שְׁאֵלָה:
שימוש חוזר ברוחות מינרליות?
Matt
2015-10-01 04:48:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אז כרגע יש לי מברשת צבע בצנצנת קטנה לנקות את המכחול שלי מפולי. ברגע שאני מוציא את המברשת מה אני יכול לעשות עם הרוחות שנשארו? נראה בזבוז להיפטר ממנו.

באיזו מידה, אם בכלל, אוכל לעשות שימוש חוזר ברוחות מינרליות? יתכן, בהתחשב באופיים הדומה, שהתשובה תחול גם על צבע מדלל יותר.

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
grfrazee
2015-10-01 05:55:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן לעשות שימוש חוזר בממיסים מספר פעמים. עם זאת, בשלב מסוים הממיס יהיה מזוהם על ידי יותר מדי מהדבר שאתה מנקה. בשלב זה הממיס שלך אינו טוב.

אני לא באמת יכול לתת לך עצות למועד זה, אבל כנראה שתבחין כאשר הממיס לא עובד גם כן.

ראה את זה שאלה קשורה.

גרפוס אוהב לייפות את תשובותיו ולעתים קרובות גם לענות על שאלות אחרות. תודה על המצביעים והמצביע.
Graphus
2015-10-01 15:44:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באיזו מידה, אם בכלל, אוכל לעשות שימוש חוזר ברוחות מינרליות?

כשאני נוגע ב- תשובה קודמת, אתה יכול להשתמש מחדש בממיסי שטיפה כמה פעמים.

ככל שעוצמת הקול שאתה עובד איתה תוכל להשתמש בה יותר. וכדאי מאוד לשטוף בצנצנת גדולה בהרבה ממה שאולי היית הולך איתה באופן טבעי; בהחלט יש להימנע מצנצנות קטנות גם אם אתם מתכננים לשטוף את המברשת בסבון ובמים לאחר מכן. מוצרים המכילים שרפים - כולל לכה, "שמן דני", "גימור שמן טונג", "שמן טיק" ועוד רבים אחרים - עמידים בפני ניקוי מכביסה עם מים וסבון לאחר שטיפה ברוח. אז חשבו על צנצנת מייסון ולא על צנצנת מזון מהתינוק :-)

בנוסף לפיגמנטים שמתנפלים, ה'מוצקים 'בלכה גם יסתדרו מהפתרון במידה מסוימת בהינתן מספיק זמן (ימים עד למעלה משבוע) . ניתן לראות בכך שאריות צהבהבות בתחתית הצנצנת. שמנים נוטים להישאר בתמיסה, ומכאן הצורך להשתמש רק מחדש ברוחות מספר מסוים של פעמים.

רוחות מזוהמות נוטות להיות קלות לאיתור מכיוון שהן אינן צלולות מים יותר אלא במקום זאת. בעלי קש קש או ענבר.

אם אתה מעדיף משהו קונקרטי יותר מהצבע, תוכל לבדוק באופן אמפירי אם הגיע הזמן להשליך את הממיס שלך על ידי הנחת טיפה על יריעת זכוכית נקייה ולהשאירה להתאדות.

  • טרי מהמיכל כל ממס לא ישאיר שום דבר מאחור על הזכוכית.
  • מעט מלוכלך תקבל סרט שמנוני או דביק קלוש.
  • מאוד מלוכלך ותראה טבעת ניכרת על הזכוכית והשאריות יכולות להיות דביקות למדי. בשלב זה באמת יש לך מה זה לכה דקה וזה צריך להיות זרוק.

אתה יכול גם להשתמש באריח קרמיקה מזוגג מבריק לבדיקה זו. אל תשתמש בשיש מלוטש או גרניט.

יתכן, בהתחשב באופיים הדומה, שהתשובה תחול גם על צבע מדלל יותר.

כן, בדיוק אותו עיקרון.

יש מקורות שטוענים שזה חל פחות על מדללי לכה וממיס 'חם' אחר שכן הם יכולים נוטים להחזיק שרפים / קלסרים נפתרים בתמיסה במקום לתת להם להתיישב, אבל אני לא יודע שזה נכון באמת. מי שמשתמש בלכות נוטה להיות מקצוען וזהיר ביותר בנוגע לזיהום צולב ולניקיון כללי בציוד שלהם, כך שהם עשויים להיות שמרניים מדי. והם לא משלמים ישירות עבור ממיסים משלהם כפי שעושים עובדי עץ פנאי.

FWIW מהתצפיות שלי ראיתי מוצקים מתיישבים מתוך מדללי לכה במה ש נראה שהוא בדיוק כמו שהוא עושה עם רוחות או טרפנטין.

George
2015-10-01 08:33:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמתי צבע מדולל בחזרה במיכל ישן ונתתי לזבל להתיישב. החלק העליון נשפך ברור ונראה שהוא עדיין עובד.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...