שְׁאֵלָה:
מסור מיטר חשמלי של היטאצ'י משאיר קצה מוזר, מעט גל שאינו מרובע
JupiterJesus
2016-10-10 10:02:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מסור מיטר בגודל 10 אינץ 'של Hitachi C10FCE2, זה המסור הראשון שלי. אני מתחיל בעבודות עץ אבל לומד מהר. לאחרונה התקנתי "Makita A-93681 10-Inch 80 Tooth Micro Polished Mitersaw Blade" כדי להחליף את הלהב המחורבן למדי שאיתו הגיע.

פשוט שמתי לב היום בזמן שחתכתי איזה 3/4 "דובדבן עבור תיבה שאותה ראה המספר אינו חותך קצה שטוח, למרות שהקצה נראה מרובע. כיולתי את כל הכלים שלי במידה אובססיבית. יש לי כמה ריבועי מהנדס מדויקים, ריבועים כפולים וריבועים משולבים שכולם מסכימים זה עם זה, והם (בתוספת מד זווית דיגיטלי) מסכימים שלהב המסור הזוויתי מאונך לחלוטין לגדר האחורית ולרצפה. לא ממש ציפיתי לאי התאמה, ולכן לא בדקתי בקפדנות את התוצאה עץ. לפיכך, אני לא באמת יודע אם הבעיה הזו תמיד הייתה כאן, או אם היא הופיעה זמן מה בהמשך הדרך. קניתי אותה רק לפני כמה חודשים, והלהב לפני מספר שבועות בלבד.

"הבעיה" שאני מדבר עליה היא לא שהקיצוצים אינם מרובעים במובן המסורתי. ריבוע ניסיון אינו מראה משמעות סטייה מריבוע. עם זאת, כאשר אני מניח את שני חצאי פיסת העץ שנחתכה טרי יחד, הם אינם מסתדרים בצורה חלקה לאורך כל המשטח. יש שם סוג של פער הבולט ביותר בצד אחד. יש גם כמה סימני להב שהם עמוקים יותר ממה שהם צריכים להיות, עד כדי כך שאני מרגיש חלקים מסוימים של גרגר הקצה הם גבוהים בכמה אלפי אחרים.

עברתי למזחלת הצלבים שלי לאחר ששמתי לב לבעיה והקצוות שלי שוב יפים ומרובעים ושטוחים. מישהו יודע מה זה, אם ניתן לתקן או שאני צריך לזרוק את המסור ו / או את הלהב? האם זו הטכניקה שלי, התקנת / כיול המכונה, תקלה בחומרה או משהו אחר כמו שהתעסקתי בלהתקין את הלהב? אם הלהב הוא האשם, אני עדיין יכול להיות בחלון השיבה של אמזון. אם היה לי לוח יריות כנראה הייתי פשוט מנקה את הקצוות שלי, אבל עד אז אני תלוי בחתך נקי מחוץ למסור.

לידיעתך, כל חלקי המסור צמודים ללא משחק / להתנועע איפה שלא צריך להיות. הטכניקה שלי היא לדחוף את העץ על הגדר האחורית ולמטה על החלק הרחב ביותר של מיטת המסור, להדק את העץ כלפי מטה, לסובב את המסור במהירות, לאט לאט להפיל את המסור בעץ תוך לחיצה קלה כלפי מטה וחזרה כדי לשמור זה מרובע, עצור כשהוא מגיע לתחתית, המתן עד שייפסק ואז הרם אותו.

צילמתי כמה תמונות של הפער וגם את גרגר הקצה, אם כי סימני המסור כנראה אפילו לא מופיעים בתמונות. enter image description here enter image description here

אדם ביליתי יותר מדי מילים בתיאור זה.

