שְׁאֵלָה:
איך אטום לרעש את חנות העץ?
Tiberiu C.
2019-06-11 18:39:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחזיק חנות עצים קטנה (15 מ"ר) במרתף, שם יש לי את כלי החשמל הקלאסיים כמו: מסור מיטר, מסור ספסל ומכונת קידוח עץ ועוד כמה כלי עבודה ידניים.

יש בעיה אמיתית עם הרעש, כלי החשמל חזק מדי והשכנים נרגזים.

עכשיו בדקתי כלים שקטים, אבל מכיוון שהם יקרים וקשה למצוא, ואני חושב שיהיה קל יותר לאטום לרעש את כל החדר או להכניס את הכלים לקופסה אטומה לרעש.

לכלי הכי חזק שלי יש 108dB (A) והוא מייצר תדרים מ 400Hz עד 16kHz, עבור שקלתי להשתמש בקצף אקוסטי עמיד דליק. אך לפני שאני מתחיל לבזבז כסף, זמן ומחקר, ברצוני לשאול תחילה:

האם מישהו מכם נאלץ לאטום לרעש חנות עצים? איזה פתרון יעיל אם כן?

הדבר החשוב ביותר בהפחתת העברת הקול הוא המסה. חלקי המרתף מתחת לכיתה הם ככל הנראה טובים ככל שתוכלו ואינם צריכים לדאוג מאוד. אם צליל נשמע בחוץ זה נובע מהעברה מעל דרגה (פתוחה לאוויר) לכן יש לבחון את מבנה הציון הנ"ל ואת חדירות הקיר ההיקפי למקורות להעברת קול.
מתוך סקרנות איזה כלי הוא 108 dB? אולי הייתי מצפה לכך מעובי חזק במיוחד אבל אתה לא מפרט את הכלי הזה אז תהיתי.
זה לא מתייחס ישירות לשאלה שלך אבל האם יש לך הזדמנות לקפל עבודה נוספת בכלי היד לתהליך העבודה שלך? זו אחת הדרכים הקלאסיות להפחתת רמות הרעש בסדנה, ויכולות להיות לה יתרונות אחרים.
@Graphus מסור מיטר של Ryobi RTMS 1800 G, 108dba מגיע ממפרט, אני לא ממש מודד את זה
תודה. אני יודע שאתה מתכנן לנקוט בצעדים להכנסת תמיהה קולית או בידוד, אך ייתכן שתמצא זאת שימושית, http://www.woodtips.com/etips/etip43.html
זווית נוספת שיש לקחת בחשבון היא מערכת היחסים שלך עם שכניך. הזמן אותם לארוחת ערב, סיור בחנות העץ, הראה את עבודתך, הכיר את מטרד הרעש, דבר על פשרות (האם יש שעות או ימים מסוימים שמטרידים אותם?). הציעו להפוך אותם לפרויקט עבודות עץ בתיקון. אם הם אוהבים אותך ויראו את היתרון, הם עשויים לסבול את הרעש טוב יותר.
שתיים תשובות:
jdv
2019-06-11 19:25:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

העצה לחנות זהה כמעט לכל פעילות רועשת. יש הרבה מחקר שאתה יכול לעשות באינטרנט עבור אולפני מוסיקה, למשל, שיחולו. אז זה לא ספציפי לעיבוד עץ 1 .

השאלה הראשונה היא מה התקציב שלך וכמה עבודה אתה רוצה לעשות? באופן אידיאלי היית מפריד פיזית בין הקירות לרצפה והתקרה לקירות. אך זהו צו די גבוה.

הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לחסום כמה שיותר תנועות אוויר בין הפנים לחוץ. ואז אתה מתקין חומר חוסם רעשים בין המרתף לשאר הבית. התפיסה היא שאין כדור קסם אחד; הפיתרון האמיתי היחיד הוא הפחתה לעומק על ידי שימוש במספר טכניקות להפחתת צלילים יחד.

