שְׁאֵלָה:
האם עצים שטופלו בלחץ צריכים להגיע לתכולת לחות תקינה לפני השימוש?
dfife
2015-03-31 21:07:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתכנן לבנות ספסל גינה לחיק הטבע. בחרתי באורן מטופל בלחץ (אכתים אותו בצבע ארז) מכיוון שהוא היה זול יותר מארז, הרבה יותר זול מאשר אלון לבן ומהגוני, ודרך דרך זול יותר מעץ טיק. לא חשבתי כשקיבלתי את החלטתי (וגם לא כשהעמסתי את העץ מחצר העצים), אבל כשהבאתי אותו הביתה, שמתי לב שהעץ היה רטוב מאוד מהכימיקלים ששימשו לטיפול בלחץ שלו. בהתחשב במה שאני יודע על תכולת לחות, המחשבה המיידית שלי הייתה שאצטרך לחכות שנה לפני שהעץ הזה יהיה מוכן לעבוד איתו. זה נכון? האם ייקח שנה או יותר לחזור לתכולת הלחות הנכונה? או שאסור לי אפילו לדאוג לזה (כלומר, אופי הכימיקלים לא יניע אותו)?

אני יודע שאנשים בונים עם עץ PT כל הזמן מבלי לדאוג לתכולת לחות, אך אלה נוטים להיות יישומים שאינם רהיטים.

שאלה קשורה - אם אוכל להשתמש בזה לפני שהוא מיובש לחלוטין, האם דבק עץ רגיל (למשל, Tightbond III) יעבוד? אם לא, האם אפוקסי?

תודה!

שתיים תשובות:
bowlturner
2015-03-31 21:28:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לחות שטופלה בלחץ שונה מלחות 'ירוקה'. בעץ ישנם שני סוגים של לחות, והחומר שלוקח זמן רב להתייבש הוא הלחות המאוגדת בתוך התאים.

אם אתה מדביק את העץ שלך בחוץ שבו האוויר יכול לזרום דרכו, בעוד כמה שבועות הרוב המכריע של הלחות המושרה ההיא צריך להיעלם והוא צריך להיות מוכן לשימוש.

אם כל מה שאתה עושה זה למסמר או לסגור דברים יחד ממה שאתה לא באמת צריך לעשות את זה, מלבד שהם יהיו כבדים יותר לעבוד איתם, וייתכן שתצטרך להדק מעט את הדברים כאשר הם התייבשו יותר.

אתה אומר להציב אותם בחוץ? למה לא בחנות שלי (מול מאוורר גדול)?
@dfife שיכול לעבוד גם כן, אך הניח כי הטיפול בו יבלה את רוב חייו בחוץ ולכן לא עניין גדול. החלק החשוב הוא להדביק אותו ולקבל זרימת אוויר
@bowlturner--it's מודבק ויש לו זרימת אוויר. יש לי מסור ולא רוצה להכשיל את המנגנון, אז אני שומר אותו בינתיים בחנות שלי.
אני לא יכול לבטל את העריכה שלי. זה מתסכל.
@DanielBall תיקנתי את זה
rob
2015-03-31 21:43:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, בדיוק כמו כל עץ, רצוי תמיד להדביק את העץ המטופל בלחץ ולתת לו לשבת כמה שבועות לפני שתשתמש בו בכדי לאפשר לו להתייבש ולהתאקלם בסביבה שלך.

עץ נע בזמן שהוא סופג או משחרר לחות, אפילו את הלחות המוזרקת אליו בתהליך הטיפול בלחץ. כל שעליך לעשות כדי להוכיח הוא להסתכל על שולחנות הפיקניק היושבים מחוץ למרכז שיפוץ הבית המקומי שלך בערך באמצע הקיץ. לאחר שהם מורכבים ומוצבים בחוץ לתצוגה, הם מתחילים להתאקלם ולאחר שהם היו בחוץ זמן מה, רגל אחת לרוב נמצאת כמה סנטימטרים מעל הקרקע.

ציינת גם בתגובה שאתה יש מסור שולחן SawStop. בדרך כלל עצים שטופלו בלחץ לא יכשילו את הבלם, אך יש דרך קלה לבדוק האם חומר כלשהו מוליך מספיק בכדי שיאותר כמגע בשר.

 1. הגדר את המסור שלך לסוג בטוח ביותר. של חיתוך - למשל, באמצעות מזחלת צולבת כדי להסיר כמה סנטימטרים של חומר מקצה הלוח
 2. התחל את המסור במצב עוקף (עליך לבדוק את המדריך של המסור שלך, אך השלבים הם זהה לאלו שהעתקתי למטה מ מדריך ההתחלה המהירה של מודל הקבלן). אזהרה: השתמש רק במצב עוקף כדי לחתוך חומר מוליך או לבדיקת מוליכות חומר. אין הגנה במצב עוקף.
  1. הפוך את מתג ההפעלה הראשי כלפי מעלה כדי להפעיל את החשמל.
  2. המתן עד שהנורית הירוקה נדלקת ונורה אדומה כבויה. .
  3. סובב את מקש העוקף בכיוון השעון והחזק אותו.
  4. החזק את מקש העוקף מסובב למשך 2 שניות, משוך את ההנעה התחל / עצור והחזק את המקש 2 שניות נוספות.
  5. שחרר את המפתח. האור הירוק מהבהב באטיות והאור האדום כבוי במצב עוקף.
  6. לחץ על ההנעה התחל / עצור פנימה כדי לעצור את הלהב. המסור יוצא לעקוף לאחר מכן הלהב נעצר לחלוטין.
 3. בזהירות רבה בצע מספר חתכי בדיקה.
 4. לפני כיבוי הלהב על ידי דחיפת ההנעה האדומה התחלה / עצירה, בדוק את הנורה האדומה.
  • אם הנורה האדומה מהבהבת במהירות, החומר מוליך והיה מפעיל את הבלם. li>
  • אם הנורה האדומה כבויה, החומר אינו מוליך ולא היה מפעיל את הבלם.

בקיץ שעבר ביצעתי זאת בדוק על 2x4 שטופלו בלחץ והצליח לקרוע בבטחה שפוע לכל אורכו כדי להפוך פיסת חלון לקישוט החיצוני לביתי.

תודה, @rob. למעשה מעדתי את הבלם שלי פעמיים ופעם היה עבור עץ שטופלו בלחץ (השני נועד למסמר). אני תמיד סקפטי לגבי ביצוע בדיקת בדיקה אחת רק בגלל שהוא עשוי להיות רטוב יותר (ונוטה לטיול) באזורים מסוימים מאשר באזורים אחרים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...