שְׁאֵלָה:
כיצד להתמודד עם הרחבת עץ בשילוב עם מסגרת פלדה?
wyer33
2015-08-18 07:48:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם יש טכניקות כלליות טובות להתמודדות עם הרחבת עץ כשמשלבים אותו עם מסגרת פלדה? לצורך הוויכוח, נניח שאנו בונים תיבת מתכת ועץ שבהם המתכת כוללת את מסגרת התיבה, אך העץ כולל את הפאנלים (והניח שאיננו משתמשים בדיקט או באיזשהו קומפוזיט עמיד בפני הרחבה. ) כיצד אנו מצמידים את העץ לפלדה באופן כזה שההתרחבות אינה מהווה בעיה? עם עץ טהור נוכל לחתוך חריץ ולהצוף את הלוח, אבל אני לא בטוח מה הרחבה של זה לפלדה. הוספת חריץ לצינורות מרובעים מרותכים נראית קשה.

תן לעץ לנוע - חבר אותו עם חומרה שעוברת דרך חריצים במקום לנעול אותו במקום. או מרווח אותו כדי לאפשר מקום להרחבה מקסימאלית; טבלאות קיימות. או לכוון אותו בצורה כזו שכל הרחבה הולכת לכיוון שלא גורם לצרות ולא נלחם במתכת ובמחברים. או הגישה העתיקה של שימוש במחברים מסוגים שיכולים להתכופף בכדי לאפשר לעץ לנוע (שידות ממוסמרות יכולות לפעמים לשרוד בתנועת עץ שבנייה מודבקת ומוברגת לא יכולה)
אני מתפתה לסמן זאת ככפול של http://woodworking.stackexchange.com/questions/908/what-general-considerations-do-i-need-to-take-into-account-for-wood-movement מכיוון שהעץ יציב יחסית לאורך התבואה שלו, ולא יתנהג בצורה שונה בהרבה מפלדה לאורך הממד הזה. כמו בעץ, אתה יכול לתקן את העץ בקצה אחד בלבד ולתת לקצה השני לצוף (רצוי עם חריצים כלשהם או זנבי דופן מחליקים); לדוגמה, ראה http://woodworking.stackexchange.com/a/910/49
@rob למרות שאני מסכים ששאלה אחרת מדברת על תנועת עץ, לא ברור לי כיצד חלק מהטכניקות הללו מתורגמות למסגרת מתכתית. באופן ספציפי, אני לא בטוח איך להכליל זנב זווית או חריץ לצינורות מרובעים מרותכים. כעת, התמונה ההיא שמחברת את שולחן השולחן לאורך המרכז הייתה מועילה ומעניינת. במקרה של תיבה ממוסגרת ממתכת, סוג זה תקף, אך אז המסגרת לא תהיה בקצוות התיבה, אלא במרכז הדפנות. זה רעיון מעניין, אבל בהחלט יהווה תיבה יוצאת דופן.
@rob ובכן, לעזאזל, לא משנה, אני מבין טוב יותר עכשיו. אני לא צריך להכין קופסה נראית מוזרה, אלא פשוט יכול לרתך את התושבת לחלק המרכזי של המסגרת ולצרף אותה לעץ לאורך צירי האורך. שיחה טובה.
שתיים תשובות:
Graphus
2015-08-18 15:23:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לצורך הוויכוח, נניח שאנו בונים ארגז מתכת ועץ שבו המתכת כוללת את מסגרת התיבה, אך העץ כולל את הפאנלים (והניח שאיננו משתמשים בדיקט או בחלקם סוג של מרוכב עמיד בפני התפשטות.) כיצד אנו מצמידים את העץ לפלדה באופן כזה שההתרחבות אינה מהווה בעיה?

אלא אם כן אתה יכול לספק אמצעים כלשהם כדי להזיז את העץ שאתה לא יכול, כלומר זו תהיה בעיה.

תוכל למזער את הבעיה באמצעות רבע- עץ מנוסר, המתרחב ומתכווץ בצורה מינימלית לרוחבו (אחת הסיבות לכך שהוא היה כל כך מועדף בעבר), אך עם מסגרת נוקשה ובלתי ניתנת למדי סביב העץ, סביר להניח שעדיין יהיו לך בעיות.

אם אתה בונה בחודשים רטובים יותר כאשר העץ הוא הרחב ביותר כשתגיע לעונה היבשה הפאנלים יצטמצמו והפערים ייפתחו. אם תבנה בחודשים יבשים יותר העץ לא יוכל להתרחב כשתגיע לעונה הרטובה וכנראה שבסופו של דבר תקבל סדקים מכיוון שהעץ מבקש להקל על המתחים המצטברים.

הוספת חריץ לצינורות מרובעים מולחמים נראית קשה.

הייתי מתאר לעצמי שכן! יש עדיין אפשרויות אם אינך יכול לגרום ללוח לצוף במסגרת, כמו בדלתות לוח עץ קונבנציונליות. אך זה כרוך בפשרה מבחינת המראה שכן יהיה פער גלוי במהלך השנה כולה או כולה.

מה שאתה עושה זה להכין כל לוח משני חלקים, וביניהם הוא מפרק המאפשר להתכווצות והרחבה. ישנן שלוש אפשרויות בסיסיות:

  • מפרק לשון וחריץ
  • מעין חצי הברכיים (shiplap)
  • חוט צף

Expansion joints

grfrazee
2015-08-18 18:12:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עם עץ טהור נוכל לחתוך חריץ ולצוף את הפאנל, אבל אני לא בטוח מה ההרחבה של זה לפלדה.

אתה נמצא עקוב אחר החריץ, אך לא ממש באופן שאתה מתאר כאן.

ראשית, תקדח חור עגול רגיל בפינות הפלדה. לאחר מכן, אתה יוצר חור מחורץ בלוח העץ. חריץ זה יהיה בניצב לכיוון התבואה של העץ, בדומה לתמונה למטה, אך לא כל כך ארוך.

Slot

במקרה שלך היית מחריץ את החור רק בכדי להסביר את ההתפשטות והתכווצות הצפוי של הפאנל. זה ישתנה לפי המינים והרוחב הכולל של הלוח. לגדלי ארגזים "רגילים", הייתי חושב שהרחבת החריץ 1/8 "לשני הצדדים תהיה מקובלת. לדוגמא, אם היה לך חור בקוטר 1/4" בפינה הפלדה עבור המחבר, היית עושה 1/4 "קוטר. על 1/2" חריץ ארוך בפאנל.

ואז היית משתמש בבורג כדי להדק את הפאנל לפינה ולהפוך אותו לחוזק. הייתי מציע אגוזי ניילוק, באמצעות אגוז ריבה, או ארון חוטים על בריח רגיל כדי למנוע מהברגים להירגע עם הזמן.

הוספת חריץ לצינורות מרובעים מרותכים נראית קשה.

כמו כן, אני לא בטוח אם החלטת מה לעשות למסגרת, אבל הייתי מציע זוויות פלדה במקום צינורות. זה יהיה זול יותר, קל יותר וקל יותר להתחבר אליו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...