שְׁאֵלָה:
מעבה כבר לא חותך כמו שצריך
Jty.tan
2016-12-19 16:52:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי עובי ראש חותך סלילי, ופשוט החלטתי שהגיע הזמן לסובב את הלהבים. עקבתי אחר ההוראות (בהתחשב בתוצאה שלהלן, כנראה לא 100%) וסובבתי את כל להבי החיתוך ב 90 מעלות (בפעם הראשונה).

ואז הכנסתי חתיכת מבחן של אורן רק כדי לראות אם עשיתי את זה כמו שצריך. כפי שאתה יכול לראות למטה, ברור שלא ...

enter image description here

מישהו יכול לתת לי עצות לגבי מה שאני רואה, ואיך אוכל לתקן את זה?

תודה!

לא מספיק בטוח בכדי להכניס את זה לתשובה, אבל זה נראה כמו תה תה קלאסי. גרגר העץ הוא תמיד נקודת המוצא של צמיחת התה, אך הסיבות הנפוצות בצד הציוד הן קצוות שאינם חדים ככל שיכול להיות או מנסה להוריד יותר מדי במעבר אחד. האם אתה מקבל את אותו האפקט אם אתה מכוון את עובי העובי כדי להוריד את כמות החומר המינימלית?
זה בהחלט היה בתחום של "כמה שפחות חומר". כבר ביצעתי חתכים עמוקים יותר עם אורן, אבל כשהפעם התברגתי והתברגתי בחזרה על כל הלהבים האלה, הייתי נמרץ לנסות לעשות משהו גדול מבלי לבדוק את זה קודם ...
נראה שזה מצביע על כך שהקצוות אשם, או המיקום שלהם אולי? אני לא מכיר ראשי סליל ממקור ראשון ולכן אני לא יודע כמה פוטנציאל יש להתאים את הלהבים לא לגמרי בסדר.
הותקן לך איסוף אבק מתאים לבדיקה שלך? האם כל הסימנים הם בעיקר בעץ המוקדם (גרגר בצבע בהיר יותר)?
האם אתה בטוח שהזנת את הלוח בכיוון הנכון ולא חותך נגד התבואה?
עם איזה פלנר מודל אתה עובד? האם יש לך מהירויות הזנה מרובות? האם זה גם ראש חותך סלילי או אולי זה בעצם ראש חותך לולייני? האם אתה נלחם בהתנגדות בכדי להעביר את החומר דרך הקצב?
שאלה מטופשת, אבל האם חותכי הפרט מכוונים בדרך הנכונה עם הפנים כלפי מטה?
האם אתה בטוח ב 100% שיש לך את הלהבים לכיוון הנכון? אני יכול לומר (למרבה הצער מנסיון) שזה בדיוק הכמות וסוג הדמעה שהייתי מצפה מכניסת להבים לאחור
@aaron, צדקת ... ראשי החיתוך הבודדים לא כיוונו בצורה הנכונה. ביסודו של דבר, המדריך אמר לסובב אותם לכיוון אחד, אבל זה היה בעצם הכיוון השני שאני צריך כדי לסובב אותם. מכיוון שהצלחתי פשוט לסובב אותם על ידי הברגה חלקית של אותם, מעולם לא בדקתי אם זה נכון. אופס.
@graphus, גם אתה הבנת את זה נכון. : ד
@Jty.tan - מעולה, אני שמח שזה הסתדר .... נשמע כמו הרבה עבודה בכדי לכוון מחדש את כולם :)
אחד תשובה:
Ashlar
2016-12-20 22:13:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יתכן שהתלישה שחווית נובעת מהתקנת ראשי חיתוך עובי יותר, אך אני משתמשת בפלטה עם סכינים ולכן אינני מנוסה במה שיכול להשתבש במכונה שלך. עם זאת, אם סיבבתם את הראשים על פי המדריך, אני חושד שעובי העובי צריך לעבוד כראוי והבעיה עשויה להיות בעץ. בדיקות נוספות עם מינים שונים עשויות לשפוך יותר אור על הנושא. בהנחה שהציוד אינו האשם, בחרתי להתייחס לעץ כבעיה בתשובה זו. כולם חווים קריעה מעת לעת, ויש מספר דברים שתוכלו לבחון כשמכינים לוח שעשוי לגרום לבעיה כאן וניתן לצמצם אותו על ידי לימוד התבואה והתאמת הגישה שלכם בהתאם.

