שְׁאֵלָה:
האם זה הגיוני להשתמש בנתב לחיתוך דדו גדול?
tristanm
2015-06-03 09:33:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עובד על כמה פרויקטים של גינון עם מפרקים חצויים שלובים. החומר הוא אורן שטופלו 100x50 מ"מ, כך שהחתכים שלי הם 50x50mm. זה עובד אבל הניקוי בעזרת אזמל וגזע הוא זמן רב למדי. אני שוקל להשתמש בנתב כדי להאיץ את העניינים, אבל יש לי כמה שאלות לפני שאני מוציא כסף על ביטים שמנמנים:

  1. האם חיתוך בעומק 50 מ"מ הוא מעשי ובטוח עם נתב כף יד?
  2. האם יש דבר כזה טיפ עמוק (50 מ"מ +) עם מיסב עוקב אחר תבנית? זה ישפיע על סוג הנענע שאצטרך לבנות.
  3. האם זה באמת יחסוך לי זמן כלשהו?

הסתכלתי סביב הלהבים המנענעים. וערכות דדו מוערמות אבל אני לא מוצא כאלה שיחתכו שטח רוחב 50 מ"מ. זה ואין לי גישה לספסל מסור.

האם שקלת להתקין את הנתב שלך מתחת לשולחן?
@Nelstaar כן חשבתי להשתמש בטבלת נתבים אך עם אורכים של עד 2.7 מטר (~ 100 ק"ג עם 6 חלקים מהודקים זה לזה) נראה יותר פרקטי לקחת את הנתב לחומר ולא את החומר לנתב. אני יכול לטעות בכל זאת, אני מאוד חובבן!
+1 לגישה @rob's laissez-faire (אל תנקה הרבה; השתמש בברגים), אבל אם אתה חייב לנקות את התחתונים במהירות, מה עם נתב עם סיב נפוץ יותר (1/2 ", 1-1 / 2" אורך, לא מונחה, תחתון שטוח), צווארון מדריך ותבנית? היית עושה את עבודת המסור העגול; לדפוק את רוב זה בפטיש; מהדק את התבנית שלך ואז משקשק בתוך החריץ למעבר רדוד, ואז הגדר עומק מלא וקשקש שוב סביב. (תוכנית זו עשויה להזדקק למדריך תבניות שיאפשר לקולט לתקוע בבסיס הנתב כדי לקבל עומק חיתוך מלא בגודל 2 אינץ ', מכיוון שביטי נתב ארוכים אינם נדירים.)
מה עם פאזל כף יד? אתה יכול כנראה לעשות זאת ביד חופשית, או להכין נענע לפאזל שיבוא בעקבותיו.
* ... אבל אני לא מוצא כאלה שיחתכו שטח רוחב 50 מ"מ * אתה לא צריך חותך דדו החותך את כל הרוחב בבת אחת. אם אתה זקוק לדאדו רחב יותר מחותך שלך, אתה פשוט עובר כמה מעברים.
פיסות נתב גדולות כאלה קיימות. עם זאת, עליכם להיות זהירים במיוחד - חבר שלי השתמש במעט 19x60 מ"מ והוציא את מה שהרופא תיאר כ"נתח בשר ועצם בגודל סאטסומה "מהברך כשהנתב יצא לדרך. והוא הפיל את זה על עצמו.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
rob
2015-06-03 10:59:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, כדי לענות על שלוש השאלות שלך:

  1. כן, אתה יכול לבצע חתך עמוק של 50 מ"מ עם נתב כף יד, אך רק אם אתה לוקח כמה מעברים, רק חותך חלק מהעומק בכל פעם. אם תנסה לבצע את כל החיתוך במעבר אחד, סביר מאוד להניח שתפגע בסיבית, תעצור את הנתב שלך, תפצע את עצמך או שילוב כלשהו של אלה.
  2. בהחלט יש סיביות בעלות תחתית זו ארוך, אבל נראה שקשה יותר למצוא סיביות נושאות עליונות (תבניות) שיגרמו לחתך עמוק. עם זאת, אתה יכול לקנות הארכת קולט אשר תגדיל את עומק החיתוך המרבי שלך. זכור כי חותכי סיבית של תבנית אינם צריכים להיות ארוכים מספיק כדי לחתוך את כל העומק בבת אחת. במעבר הראשון שלך, המסב רוכב לאורך התבנית שלך, ואז במעבר עמוק יותר החיתוך מאחד המעברים הקודמים שלך הופך לתבנית (בהנחה שהמסב שלך זהה לקוטר של החותך - וזה לא תמיד המקרה).
  3. אם אתה שואל אם זה יהיה מהיר יותר מביצוע מספר מעברים עם ערימת דאדו בגודל 3/4 ", כנראה שהתשובה היא לא.