גישה צנועה רצינית תהיה משהו כמו:

  • נקה את כל הכלים שלך מהקירות והסר את כל מה שמכסה את הקירות והתקרה.
  • קנה מארז או שלושה של חומר איטום אקוסטי, ומלא את כל סדק וחור המאפשר תנועת אוויר בין חנות ושאר העולם. אינך יכול להגזים בצעד זה, ואין חור או חלל קטן מכדי לשקול.
  • קנה הרבה עטלפים לבידוד קול, או שכר חברה שתתקין בידוד מפוצץ או ריסוס בכל החללים, וודא שאתה מקבל לכל פינה ופינה.
  • כיסוי עם חיפוי קיר לחסימת קול מסוג כלשהו, ​​וודא (ברוב המקרים) להשתמש בשכבות מרובות ובצע את תהליך ההתקנה לחפיפות, חיבורים ודברים כמו שקעים ו מתגי תאורה.
  • החלף את כל הדלתות והחלונות במידת הצורך, והחלף את אטם האוויר סביבם.

ככל הנראה תצטרך להפריד בין מערכות HVAC כך שהחנות יש חימום וקירור משלו, אלא אם כן שאר חלקי הבית בסדר עם הצליל שמגיע דרך צינורות אוויר חמים או קרים. אם יש לך חימום / קירור ללא תעלות יש לך כבר נקודת התחלה.

גישה לא צנועה היא לעשות את כל זה, אך התחל בבניית קירות צמודים ותקרה צפים המנתקים את קירות הפנים מבחוץ ככל האפשר, כולל התקנה (באופן אידיאלי) של רצפה צפה.

גישה זולה ועליזה היא לאטום את האוויר ככל האפשר, ואז להשתמש בשתי שכבות של קיר גבס, בהתקנת בידוד קרב בעל דירוג אקוסטי בכל חללים משמעותיים. חותם את הדלתות והחלונות (או מכסה אותם במבלבל קבוע למחצה) והשלים עם צליל שעובר דרך התעלות, או דחף אותם באיזה סוג של מבלבל בטוח בזמן שאתה בחנות.


1 עם זאת, אני חושב שחנויות עצים קלות יותר לניהול קול כי לפחות אנחנו לא צריכים להתמודד עם כמה שיותר תדרים נמוכים באנרגיה גבוהה. משמעות הדבר היא כי הפרדת שטח מלאה כפי שנדון אינה כנראה אינה הכרחית בהחלט אלא במקרים הספציפיים ביותר.

תודה על תשובתך, אני אסתיר תחילה את כל פערי האוויר ואחזור עם כמה תוצאות.
Ashlar
2019-06-12 05:05:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה שמספק jdv היא עצה מצוינת ומתייחסת להעברת צלילים דרך האוויר. בנוסף, כפי שציינתי בתגובה, מסת קירות הבנייה והאדמה תחסל את רוב העברת הקול מתחת לדרגה. יכול להיות שיש גם העברה מבנית שיש לקחת בחשבון. אם יש לך משטח פנימי שיוצר קשר ישיר עם הקיר המבני אז תנודות הקול ייספגו גם על ידי המשטח הפנימי ויועברו דרך החתיכים או הבנייה. אם יש קירות בנייה חיצוניים, מסת הקיר צריכה להיות מספקת כדי לספוג צליל חנות. אם מדובר בחתיכים, ייתכן שהצליל עובר במבנה. הדרך היחידה להפחית את הרעש באופן משמעותי היא לספק משטח קיר שני בפנים שאינו תלוי בקיר החיצוני. זה צריך להיות במגע מינימלי עם הקיר החיצוני ולהיות מלא בבידוד כדי להפחית את העברת האוויר.

אבל משהו נשמע קצת מוזר. הייתי מצפה שמסגור עץ קונבנציונאלי (או בנייה) של קיר חיצוני צריך להיות מספיק בכדי למנוע את מרבית הרעש במרחק קצר מביתך. זה נשמע כאילו יכולה להיות צינור או פתיחה אחרת שמאווררת כלפי חוץ שמאפשרת נסיעה ישירה יותר עבור הצליל.

אה, אתה צודק לחלוטין. חלק מסוים מאנרגיית הקול בתדרים מסוימים הולך להמריץ ולעבור דרך הקירות והתקרה. רמזתי לכך על ידי הצעתי כי מאמץ הקלה "רציני" מחייב ניתוק משטחים זה מזה, ושימוש בחומר שונה מבחינה אקוסטית בכדי לאלץ את האנרגיה להישבר כאשר הוא עובר דרכם בכדי לסייע בפיזור האנרגיה שעוברת.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...