ראשית, נבהיר כמה מונחים. ללא קשר למין, הלוח בדרך כלל יהיה בעל שלושה דפוסי גרגרים, בהתאם למיקומו בעץ. שקול עץ שנחתך לקרשים כמו פרוסות לחם חתוכות לאורך הדרך. זוהי הגישה הנפוצה ביותר בה משתמשים בכרסום עץ וניתן לכנותה כ שטוח. דפוס הגרגר של הלוחות ישתנה ככל שתבחר לוחות מבחוץ לחיתוכים מרכזיים. ניתן לתאר את תבנית התבואה של לוחות החיתוך המוקדמים והמאוחרים (חתכים חיצוניים) כדפוס קתדרלה עם התבנית הקשתית האופיינית שכולנו מכירים. דפוס התבואה הוא בקשתות מרווחות ונמשך לאורך אורך הלוח כאשר הקשתות בדרך כלל מכוונות כלפי מעלה לעץ. דפוס הגרגירים של הלוחות מחיתוכי המרכז מורכב מקווי גרגירים מקבילים במרווחים הדוקים מכיוון שהם כיוונו של גרגרים הלכו מקבילים לרוב בניצב לטבעות הגידול. לוחות חיתוך מרכזיים אלו הם למעשה רבע-עץ אשר מתייחס לגישה שונה לכרסום עץ שממקסם את מספר הלוחות בעזרת תבנית גרגרים מאונכת זו. הלוחות שנחתכים בין לוחות חיצוניים או מרכזיים אלה יציגו כיווני גרגר בעובי שלהם שהם יותר בזווית של 45 מעלות מאשר מקבילים או בניצב. ניתן לכנות את אלה כ מנוסר בשבר . הלוח בתמונה שלך ללא קשתות ברורות וכיווני גרגר זוויתיים נראה מנוסר בשבר. אתה יכול לאשר זאת בבחינת תבנית גרגר העובי. אם הוא נמצא בזווית משמעותית ולא במקביל או בניצב, ככל הנראה הוא מנוסר בקרע.

כאשר כל אחד מהלוחות הללו חולף על פני להבי העובי העץ נחתך ונשלף מהלוח. מבחינה מעשית המכונה תמיד חותכת וקורעת סיבי עץ. אנו רוצים לכוון את הלוח כך שכיוון התבואה ינוע לכיוון מיטת המכונה כאשר הלוח יעבור דרכו. משמעות הדבר היא שכאשר הלהבים חותכים ומושכים את סיבי העץ מהקרש, הסיבים מכוונים גם הם החוצה כך שהסיבים יהיו חלק מהפסולת העתידית במקום להגיע עמוק יותר לתוך הלוח שבו הקצוות הקרועים ייחשפו בסופו של דבר. מוצר. לשם כך אנו בדרך כלל רוצים לכוון לוחות מנוסרים שטוחים כשהקשתות מפנות מכיוון ההזנה. עבור עצים מנוסרים ברבעון הכיוון לא יהיה חשוב כל כך. עץ מנוסר בקרע יהווה את הסיכונים הגדולים ביותר לקרוע מכיוון שקשה יותר לזהות את כיוון התבואה וכיוונון הלוח לתוצאות הטובות ביותר הוא בעייתי יותר. בהסתכלות על הלוח שלך הייתי מנחש שכיוון הלוח בעץ שלו היה כזה שחלקו העליון של העץ (וחלק העליון של קשתות התבואה) היה בכיוון שהזנת את הלוח למעבה. וכתוצאה מכך קרע מגיע עמוק יותר לתוך הלוח מאשר להבי החותך. נסה להזין את הלוח למכונה בכיוון ההפוך כדי לראות אם אתה משיג תוצאות טובות יותר.

לאחר שהצגתי כמה שיקולים בסיסיים לעיל, אני כמעט יכול להבטיח שהם יעבדו בחלק מהזמן. הכיוון של גרגר העץ אינו עקבי באופן עקבי ולעיתים קרובות אני שולל. זה נכון במיוחד עם עצי דפוס מהודרים כמו עצים מגורענים מתולתלים או משובצים. הגישה שלי עבור אלה היא לקחת הרבה מעברים רדודים מאוד כדי להפחית את עומק כל קריעה. בכל פעם שקריעה מתרחשת בלוח רצוי, אני משתמשת בשיוף יותר כדי לקבל את המשטח המוגמר.

זו הסיבה שאני מגיש מטוס :-) גרגר מסובך? אין בעיה!
מסתבר ש * התקנתי * את ראשי החותך לא נכון ... עקבתי אחר הוראות ההוראות שאומרות "סובב אותן 90 מעלות לכיוון הזה", אלא שהיה צריך להיות בכיוון ההפוך ... הכל טוב עכשיו, תודה !


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...