שְׁאֵלָה:
כיצד לחתוך חריץ מקביל בפרופיל תלת מימדי
Steve In CO
2019-03-24 19:17:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מנסה לבנות תחליף למגירת שולחן קפה שנעלמה לפני שנים. אני זוכר שחזית המגירה התאימה לפרופיל החצאית שעל השולחן, כך שהצלחתי להכין תבנית מהצד השני ולהתאים אותה בצורה סבירה עם מסור פס ומלטשת חגורה.

עם זאת, אני תקוע כיצד לחתוך את החריץ המקביל לקצה המעוקל. אני לא בטוח איך אעבור לחתוך את החריץ הזה מכיוון שהוא צריך לעקוב אחר קווי מתאר תלת מימדיים. אם זה היה ישר זה נראה אולי עבודה עבור מטוס נתב עם גדר, אבל היחידים שראיתי לא יעבדו טוב על עקומה כזו.

איזה כלי או טכניקה אני צריך לחתוך חריץ מעוקל כזה?

enter image description here

(עדכון)

מעקב:

בסופו של דבר הכנתי מלאי שריטות לא מתוחכם למדי עם כמה "ריקים" שמצאתי באמזון, פיסת עץ גרוטאות מהפח, ומהדק c מיני . פשוט שיפעתי את הקצה גס, חתכתי חריץ באמצע, דחפתי לתוכו את הלהב והדקתי אותו למקומו.

זה עבד מעט על פיסת גרוטאות, חתך היטב באזורים שבהם הוא רץ עם התבואה, אך קוצצני וקשה לשליטה כשהוא חוצה את התבואה על המייפל הקשה. אני בטוח שיתרון טוב יותר ויותר תרגול יעזרו. לא החלקתי את הקצה טוב יותר ממה שאתה מקבל עם קובץ יהלום. ברגע שאני מגהץ את החרקים, אני חושב שזה יעשה את הטריק. תודה לאלה שהציעו זאת.

Scratch Stock Test

באופן ידני אתה יכול לעשות זאת עם מלאי שריטות, או כזה שנעשה לעקוב אחר עקומות או שונה כדי לעשות זאת. באמצעות כלי עבודה חשמליים זה סוג מהיר של נתב (וזה יהיה הרבה יותר מהיר, כפי שמובן מאליו). האם החריץ הוא תחתית עגולה או שטוח בתחתית? לא משנה הרבה בכל מקרה, אני פשוט סקרן.
בהתחלה חשבתי שהוא שטוח תחתון, אבל במבט קרוב אני חושב שהוא למעשה מעוגל. אני לא מתנגד לשימוש בנתב חשמל, אבל אני לא בטוח כיצד אעשה זאת בכדי לגרום לעומק החיתוך המשתנה לעקוב אחר שינוי הגובה. אה, ותודה על הטיפ "מניות שריטות". זה מונח חדש עבורי ולכן זה נותן לי משהו חדש להסתכל עליו.
ברוך הבא. יש מעט מניות שריטות ב [תשובה קודמת זו] (https://woodworking.stackexchange.com/questions/5147/how-do-i-achieve-inset-edge-beading/5148#5148) אבל הרבה יותר מידע על אותם באינטרנט אם אתה רוצה לדעת יותר. לא למשימה זו, אך באופן כללי יותר, דמיונו המחודש של גארט האק של מלאי השריטות שווה במיוחד להסתכל. לשם כך תרצה להשתמש בעיצוב גדר רחב + שינוי כדי לרוץ על קצה מעוקל, בדומה לאופן שבו מודדי הסימון מיוצרים לאותה מטרה - עם שתי נקודות נושאות.
סליחה שפרסמתי לחלוטין את היותם שינוי גובה! לא יכול לדמיין איך לא ראיתי את זה, זה כל כך ברור עכשיו. למרות שאני חושב שכל כלי עם בסיס קטן מספיק צריך לרכוב על העקומה מספיק טוב, זה בהחלט מסבך את הדברים ויקשה על הבטחת התוצאה הטובה.
שתיים תשובות:
Katie Kilian
2019-03-25 21:01:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה מסובך! לאחר שחשבתי על זה זמן מה, כך אעשה זאת.

הייתי משתמש ב מלאי שריטות, כאשר חלק הגדר שונה בהתאם לעקומות.

מעולם לא עשיתי זאת עם מלאי שריטות, אבל עשיתי דבר דומה עם נתב. הנה תמונה של בסיס עיקול הבא בניתי עבור הנתב לקצץ שלי:

Curve-following router base

קרדיט תמונה: צ'רלי קיליאן באינסטגרם

(סליחה על הבנייה המהירה והמלוכלכת; זה היה מקרה בו רעיונות שעשיתי אב טיפוס מעולם לא נבנו מחדש כמנח סופי.)

החלק החשוב הנה הגדר העשויה משני פינים. הבסיס פועל כ מדריך קצה רגיל, למעט במקום גדר ישרה, שני הדיבלים מאפשרים לו ליצור קשר עם כל נקודה בקצה המעוקל תוך שהוא מוחזק במקביל ממנו. כדי להשתמש בו, אתה משתמש בדיבלים כמדריך, ושומר על שניהם שטוחים מול העקומה כשאתה מזיז את הנתב. עקומת הדיבלים יוצרת קשר עם עקומת עבודת העבודה בשתי נקודות בלבד (אחת בכל דיבל), ומאפשרת לנתב להסתובב עם העקומה. המרחק מקצה הנתב לגדר הדובל קובע היכן על חתיכת העבודה הנתב חותך.

