדגמים הקודמים שהצלחתי לאתר "מסור Recipro". באופן ספציפי "Skil Model 577 Saw Recipro". עיצוב מאוד דומה למסורי ההדדיות המודרניים שאנו רואים כעת. מיקום היד זהה יחסית גם כן.

Recipro Saw

מקור התמונה: eBay

לסיכום

כלים אלה מתפקדים באופן דומה. כל אחד מהם מתאים יותר לעבודה מסוימת ועובדי עץ יכולים בקלות להטות אחד את השני. כפי שראיתי כאן ב- WW אינספור פעמים הוא שאנשים יזהו את אותו הכלי בשם אחר אבל הם לא בהכרח טועים.

אמנם לא ממש כיסיתי את זה, אבל הלהבים הם אלה שיכולים לחולל את ההבדל הגדול ביותר כשמדובר בכמה זוויות אתה יכול לעשות, עד כמה החיתוך נקי ובמקרים מסוימים עומק גזירה.

אני חושב שאולי ירשתי את אחד מהמסורים ההדדיים של Skil. מעולם לא הבנתי מה זה נועד להיות. תודה!
זה מסודר שלמסור הגלילה הידני יש מפוח קטן ליד הלהב. יהיה מסודר לראות אחד מאלה במצב מתוחזק או משוחזר :)
Daniel B.
2015-07-01 22:27:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שהוזכרו בהודעות רבות במספר כלים וטכניקות, מימי המינוח לעיבוד עץ הם בוציים.

התמונה הראשונה שלך היא מה שהייתי מכנה כמסור גלילה; אולם בעבר כונו אלה מסורים לנענע.

השניים האחרונים הם מה שהייתי מכנה כמסורי ג'יג; עם זאת, הם נקראו גם מסורי חרב. ההבנה שלי היא שבשלב מסוים, הלהב של כמה דגמי מסור לנענע נועד להסתובב בזווית לגוף וכי הדגמים עם פונקציונליות זו כונו "מסורי חרב". אני לא בטוח אם יש בכך שום תועלת.

לבסוף, מסור חרב, בעודו משמש לסירוגין (הפירוש כף היד המודרני) לסירוגין, מתייחס גם למסור גומלין, לפעמים נקרא "Sawzall", שהוא למעשה סימן מסחרי; זה כמו לקרוא לתחבושות דבק לעזרים. זה ככל הנראה שימוש לרעה במונח ואני לא ממליץ לקרוא למסור גומלין מסור חרב. כפי שרוב מזכיר, אני אופתע לראות כזו שתויגה ככזו על ידי יצרן. להיות לקרוא לתמונה הראשונה שלך מסור גלילה, שני מסורי הנענע והתמונה הבאה מסור הדדיות.

