שְׁאֵלָה:
האם יש חששות מיוחדים כשמסיימים מייפל אמברוזיה?
keshlam
2016-08-03 09:52:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"מייפל אמברוסיה" הוא, להבנתי, סוג של שיבוץ שנגרם כאשר חרקים נוברים בעץ ומציגים פטרייה. הוא מייצר כתמים כהים יותר דרך העץ הבהיר, ועוקב בערך אחר כיוון הדגן, נע בין כמה פסים מבודדים לכאוס של "משיכות מכחול" חופפות. החורים קיימים, כמובן, כדי להוסיף קצת יותר אופי.

לרוב זה לא יקר להפליא עבור עץ מהודר, אולי בגלל שמערכת הדירוג הרגילה רואה בכך פגם ולא פיצ'ר.

אחת מחנויות העץ המקומיות קיבלה אצלה חלק מזה, ובחרתי כמה לוחות שאהבתי לפרויקט. (חזה שמיכה, אז אני רוכן לעבר מתיז אחד או שניים של דפוס לכל צד, אולי עם דפוס כאוטי / צפוף יותר על המכסה.)

השאלה היא האם יש טכניקת גימור מומלצת שתעשה להציג בצורה הטובה ביותר את הצבע והפירוט של הדפוסים המרופדים? או שאני פשוט צריך לסיים את זה כמו בכל פרויקט מייפל, שמאיר את צבעו על מנת להוסיף את הניגודיות? יש גם השאלה אם למלא את החורים באפוקסי צבעוני או להשאיר אותם.

חלק מזה, כמובן, יהיה עניין של טעם. אבל אם יש טריקים או מלכודות ידועות ...

אחד תשובה:
Graphus
2016-08-03 12:55:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השאלה היא, האם יש טכניקת גימור מומלצת שתציג בצורה הטובה ביותר את הצבע והפירוט של הדפוסים המרופדים? או שאני פשוט צריך לסיים את זה כמו בכל פרויקט מייפל, שמאיר את צבעו על מנת להוסיף את הניגודיות?

מבחינת גימורים ברורים אני חושב שהתקן, או שאני צריך לומר ה תקן שלך, לגימור מייפל יעבוד גם לזה, באופן רחב. יש אנשים שאינם מעריצים של גימורים שמוסיפים יותר מייפל למייפל, ומעדיפים לשמור עליו קל ככל האפשר באמצעות גימור "לבן-לבן" (רוב הגימורים על בסיס מים, או לכה), בעוד שאחרים לא אכפת להם גוון צהוב / כתום המוענק על ידי שילק או לכה. תבחר את הרעל שלך.

האזהרה שהייתי מוסיף היא ביחס להדגשת כל דמות. מכיוון שתקיפת כתמים וחיפושיות זו יכולה להתרחש בכל אקייר אקראי, קרשים של מייפל אמברוסיה יכולים גם להציג את כל מגוון התכונות הנראות במייפל לא מסומן (רך וקשה). כאשר זה עולה בקנה אחד עם דמות אדווה או 'מתולתלת' במיוחד, אני חושב שמשטר הגימור צריך לנסות להדגיש את הגלישה כפי שהיית עושה אחרת, כיוון ש- IMO זו בושה בוכה לראות את זה מוגמר בצורה שזה נראה קצת שטוח, כמו משמאל כאן:

Rippled figure unenhanced v. enhanced

דאגה נוספת תהיה אם יש לך אזורים פאנקיים, אני לא מאמין שזה דומה נפוץ כמו ביערות מרובעים באופן קונבנציונאלי, אך מתישהו התקף הפטרייה הרחיק מעט את מקומו והפך את העץ לרך וספוגי, וזו PITA לנסות לעבוד אותו ולסיים אותו. לעתים קרובות איחוד האזור עם מקשיח עץ חודר, או דבק-על, הוא הדרך היחידה להשיג משטח טוב, ואפילו בכך יכול להיות הבדל מרקמי קל בינו לבין העץ שאינו מושפע אשר מוסתר רק אם בונים גימור מלא של הסרט. .

יש גם השאלה אם למלא את החורים באפוקסי צבעוני או להשאיר אותם.

אני בעל שני מחשבות לגבי זה, בעוד שאני אוהד מילוי חורים / חללים בדרך כלל (אני אוהב את המראה ושאתה לא משאיר חור שיכול ללכוד אבק ושאר קרום, מה שהופך אותם למכוערים מאוד ) החורים כאן הם מאפיין ספציפי של עץ זה, כך שאולי רצוי להשאיר אותם ולהציג אותם לראווה.

אם אכן אני ממלא את החורים, אני נשען לעבר משהו כמו אפוקסי שחור, שומר עליהם גלויים תוך פילוס המשטח לגימור.
(Fwiw, אני נוטה לדחוף אותו מעט לטווח הצהוב כדי להרמוני בין הרהיטים הקיימים בחדר הזה. זה עשוי להיות פשוט כמו שימוש בשכבת בסיס של קליפה, או שמן פשתן מבושל, או לכה על בסיס שמן. כמו שהוא לעתים קרובות המקרה, אני חושד שאצטרך להתנסות בכמה שאריות.)
@keshlam, כן, כל האפשרויות הללו יעבדו להוסיף קצת צהוב, רק כדי לציין שאם אתה רוצה שהצבע יישאר קונכיות עקבי הוא זה שילך. גם BLO וגם רוב הלכות נהיים ענבריים יותר ויותר עם השנים (כמו גם שמן טונג אם היית מתפתה להשתמש בו במקום זאת, מה שמפחית עוד יותר את כל היתרון הנתפס ממנו!)
הנקודה הזו לגבי הגימור של הגיל כנראה ראויה להיות שאלות ותשובות משלה, כך שאנשים יוכלו למצוא אותה בעתיד.
@keshlam, הסכים. נגעו אליה במספר תשובות, אך אין שאלות ותשובות במיוחד על כך עד כמה שידוע לי.
יכול להיות שאלה כללית כיצד גם היער וגם הגימור מזדקנים, אם הקהילה מרגישה שאפתנית ..


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...