שְׁאֵלָה:
מה קרה פה? מתח עץ?
Michael Christiansen
2018-05-25 18:20:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

This was originally a 1.5x1.5 piece of oak. במקור זה היה ישר. אחרי שקרעתי אותו (ניסור מחדש?) על מסור השולחן, החלקים כבר לא ישרים. היצירה הדקה גרועה בצורה דרסטית גם מהעבה יותר.

האם שחררתי מתח בעץ כשחתכתי אותו?

דרך כלשהי למנוע זאת בעתיד מלבד לחתוך עבה יותר ולהטמיע אותה?

כן זה נראה כאילו זה היה מסור, ולא קרע ישר. [ההבחנה יכולה להיות משמעותית] (https://woodworking.stackexchange.com/questions/5250/ripping-vs-resawing-is-there-a-reason-for-the-difference/5258#5258), אם כי לאחר- עיוות חתך יכול להתרחש בשני המקרים. עיוות צריך להיראות הרבה יותר נפוץ בעת צביעה מחדש, פחות בעת קריעה.
BTW האם זה קרה בעצם באופן מיידי או מתישהו מאוחר יותר? עיוות במהלך החיתוך הוא הסיבה למפצלים או סכיני קריעה, כדי לסייע במניעת נפילה שהיא אחת הסכנות הגדולות שיש במסורי שולחן. כאשר זה מתרחש מאוחר יותר, לפעמים זה לא מעץ מתח / תגובה זה נובע מאופן אחסון העץ לאחר הניסור, שכן ייבוש דיפרנציאלי (משטח עליון חשוף לאוויר, תחתית על הספסל) יכול להפוך אפילו לגביע עץ יציב.
@Graphus - זה היה מיידי. שלפתי את החלקים מהמסור, הנחתי אותם על משטח העבודה שלי וראיתי את ההשתחוות. עריכה: יש לי סכין חורצים וכפות נגד אנטי-ריפוב - הם הותקנו. השתמשתי גם בלוח נוצה ועמדתי לצד השני של הגדר.
בסדר במקרה זה בהחלט דוגמה נוספת לעץ האיכותי והמעולה של HD :-) Re. אם משתמשים בעץ או לא, יש כלל אצבע גס שעושים יצרנים מסוימים, וזה שאם ניתן לסגור את העיוות בלחץ אצבעות בלבד אז הם רואים בעץ בטוח לשימוש. עדיף שיהיה עץ נכון ונכון כמובן, אך מפרקי דבק ואלמנטים מבניים אחרים מסוגלים יותר להפעיל לחץ גדול מכפי שאתה יכול בקצות האצבעות שלך (ובאופן מתמיד לאורך זמן), כך שעיוות קל יכול להיות מקובל. תלוי בך אם אתה רוצה לקחת את הסיכון כמובן.
אני הולך להשתמש בחתיכות האלה במקום אחר. במקור חתכתי אותו לקצץ סביב שולחן שולחן. אבל מכיוון שאני מחבר אותו לקצה ה- MDF, עם אולי 1/4 אינץ 'של 2x4 מתחתיו (העיטור יכסה את שניהם), חשבתי שאין לי יותר מדי משטח דבק איכותי. זה ... וגם אין לי מספיק מלחציים. אז יש לי חתיכות חדשות לשימוש לקצץ (הייתי צריך לקנות עוד אלון בכל זאת) אני אשתמש בחתיכות האלה למסלול ה- T הביתי שלי ... חתוך דדו ב- MDF למעלה והחלק את האלון אל הדדו ואז חותכים חריץ T לאלון. הדדו ישמור עליו ישר.
כן זה יהיה שימוש נהדר עבור חלקים כאלה אבל FWIW אני לא אהיה מהסס להשתמש בהם לצורך גזיזת קצה שולחן העבודה כיוון שלא הייתי מדביק אותם סתם, הייתי משתמש בברגים (טוב טוב לפחות אבל כנראה משולב וסתום מכיוון שאני שונא לראות ראשי בורג אם אוכל להימנע מכך).
שתיים תשובות:
LeeG
2018-05-25 20:24:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה צודק בשחרור המתח כשחותכים אותו. אתה גם צודק בכך שאין באמת דרך להימנע מכך. היו לי חתיכות שהשתחוו ככה לאחר הקצעה.

ההליך הכללי שלי לקבלת עץ בגזירה גסה הוא:

  1. אפשר לעץ להתאקלם בחנות שלך במשך כמה ימים.
  2. פונה לצד אחד שטוח עם המפרק
  3. קבל ריבוע קצה לצד השטוח עם המפרק
  4. קרע, מסור מחדש או מישור מעט עבה - אולי 1 / 8 "בערך
  5. תן לחתיכות להתייצב למשך כמה ימים כדי לשחרר מתח
  6. במידת הצורך, חזור על שלבים 2 & 3
  7. המטוס לעובי הסופי
  8. קרע לרוחב הסופי

אם בעץ יש מתח קיצוני כלשהו, ​​יתכן שיהיה צורך לבצע את שלבים 2-6 חוזרים, אם כי הייתי צריך לעשות זאת פעם אחת.

תודה .... העץ התאקלם לפחות כמה שבועות, אז אני מניח שאין שום דבר שבאמת יכולתי לעשות. הייתי צריך גם את החלקים שנחתכו בגודל כזה, לא יכולתי באמת לחתוך אותו עבה יותר ואז לקצץ אותו. נו טוב....
לי, +1, אך הערה אחת היא כי מספר ימים אינו מספיק זמן להתאקלם בעץ בסביבה חדשה. זה באמת לוקח כמה שבועות לכל הפחות ולמלאי בשר ארוך יותר.
bander54
2018-05-25 21:56:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רואה את זה הרבה. בדרך כלל מגיע מעץ זול מיובש גרוע (שאני משתמש בו הרבה). קניית העץ שלך קרוב יותר למידות הסופיות עוזרת אולם זה יקר יותר מאשר לומר קרע חתיכה רחבה יותר לשתי חלקים שמישים.

כמו כן, נראה כי חלקי עץ יבשים ישנים יותר טובים, אך לא תמיד.

תודה. קניתי את זה ממחסן ביתי שידוע בעץ הפרקט המעולה שלהם ....... / סרקזם


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...