הסיבה העיקרית אתה לא יכול למצוא סט דדו החותך דדו ברוחב 50 מ"מ הוא שאין באף מסור שולחן לצרכן סוכך ארוך מספיק כדי להכיל את הרוחב הזה, לפחות בארה"ב (והבנתי היא שלהבי הדדו אסורים כלא בטוחים על השולחן האירופי. ערימת דאדו רחבה שכזו, ככל הנראה, גם תאמצה או תעצור את המנועים של מסורי שולחן רבים לצרכן. בארה"ב, מסורות זרוע רדיאליות שימשו בדרך כלל גם בלהבי דדו, אך ירדו בפופולריות. אם ברצונך להשתמש ערימת דדו או להב דדו מתנדנד, תצטרך לבצע מספר מעברים.

ישנן מספר אפשרויות זמינות לחיתוך זה באמצעות נתב, החל מהגדרת מדריכים הנרשמים על בסיס הבסיס של הנתב ושימוש בסיבית ישרה גדולה, ועד סיבית ספירלית עם תותב ותבנית, וכלה בסיבית תבנית ישרה או ספירלית. אתה יכול לקנות ביטים גדולים של תבניות ספירלה, אך הם יקרים. אתה יכול לקנות סיומת קולט אם הסיבית שלך לא ארוכה מספיק כדי לחתוך עמוק 50 מ"מ. לא משנה באיזה סיבית אתה משתמש, עדיין תצטרך לבצע מספר מעברים ובהתאם להגדרת ההתקנה שלך יכול להיות שאתה מצליח באותה מידה לחטט את עיקר החומר בכלי אחר כלשהו (אפילו מסור להקה, מכונת קידוח, מסור ידני, פאזל, מסור שולחן, או מסור עגול) לפני ניקויו באמצעות הנתב.

מבין שתי האפשרויות הכוללות הללו, מסור השולחן עדיין יהיה כנראה המהיר ביותר. הייתי מציע לכנוס כמה לוחות, להדק אותם יחד (במזחלה צולבת, אם משתמשים במסור שולחן), ולחתוך את הדדו בכולם בבת אחת.

באופן אישי, אם הייתי בונה גינון. פרויקטים מעץ שטופלו בלחץ, לא הייתי דואג לנקות את המפרקים יותר מדי ופשוט אשתמש בברגי בנייה שנועדו לא להחליד כאשר משתמשים בהם בעץ מודרני שטופלו בלחץ. בהתאם ליישום, אולי אפילו לא אטרח להשתמש בדבק.

תשובה נהדרת, @rob. תודה על הפירוט. אני יכול להסתכל על השקעה במסור שולחן ולחתוך מעברים מרובים, אולי עם להב בודד ונענע עם מספר שיחים.
@tristanm שמח לעזור. דרך קלה לעשות זאת עם מזחלת מסור שולחן היא עם 2 עצירות, אחת לצד שמאל ואחת לצד ימין של החיתוך. לאחר מכן תסיים לחתוך את האמצע, אך אינך צריך לדאוג למיקום מדויק לחיתוך (ים) האמצעי.
Ast Pace
2015-06-03 20:12:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באמת, האם אתה רוצה להפוך את כל הקוביה של 50x50x50mm לנסורת?

מכיוון שאין לך גישה למסור ספסל ולאלטרנטיבת הדאדו, זה מה שאמליץ:

גזור כל קצה החריץ בעזרת מסור ה- Skil שלך. דופקים את פיסת 50x50x50 מ"מ עם הפטיש שלך ומנקים את החלק התחתון של החיתוך בעזרת אזמל רחב.

רוב הגזרות שלך ידרוש מעט יותר ממגע למעלה ותקבל את הריגוש לעשות משהו זה דורש מעט עבודת יד.

אם אתה עדיין רוצה ללכת עם הנתב, תוכל להשתמש בגישה זו ולהשתמש בסיבית הנתב הארוכה רק כדי להחליק את החלק התחתון של החיתוך,

מצאתי ששני חתכי מסור וברז פטיש אחד לאזמל קופצים החוצה את גוש העץ ולעתים קרובות הוא נקי מספיק כדי להרכיב את המפרק!
אם אני רוצה חיתוך נקי יותר ממה שאני מקבל עם חטיף האזמל, האם אוכל לחתוך חריצים לרוב בשני קצוות החיתוך המתוכנן, לפרוץ את העץ בין לבין, ואז לחתוך את שאר הדרך עם מעברים רדודים חוזרים ונשנים עם להב עם שיניים שטוחות למעלה?
נשמע כמו תוכנית. לך על זה.
keshlam
2015-06-03 09:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

50 מ"מ הוא מהלך קטן יותר מ -2 אינץ '. יש בהחלט ביטים קיצוניים ספירליים באורך 2 אינץ ', ותוכלו להשתמש בצווארון מנחה, כך שזה נשמע בר ביצוע לגמרי - במספר מעברים, רצוי, ועם בסיס משני כדי לגשר על הפתח הרחב ליציבות.

לא בטוח לגבי המהירות היחסית.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...