אל תדאגי לגבי התיאור הארוך, זה מושלם לאבחון של דבר כזה (הבעיה הרגילה שלנו היא מעט מדי מידע להמשיך). חשבתי שזה נובע מרטט / תהודה של הלהב, אך התיאור הנוסף שלך לגבי פעולתו בעת שימוש במזחלת הצולבת הביא אותי להשליך זאת. מִחָדָשׁ. לצלם את הקיצוצים, זה דבר טוב שצריך לחשוב עליו, אני לא אגיד הרבה, אבל כמה מקצוענים היו מתכוונים באופן שגרתי לשכלל חתכים מסוימים, במיוחד אם הפנים המנסרות הן משטח ראווה. בכל מקרה אני מקווה שמישהו עם ניסיון רב יותר במסורי חשמל ישתתף בכדי לעזור באבחון הבעיה עבורך,
אם יש לך מד עקירה ברמת דיוק גבוהה, בדוק אם המסור מתנדנד.
ודא שההכנסה שופכת עם שאר השולחן כך שחומר העבודה לא מתנדנד מעט. תן גם ללהב להפסיק לפני שתרים אותו.
זה נשמע לי כמו לנדנד להב. יכול להיגרם על ידי הלהב או הסוכת. יש סיכוי שתוכלו לנסות להב אחר? גם אם חתך להב המלאי הוא מחוספס יותר, האם אתה מקבל את אותו חתך לא אחיד? כמו כן, נסה לנקות את הסוכת וכל החלקים המגעים עם הלהב (מכונת כביסה, בריח וכו '). קצת פסולת שם יכולה לעשות את זה. לבסוף +10 לשימוש בלוח יריות לניקוי גרגרי קצה גלויים. אתה יכול לצלם עם נייר זכוכית, אם כי מטוס ייראה נחמד יותר מהר.
@ratchet-freak אכן יש לי מד חיוג ששימשתי להגדרת סכיני מפרקים, כנראה הייתי יכול להגדיר אותו כדי לבדוק אם הלהב מתנדנד. אם שני הלהבים מתנדנדים, אני לא בטוח מה הייתי עושה מלבד להחליף את המסור כולו.
@rob שילשתי, כמו תמיד, כי חומר העבודה היה מוצק ולא זז במהלך, לפני או אחרי החיתוך, ואני תמיד ממתין לעצירה מלאה לפני ההרמה, כפי שתיארתי בסעיף "הטכניקה" שלי. תודה לך.
@aaron אני חושב שאחזיר את הלהב הישן פנימה ונראה אם ​​אותה בעיה מתרחשת. אם הבעיה היא הסוכך, האם זה אנדמי למסור עצמו, או שזה משהו שאוכל לתקן, או אולי התקנה לקויה? בדקתי ברצינות להכין לוח יריות ולהשתמש בו עם מטוס השקע שלי באל.איי, אם זה מספיק טוב. אני רואה את לוחות הירי האלה של כלי Voght ואת מטוסי הירי המטורפים בסך LN $ 400, ואני צריך לתהות אם הוצאות מזומנים מסוג זה באמת נחוצות, או אם אגוזי כלי הארדקור פשוט צריכים משהו לבזבז את כספם.
הרמתי מד מצפה של Incra 1000HD (במבצע במחיר של 130 $ עכשיו ברוקלר). במקרה הגרוע ביותר אני קרייגסליסט את הכוונת שראה ועושה את כל החתכים שלי במזחלת הביתית שלי ובמד המתווה החדש שלי, אני מניח. אבל אני אוהב את המסור לנוסע. זה לא כל כך מדויק, ויש לו את הבעיה המוזרה הזו, אבל אני הרבה יותר סביר שאגיע לעבודה אם אוכל לחתוך חתיכה במהירות תוך 3 שניות עם מסור הזווית ולהגיע לזנב.
לסוכת (במקום בו לוחצים את הלהב) יכול להיות מקום גבוה. מה שגורם להתקנת הלהב מחוץ לריבוע.
בדקתי עם מד חיוג, שני הלהבים. שניהם הפגינו התנהגות זהה. כמחצית עד 3/4 מהיקף הלהב היה ב 0, אך שאר הלהב לחץ את מד החוגה פנימה (שמאלה) כ 4-5 אלפי אינץ '. ביצעתי חתכים עם שני הלהבים והם גילו התנהגות זהה - חתך שטוח לכיוון החצי האחורי והשמינית הקדמית של המסור ופער גלוי בחלק האמצעי ההוא .. מכיוון ששני הלהבים מראים התנהגות זהה, אני מניח שהבעיה היא עם המסור.
אפשר לטחון את הסוכה כדי לתקן טלטולים. ראה https://www.woodgears.ca/saw_arbor/index.html לדוגמא.
אם המסור חדש מספיק, הייתי מקצה אותו ב- RMA ואוציא אחד מהטובים מהקופסה. אם לשנייה יש את אותה התנודדות, הייתי מניח שמדובר בפגם בעיצוב ומחליף מותג.
למסורי מיטר יש מוניטין של אי התאמה טובה לעבודה משובחת. הרבה אנשים מכנים אותם "מסורי קוצצים" מסיבה זו. אני מתאר לעצמי שהבעיה במסור שלך עדיין חורגת היטב מהסובלנות הנדרשת למסגור ונגרות. ובכל זאת, אני מזדהה עם התסכול שלך.
@CharlieKilian אני בעל כורחי צריך להסכים איתך. רציתי * להיות מסוגל לשמור את להב הקרע במסור השולחן שלי ולהב הצולב במסור המיטר שלי ולתת לכל כלי "לעשות את עבודתו", אבל אני לא חושב שזה יקרה. מאוחר מדי לחזור דרך אמזון, והיטאצ'י טרם הגיב להודעת התמיכה שלי. אני משתפר בשימוש בכלי יד לא רק לנקות קצוות מכונה בינוניים, אלא גם לשטח ולפרק אותם מלכתחילה, כך שאולי בקרוב אהיה במקום שבו אני אפילו לא צריך את המכונות שלי כדי לייצר מושלמות חתכים מלכתחילה.
שתיים תשובות:
rob
2016-10-15 09:36:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה מצפה ליותר מדי מסור של 120 דולר ומלהב דק של 35 $. כלי חשמל בטווח מחירים זה פשוט לא מיוצרים בסבילות חזקות במיוחד מכיוון שיש יצרן ירידה בתשואות, והם מתחילים לחתוך פינות במקומות מסוימים כדי להגיע לנקודת מחיר מסוימת.

