שְׁאֵלָה:
בנה רשת מסורגי עץ אנכיים ודקים
florian h
2015-12-21 02:42:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוצה ליצור רשת מסורגי עץ דקים (לוחות?), כאשר הלוחות חוצים זה את זה בצד הקטן יותר, כמו בסקיצה זו: Wooden grid

הייתי מתקין נוריות ברשת זו, כך שהיא לא צריכה לשאת משקל חיצוני ולוחות העץ יכולים להיות די דקים. הרשת תהיה בגובה של כ- 3-5 ס"מ (1-2 אינץ ') ואורך של 50 ס"מ (20 אינץ').

חשבתי לנסר את הדקים למחצית הדרך כדי שאוכל להדביק אותם אחד לשני: enter image description here

מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת? חשבתי להשתמש בלהב מסור רחב יותר מהדקים עבים - כך שכל פעם הייתי צריך לנסר פעם אחת וזה יהיה זה. ברור שאזדקק למשטחי עץ דקים למדי במקרה כזה (אולי כמה מילימטרים של MDF?). האם זה אפשרי? אפשרי? יש לי גישה למסור קוצץ ולמסור באז (לשניים יש כרגע להבים לא יותר מ -2 מ"מ) אבל אני חדש בעבודות עץ.

האם זו הדרך הטובה ביותר ליצור רשת כזו?

כבר יש מספר תשובות טובות כדי שלא אוסיף עוד אחת אלא רק להזכיר משהו שאיכשהו הושמט מכולם, זהו סוג של מפרק חצי הברכיים או חצוי, המכונה לפעמים ספציפי * הברכיים הצולבות * או * מפרק צולב *.
האם אתה מתכנן לשים מפזר מעל או להשאיר את הרשת חשופה? BTW מחוץ לנושא, אבל אם אתה קורע תצוגה בעלת מסך שטוח ישן יש בהם עדשות דיפוזיה מדהימות. וזה בחינם אם יש לך בניין משרדים עם אשפה בקרבת מקום;)
אני לא יודע את התשובה לשאלתך, אבל באיזו תוכנה אתה משתמש כדי להפיק את הציורים האלה?
@tom נראה כמו סקיצה.
@Graphus: תודה, אני לא דובר אנגלית שפת אם כך שזה באמת עוזר! וכן, זה רישום נאות
@Tom (למעשה המערכונים האלה הם הדבר הראשון שעשיתי עם Sketchup)
תשובות נהדרות btw, אני אסתכל עמוק יותר בימים הקרובים (פרויקט חג ... :))
ארבע תשובות:
rob
2015-12-21 04:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, זו דרך נהדרת ליצור רשת כזו, אם כי אתה רוצה שהמפרקים יהיו הדוקים ככל האפשר לעומת חיתוך החריצים מעט יותר רחב מהדקים. עם התאמה רופפת יותר, הרשת תהיה נוטה יותר להתלהט.

אם ברצונך לבצע חתך לרוחב הנכון בדיוק במעבר אחד (עד גבול), אתה יכול להשתמש בסט דדו ( זמין בלהב "מתנודד" או בסט הדאדו המוערם הנפוץ יותר) כדי לחתוך לרוחב המדויק של הלוחות שלך, והלהב מוגדר בדיוק למחצית הגובה של הדקים שלך. זכור כי על מסור שולחן בגודל 10 אינץ ', הגדלים הנפוצים של ערכת הדאדו הם 8 "ו -6", דבר שיגביל את עומק החיתוך שלך.

באופן אידיאלי, היית משתמש במזחלה צולבת על מסור שולחן. עם כמה לוחות מיושרים ומהודקים זה לזה.

ניתן גם להשתמש במסור זרוע רדיאלי עם סט דדו - זה עובד בצורה דומה אבל אתה חותך מלמעלה במקום מלמטה, והלהב נע במקום לחומר העבודה. עליכם להיזהר במיוחד מכיוון שמסור זרוע רדיאלי מוגדר לחיתוך טיפוס.

אם יש לכם מסור זוויתי הזזה, תוכלו לעבוד באופן דומה למסור זרוע רדיאלי. הלהב נחתך כשאתה דוחף אותו לאחור במקום כשאתה מושך אותו לעצמך. עד כמה שידוע לי, שום מסור הזזה אינו מיועד לשימוש עם להב דדו מכל סוג שהוא, ולכן חיתוך הדקים על מסור זווית הזזה דרוש מעברים מרובים כדי לחתוך את רוחב הלוח, אלא אם כן אתה עובד עם חומר דק מאוד.

