שְׁאֵלָה:
האם תנועת עץ היא בעיה עם דיקט עם פס קצה?
Daniel B.
2015-04-06 03:15:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לשולחן / שולחן עץ רגיל, אם תחביר את הקצוות ברצועת עץ, הוא לא יתמודד טוב עם תנועת העץ. לוח החלקיקים אינו סובל מבעיה זו אלא אם כן נרטבים, ובשלב זה יש לך בעיות גדולות יותר. מה עם דיקט, האם אתה יכול ליישם רצועות קצה מבלי לדאוג שזה ייפרד מהלוח?

אני פתוח להצעות על הכותרת ... מתקשה לנסח זאת כך שהיא לא תסתיים פתוחה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
LeeG
2015-04-06 06:04:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני דיקט הלהקה קצה לכל דבר למעט ארונות לחנות. השתמשתי ברגישות לחום, ברזל על רצועות, כמו גם חנויות, דבק על רצועות. שניהם עובדים טוב. הברזל על ההרכבה אינו עמיד כמו הדברים שבחנות, אבל זה הרבה יותר קל.

לגיזום הפסים הרגישים לחום, אני משתמש בחותך מ- FastCap. לצורך גיזום הדברים העשויים בחנות העבה יותר, אני משתמש בנתב בשולחן עם גדר גבוהה ומעט חיתוך.

Graphus
2015-04-06 14:42:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דיקט יציב יותר ממדי ולכן כן, רצועות קצה עובדות טוב יותר או טוב יותר ברובד מאשר על לוח חלקיקים / סיבית.

רצועות קצה הן כמעט שם נרדף לבניית דיקט; מדריכי עבודות עץ שחוזרים לשנות ה -50 ואולי קודם לכן מדברים על הסתרת הקצוות ה"לא מכוערים ".

ישנן שיטות אחרות בהן ניתן להשתמש כדי להסתיר את קצה הדיקט שכדאי לשקול כאופציה לפסי קצה קונבנציונליים:

Plywood edge treatments

(מקור: ספר ידני של אגודת דיקט אשוח 1955)

כאשר אינך משתמש בשולי ברזל-על, אתה צריך דרך כלשהי כדי להדק את הקצה בהצלחה. הם מייצרים מלחצני C מיוחדים להיצמדות קצה בדיוק למטרה זו, אך שתי החלופות הביתיות הללו עבדו פשוט היה טוב:

Edge clamping options

האם צורה זו של בלוק המהדק לא הייתה נוטה להידבק במקומם על ידי סחיטה החוצה? אולי איזה פלסטיק או סרט בין לבין יהיה רעיון טוב.
@DaveInCaz, כן הם יצטרכו להיות מוגנים מפני דבק איכשהו. כיסוי בסרט אריזה הוא אפשרות טובה אחת, אחרת היא גימורם מכיוון שהדבק לא נדבק לגימור. רק שעווה של העץ החשוף בדרך כלל מספיקה.
keshlam
2016-08-19 23:02:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דיקט בעצם לא זז עם שינויי לחות. פסי קצה מוצקים עשויים להיות, אך התנועה תהיה על פני התבואה, כך שאם התבואה עוברת לאורך הקצה (כרגיל) השינוי הוא אחוז קטן ממרחק קטן ואינו מייצר מספיק כוח להטריד את הדבק. אז כן, זוהי טכניקה טובה ונפוצה.

אם אתה מכין מדפים או דומים, שים לב כי רצועות הקצה אינן צריכות להיות שולטות עם הדיקט. לתת לזה להאריך מעט זו דרך פשוטה להעניק יותר "משקל חזותי" לחומר דק.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...