השתמשתי בבסיס שלמעלה כדי לחתוך את הפרופיל המעוקל של קו זה:

Curved work piece with relief cut by router in a curve-following base

קרדיט תמונה: צ'רלי קיליאן באינסטגרם

(במקרה שיש בלבול בנקודה זו: בדוגמה לעיל , השתמשתי בנתב בבסיס הבא לעקומה רק כדי ליצור את ה פרופיל של העקומה. החלק התחתון השטוח של השקעים הגדולים נוקה באמצעות מטוס נתב כדי להתגנב לפרופיל הזה.)

טכניקה זו מטפלת בתחתית המגירה המעוקלת שלך, אך היא אינה מתחשבת בקימורים על הפנים. זו הסיבה שהייתי מתאים את הטכניקה הזו למלאי שריטות, במקום להשתמש בנתב. הבסיס השטוח של הנתב יקשה על השליטה בעומק החיתוך בזמן שהוא נע על הפנים המעוקלות. למרות שזה ייקח יותר זמן, מלאי שריטות ייתן לך שליטה הרבה יותר טובה.

שנה את גדר מגרדת השריטות כך שיהיו לה שני פסי פינים משני צידי החותך, בדומה לאופן שבו שמתי שתי פינות משני צידי סיבית הנתב. כשאתה משתמש במלאי השריטה, שמור על שני הדיבלים במגע עם תחתית המגירה, והוא צריך לעקוב אחר העקומה. כבונוס, מכיוון שיידרשו מעברים רבים כדי לגלף את הפרופיל, טעות במעבר אחד אינה קטסטרופלית כמו טעות שנעשתה עם נתב.


אם תחליט להשתמש בשריטה. מלאי, הנה כמה עצות מוצקות לגבי כיצד להכין חותך.

לאחר צפייה בכמה קטעי וידאו ביוטיוב והסתכלתי על קובץ ה- PDF המקושר, אני חושב שביצוע מלאי שריטות הוא כנראה ברמת המיומנות שלי, אם כי אולי אצטרך כמה קבצים טובים יותר. החלק הקשה ככל הנראה הוא חיתוך הפרופיל לפלדה. רעיון טוב על הדיבלים. ניסיתי לחשוב על הדרך הטובה ביותר לייצר את הגדר.
@SteveInCO, אם תבדוק את הקישור שפרסמתי למעלה בתגובה קודמת יש בעצם תוכניות למניות שריטות שונות שתוכל לבנות מהן. האחד הימני העליון הוא זה שאתה רוצה לבנות. מִחָדָשׁ. חיתוך פרופיל, אני לא חושב שאתה צריך פרופיל כאן כשלעצמו, אתה רק רוצה חותך ברוחב נתון המוחזק X מרחק מהגדר, עם עקמומיות קלה לקצה, נכון? למרות שקבצים יהיו שימושיים ברגע שיש לך את פיסת הפלדה שלך (שניתן לנסר אותה בקצה להב המסור במידת הצורך), הקצה התחתון יכול להיות מעוצב כולו על גבי נייר זכוכית או על חידוד אמצעי הצורך.
SaSSafraS1232
2019-03-25 21:12:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בכנות אם אתה רק מכין אחד כזה אני חושב שהדבר המהיר ביותר יהיה פשוט להשתמש בחריץ ולגלף אותו ביד חופשית. הצב תחילה את המרחק מקצה ורוחב החריץ בעזרת מצפן ואז פשוט הישאר בין הקווים שלך. בדוק את העומק לעיתים קרובות עם פיסת עץ גרוטאות קטנה ועליה סימן. כשזה די קרוב עוטפים נייר זכוכית סביב גוש מספיק קטן בכדי להשתלב בחריץ ולהחליק ולשכלל אותו.

ברור שאם לא עשית שום גילוף לפני שהייתי מתאמן על פיסת עץ זהה מראש . קחו עקיצות קטנות וצפו בגרגר העץ. החלף כיוונים אם אתה מתנגד לדגן כדי למנוע קריעה. כמו כן, אולי צפה בכמה סרטוני גילוף בסיסיים ברשת.

חשבתי על זה גם, אבל אני חוטב נוראי. אם יש לך ניסיון (או שאתה מוצא שאתה יכול להרים אותו מספיק בקלות), זו דרך טובה ללכת.
כמו כן, מדהים אותי שככל הנראה כך נעשתה היצירה המקורית.
@CharlieKilian כן, באמת חשבתי להזכיר זאת בתשובתי. לאור אי-הסדירות הקלה אני די בטוח שזה נעשה ידנית מלכתחילה.
כן, אם היה לי כישרון בגילוף זה יכול להיות התשובה. אין לי אפילו מטבע, אז אצטרך להתאמן הרבה. :-)
@SteveInCO, כן ובנוסף תצטרך להיות ממש טובים בלחדד את זה * כרגע * מכיוון שהגולגים בכלל לא עובדים אלא אם כן הם חדים כתער. יש תשובה שיכולה לעזור בזה, אבל חיתוך החריץ לחלוטין ביד אני לא חושב שניתן למישהו עם ניסיון אפס (אם כי אני מצביע על התשובה מכיוון שזו אפשרות מקובלת לחלוטין כיצד לעשות זאת).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...