שְׁאֵלָה:
התמודדות עם סאפ על גבי שולחן השולחן
Benjamin R
2015-08-19 03:19:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נתקלתי בבעיה קטנה של סאפ / חניכיים עם השולחן שלי באורגון, שכרגע השארתי גולמי (לא גמור).

Picture of my tabletop

העץ מיושן היטב (20 שנה לפחות), במקורו עובי רבעים, ועכשיו הוא הועבר דרך עובי שעובי של כ -60 מ"מ. זה הגיע מכמה קורות מסיביות שנחלצו מבניין שהתמוטט לאחר רעידת אדמה באזור אחר של המדינה. השתמשתי בעבר בעץ רבעי מאותה אצווה כמו מדפים מאסיביים שסיימתי עם שמן דני ויצאו בצורה מבריקה.

הייתי משמן גם את השולחן הזה, אבל הוא צריך הרבה יותר ליטוש (על ידי יד!) כדי שיהיה אחיד לחלוטין ומפלס וחלק מספיק לשמן (ציר הלמינציה בין שתי פיסות העץ המרכיבות את השולחן נמוך משאר השולחן, הוא היה צריך לעבור בעובי עוד כמה פעמים. אחרי שהצטרפנו, אבל זה לא היה בר ביצוע), ולמרבה הצער מזג האוויר לא מספיק אמין כדי לעשות זאת לעוד כמה חודשים. בנוסף, זה פשוט מגניב רק להיות עץ גולמי כפי שהוא כרגע.

הצבר יצא רק בימים האחרונים, ואני בטוח שזה בגלל שהפכתי את החימום כדי להישאר. נעים. זה לא יורד מהנגיעה והוא מריח בסדר, אז זה לא אי נוחות עצומה, אבל תהיתי אם מישהו יכול לתת לי עצות כיצד 'לרפא' את הסאפ? אני מעדיף לעמוד בתכנית שלי לשמן את השולחן, אבל אני יכול לכה אותו במקום אם זו אפשרות אמינה יותר. אבל, כמו שאמרתי, השתמשתי בעץ הזה במקום אחר וסיימתי אותו בשמן ולא היו לי שום בעיות.

בעוד האורן עמד במוקד [שאלה זו] (http://woodworking.stackexchange.com/questions/1005/what-are-the-techniques-to-seal-or-remove-sap) אני חושב שהתשובות עדיין חלות כאן . נאטום אותו בחום כדי להיות בטוח!
@Matt אז אתה חושב שאקדח חימום יעבוד בסדר?
תגלה שמטוס ידני יכול ליישר את השולחן שלך עם הרבה פחות מאמץ (ונסורת) מאשר מלטשת. אני מבין שלא כולם יודעים להשתמש באחד כזה או שהוא מכוון ומוכן לשימוש, אבל כדאי לשקול.
אני חושב שאקדח חום טוב יכול לעבוד. זה צריך להיות חם מספיק כדי לקבוע את הסאפ.
@grfrazee כבר בניתי כמה גושי שיוף גדולים מאוד, כ 700x275mm עם נייר זכוכית מודבק 18mm MDF עם 45x75mm קצת אורן מסגור מוברג על הגב אשר נותן לך אחיזת יד טובה, אשר אני משתמש באלכסון על גרגר של שולחן ההשראה. על ידי גישת הקצעה ביד. עם נייר 40 חצץ זה עובד טוב מאוד. בכנות כשמזג ​​האוויר ישתנה כאן (אוקלנד, ניו זילנד) אני אוציא אותו החוצה ואשתף את שאר חלקיו בצורה כזו, זה פעילות גופנית טובה ומובטח שהוא ייצא אפילו. (אם הייתי משתמש בקצב ידני הייתי דופק אותו בוודאות, אם היה לי כזה!)
אחד תשובה:
Graphus
2015-08-19 18:19:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמן כמתוכנן, ואז לאטום עם מעטפת? אם שילק יפסיק קשרים מדממים באמצעות צביעה המונחת עליו, זה יכול למנוע חדירה גסה של הסאפ כזה, אך רק הזמן יגיד אם זה עובד. כדי להוות מחסום יעיל, השילאק לא יכול להיות רק מעיל שנמחק דק ולכן הוא ישנה כמובן את מראה היצירה בצורה משמעותית למדי.

דברים מסוג זה קורים בתדירות נמוכה יותר בימינו בגלל ייבוש הכבשן. להיות כל כך נפוץ להוריד את העץ במהירות לרמות לחות מעשי, והחימום 'מכוון' את הצבר בעץ (בעצם הופך אותו לצורה קשה וגבישית, המהווה שינוי קבוע).

אתה יכול לחקות את ההשפעה במידה מסוימת עם עץ מיובש על ידי פשוט לאפשר לו להגיע לטמפרטורה גבוהה, אפילו על ידי ישיבה באור שמש ישיר (הטמפים הנדרשים נמוכים למדי, מתחת לנקודת הרתיחה. למעשה).

יתכן שתוכלו לטפל באופן מקומי בעץ על ידי חימום באמצעות אקדח חום, ללא סיכון רב לחרוך את העץ. בתיאוריה יתכן שתוכל לעשות זאת גם עם מגהץ ביתי, אך אינני יודע עד כמה עמוק החימום יצטרך לפתור את הבעיה.

אם אור השמש הוא מספיק חום אני מניח שנורה רגילה בסביבה הקרובה תעשה זאת. או לחמם תבנית בישול עם מים בתוכה ל -80 מעלות (אנחנו מדברים כאן על צלזיוס) ולשים אותה על הקשר. אני בספק אם 80 מעלות ישנו את העץ (בסדר, בסדר, אז 60 מעלות) אבל חם יותר מאור השמש. רק 2 pc שלי.
@LosManos, * "אני בספק אם 80 מעלות ישנו את העץ (בסדר, בסדר, 60 מעלות אז) אבל חם מאור השמש. *" כפי שיודע כל מי שרגליו נצרבו בכיסוי מושב ויניל או פגוש רכב ביום שמש, אור השמש יכול לחמם כמה משטחים שהם חמים מדי למגע; זה הרבה מעל 60 מעלות צלזיוס. אם העץ היה חיוור מדי ומשקף יותר מדי אור בכדי להגיע לטמפרטורה מספקת, ניתן היה לעטוף אותו בבד בצבע כהה כדי למקסם את האפקט.
@Graphus זה שימוש הגיוני מאוד בקרינה תרמית חופשית שם.
אני לא יכול לעשות את שיטת השילק והשמן מהסיבה שאתה אומר: זה יבלוט יותר מדי. אנסה להשתמש עליו באקדח החום שלי, במיוחד מכיוון שהוא כבר מוקשה בעיקר, אך בסיכום הסופי הייתי מסתפק בלכה. זה סוג של בזבוז של סוג זה של עץ, אם כי כל עבות אתה רוצה כמה שיותר מהאופי של העץ לעבור, ולכן הסיבה לשמן היא האופציה המועדפת עלי.
@BenjaminR, re. את השילאק, אני לא חושב שהייתי ברור שהתכוונתי להפגיז את כל החלק העליון, ולא רק את האזורים הבעייתיים. כך שלמעשה לא שונה בהרבה מלבישה של היצירה, רק עם פחות עמידות במים בסוף. אם בסופו של דבר אתה הולך עם לכה ורוצה שזה ייראה מעט פחות ברור שכה שפשוף לאורך הגימור עם צמר פלדה עדין יכול להיות יעיל מאוד.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...