שְׁאֵלָה:
מלטש / מגיש תבניות קטנות בזווית
TungstenX
2015-09-20 21:38:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי גזירה של דוגמאות קטנות, בערך 5 ס"מ x 5 ס"מ, מעץ רובדי של 12 מ"מ ומודבקות יחד ליצירת חתיכות בעובי של 24 מ"מ.

אני צריך להגיש את הצדדים כדי להתקרב לדפוס ציירתי על החלקים) כמו גם שהצלעות היו מחודדות בערך ב -10 מעלות. (אני בונה תבנית וה -10 מעלות זו זווית השחרור).

השאלה שלי, כתחביב עצלן, היא, איך אני משייף את קצה העץ הרובד ב -10 מעלות מחוץ לריבוע ? (יש לי קובץ יד שטוח, נייר חול, מלטשת עכבר, מכונת מלטש דיסק מותקן על השולחן)

תודה מראש ...

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Graphus
2015-09-20 22:15:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרות שניתן לבצע את השיוף הזה באופן ידני, בהחלט לא הייתי רוצה לנסות זאת בעצמי! זה ייקח גיל ובכל מקרה אני מעדיף שלא לבצע עבודות מסוג זה לגמרי על ידי שיוף, כי הפיכת עץ לאבק היא לא מה שלקחתי את התחביב, אבל אם הייתי צריך הייתי רוצה להשתמש במלטשת חגורה ( מלטשת הכוח המתאימה באופן אידיאלי להסרת בתפזורת, ומסוגלת לדיוק טוב אם משתמשים בה בזהירות).

בהתחשב רק בכלים שאתה מפרט, אני מעדיף להשתמש בקובץ בחלק הארי של העבודה, אבל אם זה דרך טובה ללכת תלויה מאוד בקובץ (חתך בודד או כפול, כמה עדין, שחוק או לא שחוק וכו ')

למרות שאני חובב גדול של תקליטים וקבצים ושקול אותם הם מנוצלים פחות בעבודות עץ הם עדיין מייצרים אבק, ואני מאמין בתוקף במוטו שבבי> אבק , מה שבמקרה זה אומר שאני מעדיף לעשות את עיקר העיצוב לפני השימוש קובץ - על ידי זיוף עם איזמל או סכין גילוף / ליטוף (חד מאוד כמובן).

תודה עבור תגובתך. ניסיתי את האזמל (באמצעות המדריך שהכנתי) והבעיה היא שנראה כי הוא חותך גושים בשכבות השונות של העץ הרובד. אבל הרספ הוא רעיון טוב, אותו אבדוק עוד.
LosManos
2015-09-21 15:56:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על שולחן מכונת השיוף שלך המותקן בשולחן; בנה את החלק העליון על השולחן בשיפוע של 10 מעלות.
זה עובד רק על צורות קמורות.
עבור חלקים קעורים יש לנו פיסת עץ ב -10 מעלות כדי לכוון את הקובץ שלך.

הכנתי מדריך של 10 מעלות ונראה שהוא יעשה את העבודה בשמירת הקובץ או האזמל. זה מקל, אבל לא קל;)
Ast Pace
2015-09-23 00:16:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחר שקראתי ושאלתי מחדש את שאלתך, אני חושב שכעת אני מבין מה אתה מנסה לעשות. אחד מכלי היד הזולים ביותר שתוכלו להשיג הוא מסור התמודדות. השתמש בסגן או באיזה מהדק כדי להחזיק את העץ במקום ולעשות את החתכים בעדינות, תוך גלגלת העין בזווית העשר מעלות.

תודה עבור תגובתך. חתכתי את התבנית באמצעות פאזל (מסור התמודדות). אני לא עושה את זה לעתים קרובות מספיק כדי "לגלגל עין".


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...