enter image description here

מעולם לא שמעתי מסור הדדיות המכונה מסור חרב, זה חדש עבורי.
תמיד שמעתי "מסור גומלין" כמונח כללי למותג Sawzall.
הסתכל בפוסט המקושר. שתי הנקודות הללו מכוסות שם
@Tester101 כמו הרבה מהטרמינולוגיה שלנו, סביר להניח שזה עניין של גיל עובדי העץ והאזור בו הם נמצאים. התמונה שקשרתי היא מדף ויקיפדיה: https://en.wikipedia.org/wiki/Sabre_saw אני חושב ש הדבר הבטוח יהיה להימנע מהמונח "מסור חרב" ולהיות ברור (מעט) עם "מסור לנענע" או "מסור גומלין" כדי להבדיל בין השניים.
@Matt ככל הנראה אם ​​אינך מסתכל מספר שבועות אומר שלא ראיתי כמה הודעות חדשות. זה נחמד שהמקום קופץ עכשיו!
עד שאני רואה מסור נמכר שמפורסם על ידי יצרן כלי עבודה כ"מסור חרב "או שכותרתו בבירור" מסור צבר "מהמפעל, אני משוכנע שהשימוש ב"מסור צבר" להתייחס למסור הדדיות אינו נכון; במקרה הטוב פרשנות מחודשת של המונח על ידי אנשים מתחת לגיל 40 שלא ידעו טוב יותר.
חיפוש קניות בגוגל: https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#tbm=shop&q=saber+ ראה חיפוש תמונות בגוגל: https://www.google.com / search? q = saber + saw & espv = 2 & biw = 950 & bih = 1089 & source = lnms & tbm = isch & sa = X & ved = 0CAcQ_AUoAmoVChMIxpn_xOa6xgIVwSysCh3qTg-H & dpr = 1 סביר להניח שהם לא מתפרסמים ככאלה. הם אולי לא משווקים אותם כמנסרים צבריים, אבל הם בהחלט מודעים למונח שמופעל על מתכונים.
@DanielB. חיפושים בגוגל מראים מסורים מקבלים כשאתה מחפש * מסור חרב * בגלל SEO ובגלל שדי אנשים השתמשו במונח באופן שגוי. אני לא חולק על כך שהמונח * מסור חרב * מוחל לפעמים על מסור גומלין; אני רק אומר שזה לא נכון לעשות זאת. התנגדותי היא שלפי ידיעתי, אף יצרן כלים לגיטימי מעולם לא פרסם מסור מקלט כמסור חרב, ולכן השימוש ב * מסור חרב * אינו נכון. אם מישהו יוכיח אחרת, אצטרך לקבל את השימוש הזה במונח.
אה, לא, אני מסכים שם. אני מניח שעלי לשנות את תגובתי כדי להבהיר. אמרתי שאפשר להשתמש בזה בכדי להתייחס אליו, ולא שזה נכון לעשות זאת. אמרתי שלא אשתמש במונח אלא "מסור הדדיות". כמו כן, אני לא רואה את הגיל שלך בפרופיל שלך? * משך בכתפיך * זה נועד לבדיחה והבנתי שאולי לוקחים אותו בצורה גרועה אז הסרתי אותו, אבל כנראה שלא לפני שראית את הקטע הזה. מצטער.
@DanielB. תודה על ההבהרה. בלי לשמור טינה; סליחה אם נתקלתי קצת חזק.
Michael Kohne
2017-10-17 04:11:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי כמה דוגמאות לטרמינולוגיה של היצרן, שלמען האמת רק מחזקות את הרעיון שמונחים אלה קיבלו, הושחתו והושחתו משמעותם על ידי מחלקות שיווק שונות.

לפחות בסוף שנות ה -60, & Decker השחור כינה את הדבר הזה בפאזל: Black & Decker Jigsaw late 1960s

לאחרונה יש לנו מלאכת יד של סאבר: Craftsman Sabre saw

וגליל האוטומטי של סירס Craftsman ראה: enter image description here

FreeMan
2019-02-07 03:34:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שהדבר הגיע לראש הרשימה היום:

אני חושב כי המונח "מסור צבר" הוא התייחסות כללית ל צבר - חרב קצוות אחת לחיתוך ודחיפה. לכל הכלים שהוזכרו בשאלה והתשובות יש וריאציה כלשהי של להב חיתוך ודחיפה חד-צדדי.

אם אחד מבטל את המילה "צבר" (או "צבר" אם אתה מעדיף את מהאנגלית של קווין) מהדיון נראה שיש הסכמה די חזקה ש

  • מסור גלילה הוא מסור על שולחן עם הלהב המוחזק בשני קצותיו המיועד לחיתוכים מורכבים
  • מסור לנענע הוא מסור ידני כאשר הלהב מוחזק בקצה אחד, המנוע מיושר בניצב ללהב ובסיס גדול המיועד ליציבות על פיסת העבודה המאפשר חיתוכים זורמים חופשי, בדרך כלל של פחות דיוק מאלו של מסור הגלילה
  • מסור הדדיות הוא מסור כף יד כאשר הלהב מוחזק בקצה אחד עם המנוע (בדרך כלל) בקו אחד עם להב החיתוך המיועד למחוספס בדרך כלל עבודה (אם כי אפשר לדייק למדי עם אחד עם תרגול).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...