שְׁאֵלָה:
מה גורם למסור יד נהדר?
Ashlar
2016-03-18 00:16:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בכתיבת תשובה ל- איך מומחים מייצרים זנב ציפורניים ביד שמתאימים כל כך?, הבנתי שיש הרבה יותר מה לומר מאשר "להשיג מסור טוב". יש לי כמה מסורים ישנים שאותם אני מנסה לשפץ, אבל רכשתי רק מסור של Veritas Dovetail (60 $), שמתפקד הרבה יותר טוב מדגמי הקופסאות. במהלך הקניות למסור זה מצאתי גם את המסור של רוב קוסמן בסך 250 דולר.

בעוד שחלק מהבדלי העלויות בין המסורים הללו עשויים להיות פשוט שיווקיים, אני יודע שמספר תכונות עיצוב תורמות למסור מעולה. אז מה הופך מסור נהדר למעולה?

חדות, ישרות ונוחות.
אחד תשובה:
grfrazee
2016-03-18 01:54:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שמספר תכונות עיצוב תורמות למסור מעולה. אז מה הופך מסור נהדר למעולה?

הדבר הנדרש מספר אחד למסור ידני הוא שנחתך ישר. זה לא משהו שאתה יכול לדעת רק מהתבוננות בו (בדרך כלל - אם לוח המסור מכופף אז ברור שהוא לא ייחתך ישר). מסור ייחתך ישר כאשר הוא מתויק כראוי ומתקבע באופן שווה (שלא לומר דבר מהיכולת של המשתמש לחתוך קו ישר).

לאחר מכן, מסור נהדר עשוי מפלדה נהדרת. לפי זה, אני מתכוון לפלדת קפיץ טובה שיכולה להחזיק קצה. אם ראית אי פעם מישהו "תולש" מסור יד כדי לגרום לו להרעיש את ה טונג הם בודקים את קפיצי הפלדה. מסורים בוטיקיים מודרניים משתמשים בפלדה טובה עם שיניים הניתנות לתיקון מחדש. יצרני ביג בוקס משתמשים בדרך כלל בשיניים קשוחות אינדוקציה, שלא ניתן לחדד אותן בקלות בחנות הביתית.

הדבר האחרון שמייחד מסור נהדר הוא ההתאמה והגימור. אם אתה מסתכל על מסור קופסה גדולה, הכל פלסטיק, אלומיניום וגומי עם מעט מחשבה על אסתטיקה וארגונומיה. מסור ידני עשוי כראוי יפה למראה ומרגיש נפלא ביד, גם לאחר ניסור למשך שעה. מסורים נהדרים מזדקנים טוב מאוד ומפתחים פטינה נחמדה. מסורים זולים נראים כמו זבל ולא משנה בן כמה הם.


יש כמובן דרגות שונות של גדלות, גם בקרב יצרני ניסורים גדולים. וריטאס מייצרת כמה מסורים מצוינים בנקודת מחיר טובה מכיוון שהם מסוגלים לבצע אוטומציה רבה מהתהליכים שנכנסים אליה. מישהו כמו רוב קרוסמן, גרזן גרוע או לי-נילסן משתמש בתהליכים עתירי עבודה, ולכן יש להם עלות גבוהה יותר. כמו כן, אתה משלם עבור שם גם עבור חלק מאלה.

יש הרבה מסורים וינטג '/ עתיקים שניתן לגרום להם לעבוד באותה מידה כמו מסור חדש. התבונן ב שרשור הפורום של Lumberjocks אם אינך מאמין לי.

שיחה טובה לגבי המסור של וריטאס. ראיתי סרטון יוטיוב מאת קוסמן המראה כיצד הוא עושה את ידיות המסור (יש לו את להבי המסור במקום אחר). הם באמת עתירי עבודה.
פריט שציינת בתגובה אך לא התשובה הוא נחמה. חלק מידיות המסור פשוט אינן מתאימות לכל הידיים, או אינן בזווית הטובה ביותר לכל המשתמשים.
`מסור ידני עשוי כראוי יפה למראה ומרגיש נפלא ביד,` האם זה לא התייחס להיבט הנוחות? :)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...