שְׁאֵלָה:
העץ הטוב ביותר לנענע לחתוך מסור שולחן
GavGee
2015-10-29 07:15:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בפרט הגדר. לפני יום קיבלתי את המזחלת שלי מכוילת יפה ועל הבורג הסופי היא איבדה את הדיוק שלה. השתמשתי רק ברצועת MDF בגודל 18 מ"מ לגדר. חששתי שזה הגמישות זו הבעיה. אז מישהו יכול לספר לי.

  1. העץ הטוב ביותר לשימוש במזחלת.
  2. העץ הטוב ביותר לגדר אם שונה
  3. עובי מינימום מומלץ לגדר.
תודה על התשובות. מחדש הטכניקה שלי לריבוע. בעיקרון הכנסתי בורג אחד, הזזתי אותו עד שהוא היה מרובע עם ריבוע מסגור לקו הכסף. ואז הכנסתי בורג נוסף לתיקון. לאחר מכן עשיתי את שיטת חיתוך 5 והשתמשתי במדי הרגש כדי להזיז את הגדר ב 0.039 מ"מ האחרונים. תהיתי לגבי הדבקתו. רק תהיתי אם אני אמהיר מספיק להתאים אותו לפני שהוא מוגדר.
ראה [פוסט מטא זה] (http://meta.woodworking.stackexchange.com/questions/248/is-best-a-naughty-word-in-questions) על המילה "הטוב ביותר".
אהבתי מאוד את המזחלת שלי שהיתה לה נתח גדול של אדר לגדר. מיצוי יתר, אבל ממש נחמד להחזיק אותו. Rosebud!
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Graphus
2015-10-29 14:15:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככלל אין חומר הכי טוב לכל דבר, אם כי עבור ג'יג'ים זה כמעט אוניברסלי כי דיקט או MDF מומלצים בימינו לאלמנטים העיקריים, אך הם לא האפשרויות היחידות. שים לב גם כי לא כל הרובדים או ה- MDF נוצרים שווים, ותנאי האחסון שבהם הם נקנו הם גם כן גורם (בין אם מאוחסנים שטוחים הם העיקריים).

בסך הכל הייתי מעדיף להשתמש בדיקט עבור משהו כזה בעצמי מכמה סיבות, בעיקר בגלל שכבת טווח בינוני חזקה וגמישה יותר מ- MDF. אך עם זאת, הרבה מאוד ג'יג'ים למסורי שולחן יוצרו בהצלחה מ- MDF וניתנו שירות אמין במשך שנים לאחר מכן.

על הבורג הסופי הוא איבד את דיוקו

מעניין אם לא השתמשת כאן בלחצנים (או מספיק מהם) בכדי להחזיק את הגדר היטב בזמן שהברגים היו מונעים. עזרה נוספת שכדאי לשקול היא כמה מדריכי הידוק מרובעים כאלה או אחרים, למשל. משהו כזה:

Right-angle clamping jig

השתמשתי רק ברצועת MDF בגודל 18 מ"מ לגדר.

בדרך כלל זה יהיה מספיק עבה. הגודל הכללי של היצירה יכול היה להוות גורם ו / או לאיכות ה- MDF.

אם יש לך ספק לרבד אותו במשהו כדי להקשיח אותו (לא צריך להיות עוד חתיכה של ה- MDF 18 מ"מ, אבל אתה לא יכול להיות מדי קשיח כאן וה תוספת חלקית של עובי נוסף בגודל 18 מ"מ על הגדר לא הייתה מהווה מכשול במהלך השימוש).

מהתגובה שלך מתחת לשאלה העיקרית:

תהיתי לגבי הדבקה זה. פשוט תהיתי אם אני אמהר מספיק להתאים אותו לפני שהוא יתייצב

טיפ שיעזור בזה הוא לקדוח פינוי חורים ולפתוח לברגי המיקום שלך לגדר, עם הגדר מהודקים היטב למקום ובודקים אם הם מדויקים, ואז מסיעים את כל הברגים הביתה, בודקים אם הם מרובעים ואז משכים את הברגים.

זה יאפשר קיבוע מהיר מאוד (ובתקווה עדיין מדויק מאוד) של הגדר לאחר החלת הדבק, עם מעט או בכלל בעיה שהיא תעבור מחוץ ליישור בגלל השימון שמספק הדבק.


במקרה שזה עוזר, ל תשובה קודמת יש כמה פרטים על האופן שבו אתה יכול לבנות אחד כזה, ודורש עבודה מינימלית על שמירת הדברים מרובעים.

איזו תגובה תפיסתית. ניבאת דברים רבים ממש מתוך הפרט שחילצת משאלתי. כמה נקודות חשובות מאוד שעזרו לי לחזור לפיתרון חסון הרבה יותר. תודה רבה, זה לא ממש ירד כמו שהצינור הציע וזה עזר מאוד.
אני נתקל בבעיות עם MDF וגם של דיקט כחומר בסיס. עם דיקט יש לי מזל שאוכל אפילו למצוא יצירה שעדיין לא מעוותת או מעוותת. האם זה בגלל איכות העץ שאני קונה? עם MDF הוא מתעקם באופן עקבי כאשר הלחות משתנה. לְמָשָׁל. כאשר יום רטוב מתייבש, הצד של ה- MDF הפונה כלפי מעלה מתייבש מהר יותר והוא מתעקל ככל שהוא מתייבש. זה מתסכל. האם יש חומר אחר? או דרך כלשהי לשמור על יציבות? שקלתי delrin אבל זה $$$ ואין לי את הכלים לעשות את זה במכונה.
@JasonC, * "האם זה בגלל איכות העץ שאני קונה?" * סביר מאוד לחלק ממנו, איך הוא מאוחסן יהיה גורם נוסף כמובן. אני די נדהם מהבעיות שיש לך ב- MDF, מעולם לא חוויתי דבר כזה (לפחות עד כמה ששמתי לב, מעולם לא הכנתי ממנו ג'יג כל כך גדול). גם זה עשוי להצביע על כך שה- MDF אינו באיכות הטובה ביותר, והוא יכול להשתנות לא מעט. * "או דרך לשמור על יציבות?" * מעטפת או לכה של ה- MDF. בדיוק כמו ברהיטים זה יאט את העברת הלחות.
Dave Smylie
2015-10-29 08:29:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש ב- MDF לבסיס, וב- MDF, Ply או Tri לגדר (תלוי מה שוכב).

אני לא חושב שזה חשוב מאוד באיזה עץ אתה משתמש, אבל MDF הוא נחמד ושטוח וחלק - דיקט איכותי הגון כנראה יהיה זהה.

18 מטר מספיק עבים - לא כדאי לראות הרבה כיפוף. במיוחד ברגע שהצלחתם להדביק אותו לבסיס.

באיזו טכניקה אתה משתמש כשאתה מנסה לרבוע אותה? אני אוהב להדביק, לדפוק קצה אחד, למסמר בקצה השני, לבצע כמה חתכים במהירות לבדיקה (ולהתאים את קצה הציפורן באמצעות פטיש). ברגע שהוא מרובע, השאירו אותו למשך 30 דקות לייבוש ואז סעו בכמה ברגים נוספים.

Katie Kilian
2015-10-29 10:23:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו כנראה העדפה אישית במידה רבה, אבל אני אוהבת להשתמש לדיקט ליבנה ליבני עבור הנענע שלי - כולל המזחלת שלי. כמו MDF, דיקט יציב ממדי. אבל אני מוצא שהדיקט מחזיק יותר טוב לאורך זמן.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...