שְׁאֵלָה:
האם כל נייר זכוכית עם ספירת חצץ דק נקרא רטוב / יבש?
Matt
2015-07-23 08:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני צריך להתחיל להחדד ולהשחיז כל כך באופן טבעי אחת הדרכים שיכולתי ללכת תהיה להשיג נייר זכוכית בטווח ספירת החצץ 500+. (ההחלטה הזו מבוססת על סרטון נהדר שראיתי מפאול סלרס המציע שזו שיטה חסכונית יותר בהתחלה.)

לכל היותר חנויות לשיפור הבית, בסעיפים. במקום בו אני בדרך כלל מוצא נייר זכוכית, ספירת החצץ הגבוהה ביותר שאיתקל בה היא בסביבות 320. עם זאת, בסעיפי הרכב אני מוצא את ספירות החצץ הגבוהות יותר שאני מחפש בדרך כלל עד 2000! הם מפורסמים כנייר רטוב / יבש.

אז האם כל נייר ספירת החצץ הדק / גבוה מאוד הוא למעשה נייר זכוכית רטוב / יבש? האם רטוב / יבש הוא רק גימיק של מונחים? אם אני מוצא משהו עם ספירת החצץ הנכונה, האם זה משנה באיזה סוג נייר מדובר (בהנחה שיש מספר סוגים)?

המונח הנכון הוא FINE grit, לא high grit. ערכתי את שאלתך לשם בהירות.
@BenjaminR, "חצץ גבוה" ו- "חצץ נמוך" הוא טרמינולוגיה נפוצה ביותר כיום.
@Graphus אני מניח שאז אין ערך בבהירות הלשונית. מה ברור יותר? חצץ גבוה או חצץ דק? האם אנו יכולים לשפר את הבנתם של אנשים או להנציח את בוץ המים?
@BenjaminR, התקן ב- SA מיועד לעריכות לשם הבהרה * אם קיימת אפשרות לפרשנות שגויה *. אני חושב שהנקודה של מאט הייתה ברורה וללא עמימות. וכיוון שהמונח high grit נמצא בשימוש נרחב אפשר לטעון שזה ברור לחלוטין לרבים, אולי לרוב הקוראים. ו- FWIW מאיפה שאני בא איש לא היה אומר "נייר חצץ דק" זה יהיה "נייר חצץ גבוה" או "נייר עדין", ולא שילוב של השניים.
@Graphus בסדר, אני מעריך את ההסבר.
לא מנסה לפתוח מחדש קופסת תולעים, אך מעולם לא שמעתי את המושג 'חצץ גבוה', רק 'גס' ו'משובח '. רק אומר'...
@FreeMan אני מתפתה לעשות מטא לגבי השימוש במונחים באופן כללי. אנשים לומדים מונחים שונים על בסיס ניסיון ומקומי. כולנו יכולים להיות צודקים!
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Graphus
2015-07-23 15:55:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אז האם כל נייר ספירת החצץ העדין הוא למעשה נייר זכוכית רטוב / יבש?

לא. אתה יכול לקבל ניירות רגילים שמגיעים ל -400, 600 ואפילו 800 חצץ (או שווה ערך). אבל כהכללה רחבה אם אתה רואה נייר בצבע אפור כהה, עם נייר גיבוי כהה, זה יהיה הסוג הרטוב והיבש גם אם הוא לא מכנה את עצמו באופן ספציפי.

האם רטוב / יבש הוא רק גימיק של מונחים?

לא, ממש לא. הם משתמשים בדבק עמיד למים, והנייר עצמו ספוג השרף כדי להפוך אותו לעמיד במים (אתה מבחין בו כשאתה מנסה להרוות אותו והמים מתחלחים בתחילה על הגב).

בעזרת נייר זכוכית רגיל הדבק יכול להיות מסיס במים והנייר עצמו פשוט יתפרק אם יירטב (הערה: עם מים).


עכשיו לא עשית זאת שאל על זה אבל אני ממליץ לך לא ללכת עם השחזה על נייר שוחק. ניתן להשיג לוחות יהלום ואבני שמן זולים, ואחד מהם או שניהם הם מבוא הרבה יותר טוב לחידוד ותמורה טובה בהרבה, לא רק בטווח הארוך, אלא אפילו בתחילה מכיוון שנייר גבוה עשוי להיות יקר למדי.

וכשלב הסופי אני תמיד ממליץ ללטף ותמיד עם רצועה ביתית ... עובדי עץ שקונים גבעולים צריכים למסור את כרטיסי העץ שלהם :-) כפי שמסביר ומדגים פול סלרס שסטרופינג נותן את העידון הסופי הזה ל את הקצוות שלך בצורה מהירה, חסכונית וידידותית למשתמש. זה עושה את ההבדל בין קצה חד לקצה חד מאוד בעגה הישנה.

