שְׁאֵלָה:
בחירת חומץ בעת הכנת הכתם המחמצן שלי
Matt
2015-08-18 07:40:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אספתי ציפורניים ישנות ממשטחים שקרעתי והבנתי רק מדוע אני שומר עליהם. אני אנסה להכין כתם משלי.

ישנם מספר מדריכים ברשת המדברים על הכנת כתם מפחית או מחמצן. ללא קשר לשם כולם כרוכים במינימום חלודה וחומץ.

החלק שאני לא מבין לגמרי הוא מדוע באחד מהם מדריכים שאומרים להשתמש בחומץ רגיל ואחרים חומץ תפוחים או אפילו חומץ בלסמי. זו יכולה להיות רק העדפה, אבל אני רוצה לדעת מה ההבדל בפועל בשימוש בחומצות אלה.

אני כן מבין את המשתנים הרבים שקיימים בניסויים מסוג זה, אך ההיבט המסוים הזה לא ממש מכוסה בהדרכות שראיתי.

ככל הידוע לי, כל מה שחשוב הוא יצירת פתרון תחמוצת ברזל. חומץ רגיל עובד וזול. אם אתה באמת הולך על אפקט ebonizing, מרכיבים אחרים צריכים להיות לא רלוונטיים בעיקר.
השתמש בכל סוג שכבר יש לך בארון / במזווה. אם כבר יש לך כד מכל אחד מהם, נסה את שניהם ובדוק אם אתה מעדיף אחד על השני.
במה היה חומץ תפוחים או בלסמי (שהוא בעיקר חומץ בתוספת סוכר) או כל חומץ סופר דופר אחר? כולם מכילים חומצה אצטית, שהיא הכימיקל הפעיל שבו אתה משתמש. הדברים הזולים ביותר שתוכלו לעשות יעשו.
@Damon לאחר שקראתי את כל התגובות כאן והבנתי את התהליך שהוא גם הממצאים שלי. תודה.
אחד תשובה:
Graphus
2015-08-18 14:39:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

החלק שאני לא מבין לגמרי הוא מדוע באחת מהמדריכים אומרים להשתמש בחומץ רגיל ובאחרים חומץ תפוחים או אפילו חומץ בלסמי.

מה שרוב המדריכים לא פשוטים באנגלית פשוטה הוא שתהליך זה הוא למעשה תגובה כימית בה אתה מייצר אצטט ברזל .

אז אצטט הברזל מגיב עם הטאנינים בעץ, היוצרים טנט ברזל, מלח מתכתי שחור: מכאן הצבע הכהה מאוד בחלק מהאלונים (עשיר בטאנינים) והאפירה הקלה שאתה בדרך כלל נכנס אליו עצים רכים (דלים מאוד בטאנינים).

אז בכל מקרה, הסיבה להעדיף חומץ אחד על פני אחר היא פשוט לעשות עם תכולת החומצה האצטית. רמת חומצה אצטית גבוהה יותר = נוצר יותר אצטט ברזל. עם חומץ חזק יותר אתה מקבל תמיסה חזקה יותר של אצטט ברזל וזה נותן תגובה בולטת יותר בעץ, ומהיר יותר.

ללא קשר לשם שכולן כרוכות במינימום חלודה וחומץ.

במציאות אתה רק צריך ברזל וחומץ. מתכת חלודה אינה רצויה כאן פחות או יותר, כפי שנראה בשיטה הנפוצה ביותר ליצירת 'צבע' זה המשתמש בצמר פלדה.

עם זאת יש בונוס אם אתה משתמש בציפורניים חלודות, שכן זה יהיה עשה שני דברים בו זמנית: זה ינקה את החלודה מהציפורניים שלך וגם ירכיב את תמיסת הברזל אצטט :-)


אני צריך להוסיף כאן שאם אתה מחפש במיוחד לעשות אבוניזציה אינה דרך אמינה להגיע לשם. עץ, אפילו עץ אלון, לרוב לא מספיק גבוה בטאנינים כדי ליצור צבע שחור טוב והוא יכול להשתנות אפילו מחתיכה לחתיכה באותו הרבה עץ, כך שתוכלו בסופו של דבר לקבל לוח אפור אחד בתוך חתיכה שחורה אחרת.

ישנם אמצעים כימיים שונים להשגת שחור אמין יותר, למשל על ידי החדרת חומצה טאנית לעץ, או עם חומצה גופרתית ואקדח חום, אך השיטה הפשוטה ביותר (והבטוחה ביותר!) היא רק לצבוע את העץ בדיו הודי.

הבדיקה הראשונה שלי הייתה להיות עם אורן עם מעט מאוד טאנינים. קראתי ששימוש בכמה תה, כמו תה שחור, יכול לעזור בזה. כך או כך יהיה כיף לנסות זאת.
כן, תה יכול להיות מקור טוב לטאנין. ואם אתה מוכן לנקוט בזה, אפילו סמן שחור הוא לפעמים כתם שחור הגון.
@Matt, כן אתה יכול להציג חומצה טאנית באמצעות תה. עשיתי בדיקה על זה לפני כשבועיים. כדאי לעשות לוח בדיקה מדורג כדי לבדוק את ההשפעה: אורן חשוף ואז שכבות תה אחת, שתיים ושלוש, שלאחריהן אתה מצייר קו של אצטט הברזל על פני כל הארבע ורואה את ההבדל. אם אתם מחפשים אפור או שחור כהה באמת, כדאי לקנות חומצה טאנית בצורה של אבקה באופן מקוון, תיק קטן יחזיק מעמד לכל החיים.
נראה שהדברים האלה די זולים. אנסה מה יש לי ואז יסתכל על האבקה אחר כך אם אתחיל לעשות את זה יותר. תודה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...