שְׁאֵלָה:
איך מונעים מהתפוצצות של חומר עבודה שהופך בזמן שאתה עובד עליו על המחרטה?
rob
2015-03-20 22:33:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי כמה סרטונים מפחידים ותמונות "אחרי" שבהן מישהו הפך משהו על מחרטה וחומר העבודה פשוט התפוצץ. איך אני יכול להימנע מכך?

לדוגמא, ב סרטון אחד של קערה מתפוצצת התורן מעיר שהוא הפך את החלק התחתון דק מדי וזה הגיוני, אך הוא לא מפרט בערך כמה זה היה צריך להיות עבה. האם יש כלל מהיר ומלוכלך להערכת עד כמה החלקים התחתונים ו / או הצדדים צריכים להיות עבים? הוא גם מזכיר שהעץ היה מעט רטוב אבל אני לא בטוח אם הוא מציע שזה גם היה חלק מהגורם.

האם זה נפוץ שדברים מתפוצצים על המחרטה, והאם זה נובע יותר שגיאת מפעיל או סתם סכנה מובנת של הפיכת עץ? אם אני לא יכול לעשות שום דבר כדי למנוע את זה לחלוטין, באיזה כללי אצבע אוכל לנקוט כדי להקטין לפחות את הסיכוי שהתפיסה שלי מתפוצצת על המחרטה?

כמו כן, האם יש לכך מונח טכני ( דומה למונח "בעיטה חזרה" ביחס לכלים אחרים), או שזה פשוט נקרא מתפוצץ ?

אני אוהב את כותרת השאלה, אגב. מצפה לראות תשובה. תודה!
האם יש לך הפניות לסרטונים האלה? הפכתי לא מעט דברים, אבל אני מתעניין במקרים שסופקו.
@BrownRedHawk הוספתי קישור לסרטון קערה מתפוצץ.
שתיים תשובות:
#1
+4
BrownRedHawk
2015-03-20 23:48:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסרטון (והפרטים מהתגובות והסרטון עצמו) הופכים למחקר נהדר. עץ רטוב יכול להיות מטבעו לא יציב מכיוון שהוא עשוי להתפלג בצורה לא אחידה, לחצים אינטגרליים שאינם מאוזנים ומספר עצום של גורמים אחרים.

חשוב כיצד כאשר פיסת עץ מתכופפת / מתעקמת / מתפתלת כשהיא מתייבשת. זה העץ המוצג ומתהווה למתחיו הטבועים. עכשיו, חקור את הלחץ הזה תוך כדי סיבוב מהיר מאוד, ו ו גורם לכוחות צנטריפטריים גדולים למדי ו להסיר את החומר שלו, ומשנה עוד יותר את אופן חלוקת הלחץ, המסה והכוחות.

זה קורה מדי פעם. הייתי אומר שלצלחות, עץ ירוק וחתיכות דומות יש סיכוי גבוה יותר לכך, אולם עדיין לא הייתי קורא לזה נפוץ. היו לי פחות מ -10 חתיכות 'FRAG' עלי מתוך מאות.

כשאתה בספק, או בזמן שלמדתי טועה בצד הזהירות. קח את הזמן שלך, התחל לאט (והאיץ לפי הצורך) והיה זהיר אם משהו מרגיש רטוב, חם, לא יציב, או נראה שהוא 'מתוח'.

בהצלחה. שהלהבים שלך יישארו חדים ושבבי העץ שלך בשפע.

#2
+2
bowlturner
2015-03-21 00:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שאומר BrownRedHawk, זה לא נפוץ במיוחד. הסיבה שהוא לא אמר כמה זה היה צריך להיות עבה היא כי 'זה תלוי' בעיקר בגודל הקערה מלכתחילה. עץ רטוב / ירוק הוא גם כבד וחלש יותר מעץ מיובש.

פיסת עץ נקייה בדרך כלל לא 'תתפוצץ'. אם יש סדקים או ענפים או 'בעיות' אחרות בעץ, זה הרבה יותר סביר. היה לי פיצול אחד לשניים כי היה סדק טבעי שהעמיק הרבה יותר ממה שחשבתי וכשקלטתי את האזמל שלי חצי ממנו פשוט עף. אבל עברו לי 2 פריטים ככה ואני נמצא בשנות ה -100 הנמוכות לפריטים שהופנו. נכון.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...