כהערה, רוב הגבעולים עשויים מעור שזוף מירקות. אני לא אומר ששיזוף כרום לא יעבוד, אבל שזוף ירוק הוא בדרך כלל נוקשה יותר, פחות רך, ויודבק טוב יותר לפיסת עץ בגלל שיש פחות (או לא) שמנים בעור. כמו כן, עור כרום-שזוף יכול להכתים פלדה.
@grfrazee, אני בעצם לא משתמש יותר בעורות בכלל עבור גבעולים :-) אני משתמש בג'ינס. הכנתי שתי רצועות משני סוגי עור והשוויתי אותן ישירות זו עם זו וג'ינס ואין הבדל בתוקף. למרות כל מה שנאמר על עליונותו של סוג עור אחד על פני אחר אם אתה משתמש בתרכובת ליטוש, זה - השוחקים העדינים - שעושים את כל העבודה. זה רק לזרוק 'יבש', על עור חשוף, שלדעתי סוג העור עושה שום שינוי.
עם הג'ינס, אני מניח שאתה משתמש גם במתחם הסטרופ? מעולם לא חשבתי להשתמש בג'ינס כסטרופ, אבל אני מניח שזה הגיוני מכיוון שהוא מספק משטח מעט מרופד וממשק למתחם.
@grfrazee, כן בדיוק. אני משתמש בפוליש מתכת כדי לטעון את הרצועה שלי, אך את אותו עיקרון כמו תרכובות השעווה המיועדות.
ראיתי כמה אנשים פשוט מורחים תרכובת על גרוטאות שטוחות של עץ רך ומשתמשים בזה כפסולת. לא ניסיתי את זה ולכן אין לי דעה אם זה הגיוני או שהם בוגדים בעצמם.
ניתן לטעון שאחד היתרונות שיש למערכות הדומות לטורמק הוא שהן הופכות את הסטירה לחלק מהתהליך.
כן זה עובד. עצרתי גם על עץ וגם על MDF, על דיקט ועל לוח חלקיקים. אם הקצה שלך נהיה חד, והמתחם שלך משחיר, אז אתה מלטף ולא בוגד ... קל מאוד לקבוע :-)
@aaron, כאשר אתה עונה לתגובה מאת keshlam עליך להשתמש בסמל @ בתוספת שמו ללא רווח בין, כפי שעשיתי כאן עם שם המשתמש שלך, כדי שההערה תופיע בתיבת הדואר הנכנס שלו.
תודה על הטיפ, לא ידעתי שעושה משהו פונקציונלי מחוץ לטקסט הרגיל.
Benjamin R
2015-07-23 08:36:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעת ליטוש מתכות, מקובל למדי להשתמש בנייר זכוכית חצץ דק מאוד (ספירת חצץ גבוהה). אני משתמש בו לעתים קרובות. מומלץ גם להשתמש בנייר זכוכית עם חצץ עד 1500 בעת הכנת משטחי עץ מסוימים לפני השמן עם מוצרים מסוימים - עשיתי את זה לאחרונה עם כמה אורגון בעת ​​שימוש בשמן הדרים והיה חלק כקרקעית התינוק לאחר מכן (וגם זה היה ריח מדהים) !

עם ליטוש מתכות 2000 רטוב / יבש בתוספת חצץ הצלחתי לגרום לפלדה עדינה להיראות בעצם כמו מראה. לעשות את זה ייתן לך אימון, אני יכול להגיד לך את זה. זה הופך את ליטוש האלומיניום לרוח.

נייר זכוכית רטוב / יבש אינו אוקסימורון, זה פשוטו כמשמעו אפשר להשתמש בנייר כמו שהוא (כלומר 'יבש') או עם נוזל שוחק / 'פוליש' כזה. כמו בראסו (כלומר 'רטוב'). חשבו על הדרך בה אתם משתמשים במוצר ניקוי או ליטוש עם מטלית, ככה זה ממש עובד. נייר זכוכית רטוב / יבש לעיתים קרובות הוא קצת יותר יקר מכיוון שאדמת הנייר סובלנית (כלומר יש לה התנגדות) לרטיבות.

מבחינה טכנית שגיאת השם היא המילה 'נייר זכוכית': רטוב / יבש הוא לא נייר חרוזי זכוכית / חול מסורתי המשמש בדרך כלל על עץ אלא נייר חצץ עדין מאוד.

מכיוון שהשוק הגדול ביותר עבור ניירות חצץ עדינים אלה נועד לליטוש (מתכת) שבו תרכובת שוחקת יכולה לחולל הבדל עצום זו הסיבה שדווקא כל נייר זכוכית עדין מאוד הוא רטוב / יבש. אבל אתה יכול להשיג בקלות 500 נייר חצץ במצעי הנייר הסטנדרטיים האחרים, לכל היותר בחנויות שיפוץ / בנייה ביתיות.

בדוק את הסרטון המהיר הזה, כדוגמה:

כיצד ללטש מסגרת לאופני עפר

אבל הסרטון של פול סלרס הוא הרבה יותר מאלף, הוא פשוט לוקח את זה כנתון שאתה יודע מה זה 'נייר זכוכית' רטוב / יבש.

SkipBerne
2015-07-25 01:05:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רטוב / יבש הוא באמת מפרט לאופן ייצור הנייר ובמיוחד איזה סוג דבק. נייר רטוב משתמש בדבק עמיד למים, ובגב עמיד למים המאפשר שימוש רצוף במים. היתרון של שיוף רטוב הוא לנקות את השטח כך שהמשטח לא נשרט על ידי הצטברות הפסולת, כמו גם לשמור על נקיון הנייר ... אחרת הוא ייסתם. ניתן להשתמש בנייר רטוב גם עם ממסים, למשך זמן מה לפחות, עד להמסת הדבק.

נייר יבש הוא בדיוק זה, נייר ולוקח בערך 5 שניות להפוך אותו לעיסה דביקה גרגרית, כאשר רטוב במים או ממסים ..

דירוגי החצץ הגבוהים יותר הם עבור מלטש משטח עדין ועדין יותר במים.

יש לי נייר 24 חצץ רטוב וחיתוך לקצץ מטחנת זווית בגודל 4 1/2 אינץ '. החצץ אינו משנה בסוגי יבש רטוב או יבש.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...