שְׁאֵלָה:
הדרך הטובה ביותר למרוח כתמים
RedGrittyBrick
2016-02-11 23:06:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכנתי מתלה נעליים מאשוחית ומרחתי כמה שכבות של לכה מט שקופה. אשתי רצתה צבע כהה יותר אז הלכתי לחנות המקומית, שם המוצר היחיד המתאים עם הצבע הנכון היה פח קטן של "כתם עץ", ההוראות שעל הפח אמרו לשייף היטב כל לכה קודמת כדי ש"הכתם "יידבק. . המוצר מיועד לשימוש חיצוני ודורש 2 או 3 שכבות. אז אני מניח שזה יותר מאשר צבע מכתים בלבד ויש בו כמה דברים אחרים שמייצרים ציפוי מגן עמיד למים.

enter image description here

לאחר בדיקה מספקת על גוש עץ קטן המשכתי ושיייפתי קלות, ניקיתי ואז מרחתי את הכתם בעזרת מכחול.

התוצאות היו כתמיות להחריד ולא אחידות, בעיקר בגלל העובדה שנראה שהכתם מתייבש (יותר כמו קרישה) לפני שהספקתי לטפטף טפטופים / ריצות. עכשיו אני מצפה לשייף אותו לעץ רגיל ולחדש.

יתכן שהנחתי יותר מדי "כתם" בכל פעם, או שאולי התנאים לא תקינים (הבאתי את העבודה בתוך הבית כיוון שלי טמפרטורת המוסך נמוכה מהמינימום בפח).

אילו טכניקות עלי לנסות עם מוצר זה?

שתיים תשובות:
Graphus
2016-02-12 17:18:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח שזה יותר מאשר צבע מכתים בלבד ויש בו כמה דברים אחרים שמייצרים ציפוי מגן עמיד למים.

כן, סוג מוצר זה אינו כתם במשמעות המקובלת של המילה.

זו דוגמה נוספת לדילול המשמעות הנכונה של מונחי עיבוד עץ על ידי היצרנים * אנחה * מוצר זה של Ronseal הוא 'לכה' אקרילי צבעוני ואני לא יודע למה הם לא סתם משווקים אותו כ לכה צבעונית כדי לחסוך את הבלבול הבלתי נמנע.

נראה שהכתם מתייבש (יותר כמו קרישה) לפני שהספקתי לטפטף טפטופים / ריצות

ובכן זה קורא לעצמו ייבוש מהיר: - ) גימורים אכן נקרשים באופן כשהם מתייבשים על גבי משטח ואם תרימו חלק מהגימור המיובש בחלקים תוך כדי הברשה על אזורים מצופים בעבר, תקבלו בלגן נוראי ככלל.

נראה לי ברור שהמוצר באמת מיועד ללכת על עץ חשוף ולא אוהב ללכת על גימורים קיימים. גיליון הנתונים אישר את החשדות שלי. אני לא יודע עד כמה זה מודגש על הפח אבל:

"יש להסיר לחלוטין את כל המוצרים להרכבת סרטים שהופעלו בעבר, למשל צבעים ולכות."

אז סתם שיוף קל לא הספיק.

Sidenote בנושא הסרת גימור: אני באמת אנסה להניא אותך מלהשחיל גימורים קודמים כטכניקה שלך. חשפניות כימיות הן בדרך כלל הדרך הטובה ביותר לסיים ביסודיות. אם שיטה פיזית גרידא היא הכרח מסיבות של עלות, רעילות או סתם ריח אז הגרידה עדיפה בהרבה על שיוף: היא מהירה ויעילה יותר, תמיד זולה יותר, בטוחה יותר למשתמש (הרבה פחות אבק) ויש פחות פוטנציאל נזק מקרי לרוב הרהיטים.

אילו טכניקות עלי לנסות עם מוצר זה?

  • עבוד בצורה חלקה ויעילה ככל האפשר באמצעות מברשת גדולה יותר ולא קטנה יותר, אך רולר קצף או תנומה קצרה עשוי להיות כלי יישום טוב יותר.
  • נסה למרוח את הלכה ולהשאיר אותו בשקט. לעמוד בפיתוי לחזור על הגימור שהוחל כבר אחרי זמן קצר.
  • שמור על מברשת נקייה או סמרטוט נטול מוך רטוב עם מים בהישג יד להתמודדות עם טפטופים או ריצות בקצוות, אל תנסה להתמודד איתם באמצעות מברשת היישום.

הערה אחרונה אם משתמשים במברשת, זיפים סינטטיים מומלצים מאוד ולא זיפים טבעיים.

תודה שהניע אותי לקנות מגרד ומלטשת ארונות. מאד אפקטיבי.
ברוך הבא @RedGrittyBrick,! לא יכול להמליץ ​​עליהם מספיק באופן כללי (מעדיף לגרד עץ על פני שיוף) אבל הם פשוט מדהימים בהסרת רוב הגימורים.
Ashlar
2016-02-14 01:59:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא הייתי ממליץ על כתמים זמינים מסחרית לכל דבר המיועד למראה איכותי דמוי רהיטים, במיוחד כתמי & לסיים מוצרים בצעד אחד. הבעיה בכתמים היא שהם לא באמת כתם, אלא מכילים חלקיקי פיגמנט. מכיוון שחלקיקי הפיגמנט גדולים למדי ככל שהצבע הרצוי ו / או ככל שמורחים יותר שכבות, כך מכסה גרגר העץ יותר.

הייתי מציע לנסות צבע עץ במקום. אתה יכול לקבל אבקות צבע עץ Transfast מ- Woodcraft.com תמורת כ- $ 12 עבור 2 גרם. בקבוק (עושה סכום כולל של גלון). מערבבים אותו עם אלכוהול מפוגל ומשפשפים אותו עם סמרטוט. אתה יכול גם לערבב אותו עם מים, אבל מים מעלים את התבואה במקום שאינו אלכוהול. הגרגירים הצבעוניים קטנים בהרבה מאלה המשמשים בכתמים והתוצאה היא שהצבעים עשירים וגרגר העץ באמת מבטא טוב. פשוט שפשף את הצבע בסמרטוט, אך השתמש בכפפות אלא אם כן אתה רוצה ידיים כהות למשך כמה ימים. סיים את מילות העץ עם לכה שקופה סטנדרטית, לכה או גימור אחר לפי הצורך.

הן כתמי פיגמנט והן צבע יש שימושים לגיטימיים בעיבוד עץ. כתם פיגמנט טוב יותר בשיפור הנראות של מבנה הנקבוביות, למשל. הבעיה במקרה זה היא שזה לא סוג של כתם, אלא לכה כהה ... שיש בו גם ייסים לגיטימיים, אבל שקשה יותר להשיג תוצאות מבוקרות מכל סוג של כתם.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...