שְׁאֵלָה:
הנתב קורע עץ, משאיר פסים
Jason C
2015-10-12 22:29:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קניתי נתב ומתאמן. כשאני חוצה את התבואה (למעשה, זה לא משנה, ראה "מסקנה") שמתי לב שלפעמים זה קורע פיסות עץ. לדוגמא, הנה שני קצוות של אותה פיסת אורן 3/4 ":

enter image description here

שני הקצוות נחתכו על ידי אבל על בתחתית אתה יכול לראות את החיתוך המחוספס. זהו נתב ידני 1.5 כ"ס ב ~ 20000 סל"ד באמצעות להב ישר עם 2 חלילים. הלהב הוא בקוטר 3/8 "והסרתי בערך 1/8" של חומר לא אחיד. אני השתמש בבסיס הנתב כנגד פיסת עץ מהודקת כמדריך. כיוון ההזנה היה כנגד סיבוב הלהב.

מדוע זה קורה ואני יכול להימנע מכך? האם הנתב אכן קרע את החלקים האלה או עשה הכיסים האלה כבר קיימים בעץ? האם זו בעיה בטכניקה שלי, באיכות העץ או בסתם דבר בלתי נמנע רגיל?

מסקנה (כנראה)

בעקבות תשובת CoAstroGeek בדקתי את הציוד שלי וניסיתי חתכים עקביים יותר כדי לחזור על הבעיה.

ניסרתי חלק מהעץ ליד הדמעה ואימתתי שלא מדובר בפגם פנימי, זה נראה כאילו אני עשה את הנזק:

enter image description here

ואז חתכתי חומר כבוי באותה צורה כמו לעיל באמצעות כל ארבעת הביטים הישרים מאותה הסט, והגדלת הקוטר בכל פעם. שמרתי הפעם על עקבי יותר וניסיתי ללכת קצת יותר מהר. חתכים נעשו מימין לשמאל בתמונות למטה. במבט מקרוב, למרות שלא היה לי קרע כאמור לעיל, התוצאות גרועות מאוד (שרפתי את הראשון הרבה וחתכתי יותר מדי חומר, כך שלא יכולתי לזוז במהירות):

enter image description here

הסיבית השנייה הייתה בסדר. השלישי הוא זה שהשתמשתי בתמונות המקוריות. הפסים נמצאים באותם מצבים כמו הדמעות. זה כנראה לא צירוף מקרים. כל ארבעת הלהבים משאירים גם פסים אופקיים קלים לכל אורך הדרך, שאותם ייחסתי בתחילה לשיוף.

גם בעוד שחשבתי שחתכי לאורך הדגנים אינם נושאים, בבדיקה מדוקדקת עדיין יש חריץ:

enter image description here

כאשר בדקתי כל סיבית מתחת לזכוכית מגדלת, אחד החלילים סדוק או מעט שקע במיקום של כל שריטה עמוקה. לא יכולתי לקבוע את הסיבה לשריטות המצויות בתדירות גבוהה יותר.

ניסיתי ניסויים דומים עם הסיביות האחרות שלי, לא חלק ממערך זה ומיצרן אחר, ולאף אחד לא היו שום בעיות מסוג זה.

המסקנה הכללית היא קבוצת הביטים הזו הוא כנראה רק שטויות. זה היה זול למדי. זה גם לימד אותי שעלי להיזהר מאוד באחסון סיביות מכיוון שאפילו פגמים קטנים יכולים להרוס חתך. אני לא יודע אם השקעים הם פגמים בייצור או נזק לביטים שנעשו על ידי באחסון (כל הביטים ששימשו היו חדשים לגמרי לפני ההודעה הזו). הגיע הזמן לעשות קניות.

זפת האורן יכולה לעשות דברים איומים לחדותם של סיביות הנתב. זה יכול לעטות את הקצה באופן מלא או חלקי. זה יכול לתת לך חתכים משוננים ולא אחידים, עם חלקים מושחרים של זפת אורן שחוממת יתר על המידה והופכים את גימור העץ. יתכן שיהיה לך מזל טוב יותר עם בוק או מייפל. ניתוב סוף על אלון יכול להיות סיוט משלו.
@niall לא, לא כפילות. הדמעה המוזכרת בקישור ההוא היא * כנראה * השפעה אחרת (אם כי אני לא יודע מה קורה במקרה שלי). קישור זה עוסק בכיוון החיתוך ביחס לסיבוב הסיביות, ולא בדגן. מוצא טוב בכל זאת! :) גם נחמד לראות אתר לעיבוד עץ אני גם חושב שיש להזיז את זה.
רק להזכיר, אתה יכול לחדד ביטים של ראוטר (אפילו עם קצה של קרביד), כך שבאופן תיאורטי לפחות תוכל לחדד את הקצוות של ביטים אלה כדי להסיר את הפגמים, ולתת חתך נקי יותר. רציתי גם לומר משהו על אולי לשנות את הציפיות שלך להשתמש בעץ היישר מהנתב, יש לצפות שלפחות יש צורך בעידון כלשהו מכל משטח המיוצר במכונה, בין אם הוא מעוצב או מנוסר. בחלק מהיערות זה יהיה בכל מקום, ואחרים שהתבואה מתנדנדת סביבם תקבל קצת תה (כמעט בלתי נמנע) על משטח ללא רבב.
אחד תשובה:
CoAstroGeek
2015-10-13 00:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא חושב שראיתי את זה מעולם. האם קצת חד? האם בדקת אם מדובר בקריצות או פגמים אחרים? נראה כי בתמונה העליונה יש כמה חפצים שעוברים על הפנים, אך הם לא הביאו לקרעים.

הצריבה בצד ימין מעידה על כך שאולי עצרת או האטת בנקודה זו, אשר עשוי לתרום או להיות בעיה נפרדת.

האם כיוון ההזנה היה זהה לשני הקיצוצים - כלומר. ממרכז היומן (צד ימין של שתי התמונות) לכיוון הקצה, או להיפך? היבטים של הטכניקה שלך.

עשיתי כמה בדיקות אחרות (ראה תשובה מעודכנת) ובדקתי את החלקים מקרוב. נראה שאתה צודק, בכל פיסה מהסט המסוים הזה היו שבבים קטנים בלהב של אחד החלילים בעמדה של הדמעות והשריטות. גם השריטות הצמודות והקלות היו גם מהביטים, לא משיוף כמו שחשבתי. לסיכום, הקרע היה ככל הנראה מחתיכות פגומות, ונראה כי סט זה באיכות ירודה מאוד. הכל אותו סט; בדקתי עם החלקים האחרים שלי מיצרן אחר ואף אחת מהבעיות הללו לא הייתה קיימת.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...