שְׁאֵלָה:
האם יש טיפים בעבודה על משטח גדול עם מטע חשמלי כף יד?
Matt
2016-04-26 05:26:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חבר הביא לי מכונת יד חשמלית שהוא חשב שאוכל להשתמש בה כדי לעזור לנקות לוחות משטחים מהר יותר ממה שאני עושה. לרוב זה ישב בקופסה. אבל עד לאחרונה התחלתי להשתמש בו לניקוי קצוות הלוחות.

יש לי כמה לוחות אורן 2x12 שרציתי להוריד את הצבע והעדיפתי שיטות כלי יד / שרירים, אבל מצאתי את עצמי מאבדת סבלנות כשהבנתי את כמות העבודה הכרוכה במבט על הערימה (אני לא צריך לדאוג כל כך לאורן). אז חשבתי לנסות את הקצץ הידני.

זה עבד טוב מאוד להסרת הצבע ובדקתי את הלהבים לעיתים קרובות כדי להיות בטוחים שהם לא נסתמים או מסטיקים (הם לא היו בשום דבר מקרה). היה לי בעיה ענקית ששמרה על העבודה שטוחה יחסית. לא משנה כמה ניסיתי שהקצעה תהיה בזווית כלשהי וחותכת לעץ בצד אחד יותר מהצד השני (בדרך כלל הצד ההפוך ממני).

אז יש לי לוח נקי עכשיו אבל זה נראה כמו התחת. לפחות עכשיו אני יודע שאני יכול לשים את זה דרך פלנר עובי בפחות דאגה.

האם יש לך מחשבות לגבי מה שאני עושה לא בסדר או להתעלם ממה שאני צריך לעשות נכון? זה אולי לא הכלי הנכון לתפקיד אבל זה מה שהיה זמין. היה לי זה מוגדר מאוד נמוך כדי לא לשרוף אותו ולקחתי מעברים רבים ועברתי לקטע הבא (זה כשלעצמו אולי היה הבעיה).

שתיים תשובות:
Graphus
2016-04-26 13:02:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בכל מקרה היה לי בעיה ענקית לשמור על העבודה שטוחה יחסית. לא משנה כמה ניסיתי שהקצעה תהיה בזווית כלשהי וחתכה לעץ בצד אחד יותר מהצד השני (בדרך כלל הצד ההפוך ממני.).

זה נשמע אני כזה יכול להיות בגלל שילוב של גורמים, הראשון הוא רק טכניקה, משהו שישתפר עם תרגול וניסיון. כישורי יד הם עוצמתיים, כמו מלטשי חגורה, וכמוהם הם יכולים לברוח מכם אם לא מוחזקים נכון. יתכן שזה יבוא לידי ביטוי טוב יותר מכיוון שהם יברחו ממך אם לא יוחזקו נכון!

יתכן שניסית להמריא יותר מדי בכל מעבר שזה יהיה גורם קריטי אם זה המקרה. גם במהירות נמוכה הנגיסה בעץ תקשה על השליטה. שלא כמו מלטשת חגורה, עם פלנר תוכלו לשלוט בהקרנת הלהבים ומכיוון שהם כה יעילים בכך שהם מוגדרים להסרת הכמות הקטנה ביותר האפשרית (שווה ערך ל 0.1 מ"מ?) יהפכו אותה לשליטה ביותר.

מבחינת הטכניקה אני חושב שאתה צריך לנסות שהמטוס 'ימריא' בסוף כל מעבר, כמו מטוס שמתנוסס מקצה המסלול. זה אפילו נוהג טוב במטוס ידני, ונראה לי שאני זוכר כשאני צופה במשתמשים מנוסים המניפים פלנרים שהם עושים זאת בכל שבץ. זה תורם לעייפות השימוש בהם כשאתה מרים עם ידיים מורחבות, אבל זה לא יכול להיעזר ... כנראה סיבה טובה לכך שעובד העץ החובב לא אמור להשתמש בהם בכבדות.

דבר נוסף, לא ברור אם אתה מתכנן לאורך הלוחות או מעבר (לא רק ב 90 °, אפילו בזווית) וזה יכול להיות גם גורם. אם היית מתכנן זה יביא חלק מהקושי אני בטוח. הקצעה בין תבואה היא הרבה קלה יותר מאשר הקצעה לאורך התבואה, דבר בולט אפילו במישור ידני.

זה אולי לא הכלי הנכון לתפקיד אבל זה מה שהיה זמין.

הכלי הנכון הוא לעתים קרובות זה הקיים :-)

אך זה עשוי להמחיש טוב מדוע מתכננים אינם הכלי האידיאלי להחלקת משטחים גדולים יותר. הם מעולים בהסרת עץ במהירות, במיוחד מקצוות צרים יותר מראשי החותך, אך אין לצפות מהם לייצר משטח שטוח וחלק, כאילו לבשת את הלוח במישור ג 'ק. p>


אזכור השקע ממש מעלה מעלה בדעתך דבר נוסף, אם היית מקצבת בין תבואה יש לצפות שהמשטח אינו נהדר לאחר שלב זה. כאשר משטחים לוח ביד כל עבודות הדגן, בין אם במישור קרצוף ובין אם במישור ג'ק, משטחים אותו עוד יותר על ידי הקצעה לאורך התבואה לאחר מכן.

זה רק הצעד האחרון שמייצר משטח ישר בצורה הגונה, ואז הוא מתקרב לסיום עם מישור ניסיון או מפרק לפני החלקה סופית.

במצבך הקצעה לאורך הדגן להתייבשות צריכה להיעשות על ידי מסירה לעובי שלך כפי שעשית, לכן מתוך סיבה אתה צריך לצפות שהלוח ייראה מחוספס לפני שהוא נכנס לעובי, אשר ישלב פעולות חיבוק והחלקה באחד.

הטכניקה של מטוס הממריא בסוף כל מעבר היא המפתח. באופן כללי, עליכם להיזהר עם מטעני כוח, ואני אשתמש בזה רק אם (1) אתם מכירים את האופן שבו מטוסי יד עובדים באופן עקרוני (2) אתם מבצעים חתכים קלים מאוד.
bowlturner
2016-04-26 19:54:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למלטשת החגורה שלי יש אביזר המסייע במניעת ייצור חריצים על ידי הטייתו תוך שיוף משטחים שטוחים גדולים. אני חושב שאם היית יכול לבנות מדריך קטן לחיבור לצד הרחוק של הקצעה כדי למנוע מהמטוס להטות זה יכול לעבוד טוב יותר עבורך.

יצירת מסגרת לכל העניין תהיה היציבה ביותר אך עצם הצבת מדריך בצד אחד תעשה פלאים, שני הצדדים יעניקו לך המון ביטחון וצורך מעט לדאוג לחוטים לא מאוזנים.

enter image description hereשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...