אתה יכול לנסות לנקות את סוכתך או להחליף את מכונות הכביסה משני צידי הלהב באיכות גבוהה יותר. יתכן שתוכל לדעת אם המנקי אינם שטוחים או שמא אחד או שניהם אינם עקביים בעובי מצד אחד למשנהו.

אם אתה מקבל 4-5 אלפיות של אינץ '( קצת יותר מקוטר השיער האנושי) לאורך חלקים מסוימים של הלהב שלך, כלומר זיווג של 2 חתיכות חתוכות עשוי להעניק לך פער רחב עד 1/100 אינץ '. רוב האנשים לא ישימו לב לפער בסדר גודל כזה כשבוחנים תבנית כתר מותקנת ממרחק של יותר מ- 4 מטר, אך למרות זאת, פרויקטים של נגרות מטבעם הם בעלי צניחה מסוימת מכיוון שזמן הוא כסף, ולנגר מיומן יהיו שפע של טכניקות. על עבודה סביב והסתרת פגמים במקום בו זה חשוב.

נוסף על כך, כל מה שתמדוד עם הלהב במצב סטטי, ככל הנראה, יהיה שונה כאשר הלהב מסתובב ב 5000 סל"ד, במיוחד עם שור דק להב שהצלחת שלו תהיה פחות עמידה בפני כיפוף מאשר להב מלא קרף. בהתבסס על הניסויים שלך, נראה שזה לא הגורם העיקרי מכיוון שהלהב המקורי מניב את אותן תוצאות.

בהתחשב בפתרונות העוקפים, אינך צריך לקנות מטוס ירי של 400 דולר; אתה יכול באותה מידה להשתמש במטוס יד של 30 דולר ובלוח יריות, או לנקות את הקצוות בעזרת המזחלת הצולבת שלך.

עם זאת, אין שום סיבה לזרוק את מסור הזווית שלך. בשלב מסוים ייתכן שתרצה לחתוך לוח ארוך מאוד, שיהיה מביך על מסור שולחן ועשוי לדרוש ממך להזיז את מסור השולחן או לסדר מחדש את החנות שלך כך שתתאים לפעולה.

The Aussie Woodworker
2016-10-13 21:01:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על סמך התגובה האחרונה שלך, החזיר את המסור. זה לא משהו שסביר להניח שתצליח לתקן בקלות.

זהו מסור הגון שבדרך כלל חותך הרבה יותר טוב מזה, אתה צריך להרגיש בנוח להחליף לעוד אחד מאותו דגם, זה נשמע כמו פגם חד פעמי מטורף.

הגעתי למסקנה זו בעצמי ותשובתך ותגובותיהם של אנשים אחרים חתמו את העסקה. מאוחר מדי להחזיר אותו לאמזון, ואם היטאצ'י לא יכבד את האחריות (זה אמור להיות שנה) או ציפה שאשלם משלוח (שזה נראה קרוב לעלות החלפת המסור, אני חושב), אני ' או למכור אותו ב- CL למישהו תובעני ממני פחות, או להשתמש בו כמסור גזרי ואחריו הקצעה ידנית. פשוט בניתי לוח יריות ואני לומד להשתמש בו. אם אני זקוק לאיכות מיד עם המכונה, אשתמש במד הזווית עד שאאסוף מסור אחר במורד הקו.
@JupiterJesus בושה על שלא הצלחת להחזיר אותו לאמזון אבל שמחה שקיבלת את התשובה שלך. אם אתה זקוק לעזרה בכל מה שקשור לירי (או למטוס / מטוסים) אל תהסס לשאול שאלה חדשה או שתיים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...