שְׁאֵלָה:
חשמל סטטי תוך שימוש במטוס ידני
gcbound
2016-11-21 19:36:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני די חדש בשימוש במטוס ידיים ונקלעתי למצב שנראה מצחיק בהתחלה, אבל מתחיל להיות קצת יותר מעצבן. מכל סיבה שהיא, השבבים המתולתלים והארוכים שאני לוקח, פיתחו זיקה לכלי. לכן, במקום להפיל על הרצפה או לפח האשפה כשאני מוציא אותם מהמטוס, הם יעלו עד רגל כדי להישאר מיד על הכלי.

זה לא תמיד קרה. . התחלתי לשים לב לזה יותר אחרי שבניתי את לוח הירי הראשון שלי. השתמשתי בכמות קטנה של שעווה על סוליית המטוס ועל הלוח עצמו כדי להפחית את החיכוך. אני לא יודע אם הקמת לוח הירי תרמה לבעיה הסטטית.

האם יש דרך שאוכל "לקרקע" / לפרוק את המטוס מדי פעם כשאני שם לב שזה קורה? קראתי הצעות למניעת הצטברות מטען על הגוף (נעלי גומי וכו ') אך לא בטוח כיצד למנוע מהכלי למשוך את השבבים.

תודה על כל העזרה.

מידע על מעקב אני נמצא באקלים יבש מאוד (אריזונה) אך כשחשבתי על כך אחר כך, הבעיה התרחשה בתקופה בה הלחות הייתה גבוהה יותר. הבעיה נעלמה מאז. אני מתכנן הרבה אורן.

בניתי את לוח הירי עם דיקט, פרט לגדר של 90 מעלות שהיא עץ אלון. לקח לי עבודה לא מבוטלת כדי לשטוף את תבואה מקצה האלון עם הבסיס בהתקנה, אז אולי כמות ההקצעה הזו הייתה גורם.

אני יודע שזו בעיקר שאלה לא משמעותית (אבל אתה ' שים לב אם זה קורה לך!), ואני מעריך את הסבלנות של המגיבים.

אני לא מתכוון להוסיף תשובה עדיין כי אני לא באמת יודע מה קורה ועל דרך בטוחה להפחית את הבעיה. אני ממד אך ורק ביד ולכן אני משתמש במטוסי יד כל הזמן אבל אני לא חווה נצמדות סטטית הרבה. זה אכן קורה שוב ושוב וככל שהשבבים עדינים כך הם נוטים יותר לכך באופן טבעי. אבל מעולם לא שמתי לב מדוע זה היה נפוץ במיוחד פעם אחת ולא אחרת. אני חושד שתכולת השרף של העץ קשורה לזה (שרפים קשים יכולים לבנות מטען סטטי אבל אני לא יודע אם השרפים בעץ יכולים לעשות את אותו הדבר). [המשך]
האם שמת לב אם אתה מקבל את זה יותר עם כמה יערות מאחרים או שאתה פשוט מתכנן את המין האחד? * "האם יש דרך שבה אני יכול" לקרקע "/ לפרוק את המטוס מדי פעם כשאני שם לב שזה קורה?" * אני מניח שכמה מאותם טריקים שניתן להשתמש בהם כדי לקרקע בהקשרים אחרים יעבדו כאן אבל זה רק ניחוש. אז אתה יכול לגעת במתכת ביד שלך כשהמטוס מוחזק ביד השנייה שלך, או פשוט לגעת במישור עצמו במתכת כלשהי.
שים לב שלחות בחנות או לחות בעץ ישפיעו על כך, על ידי כך שהמטען מדמם.
בכלל לא חסר חשיבות, אם זה קורה הרבה זה יכול לפגוע ברצינות בזרימת העבודה והקצעת ידיים היא כבר לא דרך מהירה להכין מלאי. שלא לדבר על זה פשוט מעצבן חח.
אולי נסה להשתמש בסדין מייבש, ושפשף אותו על הכלי מעת לעת. זה עובד עבור מגן פנים מפלסטיק ומשקפי בטיחות גם ...
אחד תשובה:
SaSSafraS1232
2016-11-22 01:40:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעולם לא שמעתי על זה לפני כן, אבל בתיאוריה מה שאתה צריך לעשות זה ליצור נתיב מוליך מהמישור שלך לקרקע. גופכם מקורקע ואז הקפידו על מגע גוף קבוע בין עור למישור.

אם זה לא עובד אז אני יכול לשקול לשים מסוף טבעת למטוס, אולי להשתמש בבורג שמחזיק את הידית במקום ואז להעביר חוט חשוף מזה לאורך התיק כך שיהיה לך חיבור קבוע בין עור למישור.

אם גם זה לא עובד, אתה יכול להעביר חוט ממסוף הטבעת למוט הארקה או לחוד הקרקע של שקע ביתי, אבל זה נראה כמו יתר על המידה לי אישית.

קצת עצה, מהעולם האלקטרוני שבו סטטי יכול להרוג כמה מעגלים ורצועות קרקע הם כלי סטנדרטי: ניתן לזרוק רצועת קרקע מעובדת מקצת שרשרת מתכת חרוזית (החומר שתשתמש בו למתג משיכה למנורה) ומחבר בשביל זה כדי ליצור לולאת פרק כף היד, חוט מזה לנגד 1 מג אוהם, וחוט מהצד השני של הנגד לקליפ תנין שתוכל להדק לאדמה זמינה. * אל תשאיר את הנגד * - זה שם כדי להגביל את הזרם כך שהתקנה זו לא תגדיל את הסיכון לחשמל אם תתקל בחוט חי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...