החלטתי להשתמש במסור מיטר הזזה שבו הידקתי כמה לוחות יחד וביצעתי שני חתכים לכל חריץ. זה לקח הרבה פחות זמן ממה שציפיתי (בערך 30 דקות עם יד עוזרת ל -16 משבצות ב -32 לוחות) וזה יצא נהדר. לא השתמשתי בסט דדו שכן הם אסורים לשימוש מקצועי בגרמניה ולכן הם ממש יקרים.
Matt
2015-12-21 08:09:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשביל מה זה שווה הכנתי גם משהו כזה. ציידתי מארז חליל ישן עם מחיצות להחזיק את קלפי המשחק האספניים שלי. בשלב זה לא היה לי מסור שולחן ולכן הוא לא נחשב בין האפשרויות שלי. השתמשתי במסור גלילה בהצלחה אבל מצאתי שזה גוזל זמן בדיעבד. בהתחשב בזמינות הכלים העומדים לרשותך, כדאי לשקול, אך זו לא אמורה להיות הבחירה הראשונה שלך.

Card Box

שימוש ב- MDF 1/8 אינץ '/ לוח hardboard / millboard / paperboard ו מסור שולחן יהיה ה הדרך היעילה ביותר לעשות זאת. להבים אופייניים (למדוד כדי להיות בטוחים) שורש הוא 1/8 אינץ 'כדי לעשות מעט מלבד למדוד ולחתוך. מזחלת חיתוך עם עצירות תהיה אידיאלית לקבל כל חתך זהה.

הייתי מוסיף שהעיצוב שלך עדיין יהיה בר-קיימא לזוז ולא משנה כמה מושלם אתה מבצע את הגזרות שלך. עץ דק ודגם מעוצב כמתואר יהיה בטוח ש יהיה קל לגזום. הייתי מציע לך לשקול לעשות את המלאי החיצוני של משהו עבה יותר כדי ליצור מסגרת.

Jason C
2015-12-21 06:46:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הן הלוחיות האופקיות והן האנכיות יהיו באותה צורה אם החריצים שלך עמוקים באמצע הדרך.

אם יש לך מסור שולחן, תוכל להשתמש בו לחיתוך חריצים באמצע הדרך בלוח גדול יותר, למשל. תאר לעצמך לחתוך חריצים אופקיים ב- 2x4.

לאחר שחתכת את כל החריצים השתמש במסור השולחן כדי לפרוס את הלוח המחורץ שלך לדקים דקים. השתמש בתוספת איפוס מרווח או במזחלת. היזהר מההחזרה (או פשוט כיוון את מסור השולחן שלך לכיוון ערימת הדקים שלך, הא).

זה ימזער את מספר החיתוכים שאתה צריך לעשות וגם מאפשר לך לחתוך את רוחבי הדק שלך כל מה שתרצה שיתאים לרוחבי החריץ שלך. אם להב המסור לשולחן שלך צר מדי השתמש בסט דדו או בצע מספר מעברים בכל חריץ.

אתה יכול לשמור על החריצים במרווחים שווה עם נענע כלשהי עם חתיכת משהו שמתאימה לחריץ והוא בגודל של אחד מתאי הרשת שלך הרחק מהלהב. גזור את החריץ הראשון, ואז הניח אותו מעל חתיכת הלשון וחתוך את הבא, וכן הלאה כדי לקבל חריצים מהירים במרווחים אחידים.

לחלופין, כמו ש התשובה של רוב אומרת, אם כבר יש לוחות שאפשר להדק או להדביק אותם קלטת דו צדדית בכדי לחתוך את החריצים עם מסור שולחן בכולם בבת אחת, כמו עם חיתוך הלוח הפרוס מראש. ניתן להשתמש באותה נענע למרווח חריצים אם תעשו זאת גם ככה.

בעזרת הידוק המתאים ניתן היה לעשות את האחרון (לחתוך את כל הלוחות בבת אחת) בעזרת מסור באז, יהיה עליכם להיות יצירתיים אם רצית לנענע מרווח. הקודם (לוח החריץ ואז חותך את הדפים) יהיה קצת יותר מסובך.

אגב הייתי טועה בצד של חיתוך החריצים שלך מעט עמוק מדי ולא רדוד מדי. מעט עמוק מדי אתה עדיין יכול ליצור רשת שטיפה יפה ודבק עדיין יחזיק בסדר. מעט רדוד מדי ולא תוכלו להדביק את האופקיים והאנכיים שלכם מבלי לחזור. בצע תחילה חתכי בדיקה!


אגב, אם אתה חותך את לוחותך בעצמך ואתה משאיר את הרשת חשופה, דבר נוסף שיש לקחת בחשבון יהיה הדבקת פיסת עץ דקה אחרת על החלק העליון והתחתון של הלוח שלך לפני שתחתך וחתך, אם אתה רוצה גימור מנוגד יפה בקצה הדקים.

Ast Pace
2015-12-21 07:17:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשיצרתי יצירות כאלה של ארגזים, השתמשתי בחומר בעובי של 1/8 "(3 מ"מ) או ממזוניט (לוח עיתונות) או דיקט ליבנה בלטי. תחילה חתכתי את החומר לרצועות ואז השתמשתי במסור הזרוע הרדיאלי שלי להב עובי סטנדרטי פחות או יותר של 1/8 "שמניב התאמה כמעט מושלמת.

כמובן שהתשובה לשאלתך כיצד לבצע את המשימה בצורה הטובה ביותר תלויה באילו כלים עומדים לרשותך .שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...