שְׁאֵלָה:
לתת לתת הצבע להראות
bib
2015-08-09 19:48:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי ספסל עץ צבוע ישן אותו אני רוצה לחדש. הצבע הקיים, כחול כהה עם כמה פרחי אגרה, דולק היטב (ללא סתתים או התקלפויות) אך דהוי ונמרח במקומות רבים.

bench old finish

אני רוצה לשנות את הצבע הכללי לירוק כהה, אבל לתת לחלק מהתת-צבע (ואולי אפילו קצת) עץ חשוף) להראות דרך. איך אוכל לעשות זאת?

אני לא מדבר על זיגוג שנותן גוון קל ואז נאסף בתפרים ובסדקים, אלא בשינוי צבע כולל עם רמזים לצבע הקודם.

מה שעולה בדעתנו הוא ניקוי בעזרת משקאות חריפים מינרליים, אולי מלטש קל מאוד, ואחריו מריחה של אמייל על בסיס מים סאטן אשר נשפשף קלות תוך כדי. או שמא יהיה לי טוב יותר עם מעטפת ריסוס ואחריו צבע חלב ואז אוטם של פולי או שעווה? או שיש טכניקה אחרת?

אני כן רוצה שהוא יהיה מספיק עמיד לשימוש רגיל. הצעות?

האם יש לך תמונה לדוגמא המציגה את האפקט שברצונך להשיג?
@rob רק בראש שלי, אם כי נראה שראיתי את זה בעבר.
שתיים תשובות:
rob
2015-08-09 20:02:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה באמת תלוי איזה סוג גימור אתה מחפש. השיטה הנפוצה ביותר שראיתי היא לצבוע את כל היצירה, לתת לה להתייבש, ואז לשייף את הצבע החדש בכמה מקומות לקבלת מראה במצוקה. אתה יכול גם לצייר את כל החלק, אבל לנגב את הצבע החדש במקומות מסוימים לפני שהוא מתייבש. לחלופין, לפני הצביעה, תוכל לשפשף שעווה בכמה אזורים שבהם אינך רוצה שהצבע החדש ידבק היטב.

צבע חלב פופולרי במיוחד ל"לבוש מלאכותי "זה, בין השאר מכיוון שמדובר בפורמולה ישנה יותר של צבע ובחלקו בגלל מידת התייחסותו לגישה זו. למרבה הצער, תאבד את הפרחים האלה ... באופן אישי, אני נוטה פשוט לכות אותם כמו שהם.
אם אתה מנסה לשמר את הפרחים, תוכל _צליח_ לברוח עם כתם אמיתי, בתקווה שלא ייקלט בצבע (או לא במהירות כמו בעץ). יש למרוח כתם מדולל, לתת לשבת לזמן קצר להיספג, לנגב עודפים, לתת להתייבש. אם נראה שזה עובד, אתה יכול לחזור על התהליך כדי להחשיך את הצבע. באופן אישי, כפי שאמרתי לעיל, אני לא בטוח שהייתי מסכן את זה, אבל זה תלוי ביעדים שלך.
@keshlam כך הייתי רוצה, אבל אשתי רוצה צבע חדש ולא אוהבת במיוחד את הפרחים.
Graphus
2015-08-10 16:31:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא מדבר על זיגוג שנותן גוון קל ואז נאסף בתפרים ובסדקים, אלא בשינוי צבע כולל עם רמזים לצבע הקודם.

זה מושג בקלות רבה באמצעות אחת או שתי הטכניקות הללו: ניגוב ושחיקה.

הראשון הוא פשוט לנגב באופן סלקטיבי את הצבע בזמן שאתה מורח אותו, עם המברשת או הגלגלת שלך ביד אחת וסמרטוט נקי או חתיכת יוטה ביד השנייה. בעזרת אמייל או צבע שמן ניתן להרטיב את המטלית ברוח או בטרפנטין כדי להגדיל את חלון העבודה לשיטה בסיסית זו מדקות לשעה ומעלה (לבש כפפות ולעבוד במקום מאוורר היטב אם עושים זאת בדרך זו, במיוחד אם משתמשים טרפנטין).

השני הוא לצבוע, לתת לצבע להתייבש (ראה הערה 1 זמן ייבוש חוזר) ואז לשחוק את הצבע מהחתיכה שבה אתה רוצה שצבע קודם יראה. הסרת הצבע יכולה להיעשות בחלקה על ידי גירוד בכלים שונים, אך לרוב נעשה באמצעות נייר זכוכית, צמר פלדה וסקוטש-בריט או שווה ערך. ניתן להשתמש אפילו בסורקי סיר נירוסטה אם השריטות הגסות שהם משאירים מקובלות. ראה גם הערה 2.

כמובן שאין שום סיבה שתצטרך להשתמש בזה או אחר, ניתן להשתמש בשתי הטכניקות אם תרצה בכך.

הערה 1, זמן ייבוש: יש מדריכים שמתקשרים לחכות שהצבע יתייבש לחלוטין, או לריפוי, לפני תחילת עבודות השחיקה, אחרים מציעים שתוכל להתחיל ברגע שהצבע יבש למגע. מיותר לציין ששניהם עובדים - הצבע יורד בשני הכיוונים - רק מעט אחרת. ואתה יכול כמובן להתחיל ברגע שהצבע יבש מגע ואז לבצע עבודות נוספות בהמשך כשהצבע נרפא.

בפועל לא מצאתי שזו הגישה הטובה ביותר ושניהם מקומם. עם כמה צבעים הם יורדים מעט מדי בקלות כאשר הם פשוט יבשים, אך ניתן להשתמש בזה בכוונה לקצוות ומסביב לידיות בהן ברצונך לחקות את הצבע שהתבלה לחלוטין משימוש ממושך. לעיתים ההשפעה מעט גסה או גסה, אך ניתן להפוך אותה לעדינה יותר בהמשך עם שוחקים עדינים ושפשוף קל.

הערה 2, בעבודה עם צבעים על בסיס מים: עזרה נוספת לטכניקה זו שלעתים מומלץ לשפשף נר או פיסת שעווה בקצוות, סביב הכפתורים וכו 'במקום בו ברצונך ללבוש במיוחד. הצבע לא נצמד לשעווה ואז הוא נשרף הרבה יותר בקלות מפני השטח לאחר שהורשה להתרפא. טיפ זה שימושי במיוחד כאשר משתמשים בצבע חלב שהוא מאוד קשוח וגמיש בעת הריפוי.


העצה הרגילה בכל טכניקות כאלה היא לתרגל תחילה על פיסת גרוטאות כדי להרגיש את זה . זה לא ממש אפשרי כאן, אז אם אפשר להתאמן על הגב או לפחות על חלק פחות גלוי של היצירה לפני שתתחייב לאזורים הגלויים ביותר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...