שְׁאֵלָה:
לאיזה חור פיילוט אני צריך לקדוח בגודל ספציפי של בורג?
Vinciture
2015-11-16 11:11:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מנסה להתקין כספת באמצעות ברגי מאמן של 8 מ"מ (חקיקה קובעת שזה הגודל המינימלי הנדרש) ל ג'ראח.

איזה גודל חורי טייס עלי לקדוח? האם יש תרשים ייחוס סטנדרטי? אני לא מוצא.

שאלה סופר קשורה: http://woodworking.stackexchange.com/questions/571/how-to-make-proper-pilot-holes?rq=1
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Jason C
2015-11-16 11:24:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פחות מקוטר החוט (8 מ"מ), קוטר ציר פנימי מינימלי. ככל שאתה הולך גדול יותר כך יהיה קל יותר להתברג, אבל פחות החוטים ינשכו. היכנס קטן ככל שתוכל לגייס מבלי לפצל את העץ.

במיוחד עבור ברגי מאמן, מכיוון שרצית תרשים, זה עשוי לתת לך ביטחון (זה לא מדד אבל המושגים זהים):

enter image description here

שימו לב במיוחד כי עבור עץ קשה בכל המקרים קוטר חור הטייס גדול בכ- 5% קוטר הציר הנומינלי הנומינלי.

שימו לב גם לעומק, עומק חור הטיס לברגי המאמן צריך להיות ארוך כמו החלק הישיר של הפיר, שאינו מכסה את החלק המחודד. על פי מי שעשה את התרשים הזה, לפחות.

אז אם אתה רוצה לעבור לפי התרשים הזה למדוד את הקוטר הפנימי שלך ולבחור את החלק הקטן ביותר שיש לך שגדול ממנו, זה יביא לך בערך 5 %. כמובן שזה עדיין כללי לחלוטין.

אם יש לך ספק, אני נשען לעבר מטען דק יותר מאשר עבה יותר. כל חור טייס בגודל סביר מפחית את הלחץ על העץ ומפחית את הסיכון להתפצלות, גם אם הבורג עדיין צריך לכפות עץ רב הצידה בזמן שהוא מונע.
תודה לשניכם על הצעותיכם ההגיוניות ביותר. אני מחפש יותר טבלה או נוסחה מנבאת. שמעתי בעבר שחצי מהקוטר פלוס 2 מ"מ לפרקט הוא גודל התחלתי טוב לחור טייס, אבל אני מוצא שזה לא עובד טוב במיוחד (קטן מדי).
@Vinciture מה שג'ייסון C סיפק הוא ההנחיות הכלליות כיצד להתאים את גודל החור לבורג. אינני מודע להתייחסות מסוימת לכך. אני חושד שטוב לא קיים מכיוון שיש יותר מדי שונות במיני העץ ובסוגי הברגים כדי להכין רשימה מקיפה.
Graphus
2015-11-16 20:15:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אינך מוצא מדריך מדויק לבורג המדובר (ראה בפסקה הבאה בנושא זה) תוכל לגלגל עין בגודל הסיביות ישירות על הבורג בו אתה משתמש. זה מדויק מספיק רוב הזמן. אתה רוצה שהוא יתאים בערך ליבת הבורג ויהיה פחות מקוטר החוטים.

ישנם למעשה מדריכים שפורסמו לגודל הבורג וגודל הסיביות המתאים, שחוזרים הרבה לפני שהמחברים המדדיים היו נפוצים. אבל כל מדריך הנותן מידה אחת בלבד לכל מד בורג אינו אמור להתייחס לבשורה מכיוון ש גודל חור הטייס צריך להשתנות עם קשיות העץ . בעבודה בעץ קשה אתה רוצה חור רחב מעט יותר ממה שהיית עובד בעץ רך, או עץ רך.

הקושי כאן הוא שקשה מאוד למצוא מקדחות שונות באופן הדרגתי, במקרה הטוב אתה '. נמצא תוספות של 0.5 מ"מ בפיסות מטריות למכירה קמעונאית וסטים רבים מציעים הפרשי מילימטר מלאים בלבד. כך שלעתים קרובות מאוד עליכם להסתפק בסמיכות ככל שתוכלו להגיע באופן סביר.

אז איפה שאתה עובד עם עץ קשה מאוד כמו ג'ארה וקידחת חור שהוא מעט צר יותר מאשר דבר אחד אידיאלי שיכול לעזור בהנעה פיזית של הברגים הוא להמיר את אחד או את כל ברגים כך שהם חותכים חוטים במקום ליצור אותם באמצעות לחץ, ראה תשובה קודמת. זה לוקח רק כמה רגעים לעשות ועושה הבדל עצום.

בנוסף, אתה יכול גם לנסות לשמן את חוטי הברגים בשמן, גריז (למשל וזלין) או שעווה.

Ast Pace
2015-11-17 01:21:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי במוצר שנקרא Screw-mate מסטנלי. זהו חתיכה אחת ונגד כיור לברגי עץ מחודדים. פשוט בחר את הסיבית שתואמת את גודל הבורג ואורך שלך וקדוח חור שתואם את הבורג. אין לי מושג איזה חור בקוטר נקדח, אבל זה תמיד הביא לתוצאות משביעות רצון במקרים הנדירים שהשתמשתי בברגים לנגרות.

עשיתי חיפוש קטן באינטרנט וגיליתי שהם עכשיו די יקר - 20 $ ומעלה למעט. למרות שקניתי את חברי המעטים של הברגים לפני זמן רב, אני לא מאמין ששילמתי יותר מדולר אחד בשנות ה -70. (אני לא מאמין שהייתי משלם עבורם חמישים סנט כל אחד.)

גם DeWalt מכין סט, ו [יש אחרים] (http://www.amazon.com/b?node=552396). השתמשתי בהם גם הם, הם נחמדים. הם לא מפטפטים באותה קלות כמו חתיכות נגד כיור רגילות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...