שְׁאֵלָה:
כיצד פועל מנגנון בקרת מהירות משתנה?
lars
2015-04-04 12:20:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי לשנות מהירויות במכשירי מקדחה רבים ובמחרטות, המשתמש צריך לכבות את המכונה ולהעביר ידנית את החגורות בין מגוון גלגלות.

במכונה עם בקרת מהירות משתנה, המשתמש יכול פשוט לכוון מנוף כדי לשנות את המהירות. בדגמים מסוימים לפחות ניתן לשנות את המהירות רק בזמן שהמכונה פועלת.

כיצד פועל מנגנון זה? מדוע זה מחייב את המכונה לפעול?

למרות שקשורים בעבודת עץ באופן משיק, אני לא יודע שהמנגנון של התאמת המהירות רלוונטי למעט אולי לשאלה הנוגעת לקביעת מודל המותאם ידנית. אולי מתאים יותר ל http://engineering.stackexchange.com/ עם תג מכני-הנדסי.
[יש שאלה מטאית האם זה בנושא] (http://meta.woodworking.stackexchange.com/q/142/10).
שתיים תשובות:
rob
2015-04-04 12:45:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המכונות שצריכות לפעול על מנת להתאים את המהירות המשתנה משתמשות לרוב ב כונן ריבס, המורכב משני גלגלות בקוטר משתנה המקושרות באמצעות חגורת וי. שתי האלומות של כל גלגלת מותאמות זו לזו יותר או יותר כדי להגדיל או להקטין את קוטר הגלגל, בהתאמה. על מנת לשמור על מתח החגורה התקין, קוטר הגלגלת האחד חייב לעלות בעוד שקוטר הגלגלת השני יורד, והמכונה חייבת לפעול כדי שהרצועה תוכל לעקוב אחר התאמות אלה.

Animation illustrating the concept behind a Reeves drive

( מקור תמונה)

סוגים אחרים של מכונות עם בקרת מהירות משתנה משתמשים בבקרות מהירות אלקטרוניות כדי להתאים ישירות את מהירות המנוע.

Graphus
2015-04-04 12:43:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלים חשמליים עם מהירות משתנה לאין ערוך על ידי שינוי כניסת החשמל למנוע; במקור זה נעשה באמצעות ריאוסטט, בימים אלה השליטה לרוב תהיה אלקטרונית.

מדוע זה דורש שהמכונה תפעל?

לא כל כלי חשמל דורש שהמכונה תפעל. לחלקם יש בקרות הפעלה חייגניות, שניתן לכוונן למהירות הנדרשת לפני הפעלת המכונה, או במהלך הפעלה.

רוב מקדחות הכוח המודרניות, הן כבלויות והן ללא חוטים, כוללות בקרת מהירות בתוך טריגר כך שעבור אלה המהירות קשורה ישירות ללחץ ההדק ולכן הכוח חייב לזרום.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...