שְׁאֵלָה:
איך אוכל להכין את השיבוץ המזויף הזה?
Matt
2015-06-12 07:40:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חיפשתי פרויקטים בהשראת משטחים והגעתי לצד התמונה הזו של קופסה קטנה. יש בו שיבוץ נקי ויפה של עקרב.

Scorpion Box

תמונה מ LumberJocks

משתמשים רבים בפורום, שם פורסמה התמונה הזו, התעניינו מאוד איך זה נעשה. בסופו של דבר, ה- OP הגיב:

מיסיתי, חתכתי וריססתי את העקרב על התיבה השנייה. אני משתמש בצבע ריסוס של המותג Krylon.

תוהה אם אוכל להשיג כמה נקודות לנקות כיצד זה נעשה.

  1. הקווים נראים מאוד מוגדרים. כיצד ניתן ליצור את המסכה / התבנית? הייתי מצפה שהצבע ידמם או משהו כזה.

  2. צבע השיבוץ נראה לא אחיד. האם זה רק שיוף יצירתי או שמא משהו מרושע יותר בעבודה?

בעיקר אני סקרן כשאני יכול לעשות כדי לקבל קווים נקיים כאלה. סלח לי אם זה מאוד פשוט. זה פשוט נראה חזק יותר מגזרת קרטון.

ניתן להרחיב את הכותרת ל"איך אוכל להכין _ שיבוץ מלאכותי "... לא בטוח אם זה ייחשב לרחב או לא
שימו לב לתיאור, "מיסכתי, חתכתי ורססתי צבע" - המסכה היא דביקה, ואחרי שהיא נמרחה היא נחתכת ומסירים את החלקים המתאימים. וגזרת קרטון פשוטה לא תאפשר את קטעי הרגליים החלולים ליד הגוף: החלקים החופשיים בטוח ינועו, במיוחד כאשר צבע התרסיס יפגע בו.
אחד תשובה:
Graphus
2015-06-12 15:22:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השורות נראות מאוד מוגדרות. כיצד ניתן ליצור את המסכה / התבנית?

ניתן היה לחתוך את המסכה מחומר מיסוך ייעודי לשימוש האמני airbrush, הנקרא frisket. אך ניתן להשתמש באופן דומה בכל סרט פלסטיק דביק. ויניל דבק משמש לעתים קרובות לסוג כזה של דברים כיום.

היתרון של פריסקט הוא שהוא דק במיוחד וכתוצאה מכך קל מאוד לחתוך אותו ישירות על המשטח שיש לרסס, כמעט ללא לַחַץ. ניתן להשתמש בכל סכין חדה מאוד, למשל. סכין מלאכה, אזמל או אפילו קוצץ.

גרסאות תוצרת בית
אם לא ניתן למצוא פלסטיק דבק עצמי המיוצר באופן מקומי, או אם העלות היא אוסרת, שווה ערך עָשׂוּי. התחל עם יריעות אצטט (כמו שמשתמשים במקרנים עיליים) ומצפים צד אחד עם דבק ריסוס. ריסס, המתן זמן מה עד שהדבק נעשה דביק ואז לחץ היטב כלפי מטה; גב של כף או גליל גומי קשיח (brayer) יעזור כאן.

ניתן לעשות משהו דומה גם באמצעות תרסיס שיער נפוץ ונייר מעקב דק או קלף אפייה, אך כאן אתה מרסס ולחץ מיד על הנייר על פני השטח. ברור שהדבר לא ייחתך בצורה נקייה כמו פלסטיק, אך בעזרת סכין חדה מאוד עדיין יתכנו תוצאות טובות.

שאריות דבק כלשהן עשויות להישאר עם אחת מהטכניקות הנ"ל. הממס האידיאלי לדבק ריסוס מסחרי הוא בדרך כלל משקאות חריפים מינרליים / ספיריט לבן, ועבור ספריי שיער מדובר באלכוהול. במקרים אלה עדיף להשתמש בכתמים שאינם מגיבים עם הממיס הרלוונטי, לכן כתם על בסיס שמן אם משתמשים באלכוהול ובסיס מים או כתמים על בסיס אלכוהול אם משתמשים במשקאות חריפים.

" בגידות "
פעולות הדפסת ויניל מסחריות רבות יוכלו לחתוך לכם מסכה! הם יכולים להשתמש בסוגי קבצים אלקטרוניים שונים, למשל. קבצי אילוסטרייטור, להדרכת מתכנניהם.

הייתי מצפה שהצבע ידמם או משהו כזה.

ברור שהמסכה הנצמדת לפני השטח תמנע זאת במידה רבה.

אך כאשר לא משתמשים בסרט ניילון, ריסוס זהיר כמעט יכול לבטל את הבעיה. הטכניקות העיקריות הן:

  • ריססו קלות
  • ריססו ב 90 ° לפני השטח

אם תרסס קלות מאוד את הצבע / חלקיקי כתם אינם יוצרים סרט רטוב על פני השטח, מה שהופך את הדימום מתחת לקצה להרבה פחות סביר.

ככל האפשר כדאי לרסס בניצב לפני השטח, כל ריסוס בזווית נוטה הרמת הקצוות תוביל ללא ספק לרסיסים תחתונים.

כאשר משתמשים בגימור צבעוני ולא בכתם / צבע קונבנציונאלי, עוד טריק הוא לאטום מראש את המסכה על ידי ריסוס שכבה דקה של גימור שקוף. אחרי זה שום דימום אינו אפשרי (בתיאוריה לפחות) ואכן יש בעיה אחת אחרת, הוא נוטה ליצור שפה קלה סביב שולי האזורים הצבעוניים לאחר הסרת המסכה.

צבע השיבוץ נראה לא אחיד. האם זה רק שיוף יצירתי או שמשהו יותר מרושע בעבודה?

קשה לדעת. זה יכול היה להיות גחמה של היוצר או פשוט מקרי.

מעולם לא עלה בדעתי להדביק את המסכה באופן זמני לפרויקט. זה בדיוק סוג התשובה שחיפשתי מכיוון שהיא מספקת כמה אפשרויות תוך שהיא מבינה את המושג הבסיסי. שוב תודה.
האם טכניקת יריעות האצטט תהיה ניתנת לשימוש חוזר? הייתי מנחש שלא מכיוון שיהיו עליהם שאריות דבק. אני אבדוק כיצד פריסה פועלת.
יש לי חותך ויניל צללית בדיוק למטרה זו (יצירת מסיכות סטנסילים). ויניל הניתן להעברה עם נייר גיבוי פירושו שאני יכול לשים את המסכה בכל מקום שאני אוהב וללא דימומים (בדרך כלל).
@Matt, אם אתה מכין מסכות בעצמך הן יכולות להיות ניתנות לשימוש חוזר עם קצת מזל מכיוון שהפלסטיק מספיק עבה כדי להיות חזק למדי הדבר העיקרי שצריך להיזהר בו אני חושב שנוצרים סדקים מבפינות. אבל אפילו אחד או שניים מאלה לא חייבים להתכוון לסוף המסכה, ניתן לחלק אותם עם סרט שקוף :-) ניתן לנקות את שאריות הדבק בקלות עם הממיס המתאים כדי שהמסכה לא תהיה מטונפת במהלך האחסון.
פותח בפני עולם חדש לגמרי.
@Matt - חשוב גם על שבלונות רב שכבתיות. לְמָשָׁל זה היה סטנסיל דו שכבתי. http://srv.rowelab.com/fish/newtank/painted_stencils16.jpg
@TXTurner http: // www.reactiongifs.com / wp-content / uploads / 2013/10 / tim-and-eric-mind-blown.gif


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...