שְׁאֵלָה:
שיקולי תכנון לספסל העבודה של מכונאי
Treow Wyrhta
2015-10-06 06:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שוקל לשכור יצרנית ארונות שתקים שולחן עבודה מובנה לעבודה במכונה, והייתי רוצה לדעת את שיקולי התכנון העיקריים ואפשרויות הצמדה מומלצות לפרויקט כזה.

השולחן יורכב לקיר אבן מאחור ובצד אחד ויש לו שתי רגליים. אני מתאר לעצמי להשתמש במשהו כמו 4x4 מעץ אלון לבן לרגליים ושעליו עליון מייפל קשיח בגודל 3 "או 4". זה צריך להיות מסוגל להרכיב מברגה גדולה. ראיתי ספסלי סיוסברג אבל הם לא ממש מתאימים מאחר והם מיועדים לעבודות עץ, לא לעבודה במכונה ופרזול.

מה תהיה הדרך המומלצת לבנות את ראש המייפל ולחבר אותו לרגליים?

בתמונה למטה נמצא ספסל מנגנון מכונה מסורתי:

vise bench

כמו ספסלים רבים כאלה יש בו תומך ברזל , לא אפשרות בשבילי. כמו כן, החלק העליון של ההודעה עשוי מ -2x4 רכבים אחים יחד, וזה נראה לי הגיוני. האם אתה סוגר אותם יחד?

אתה שואל כאן לפחות כמה שאלות. האם בבקשה תחלק זאת למספר שאלות? בדרך זו יהיה קל יותר למבקרים העתידיים לחפש היבטי בנייה מסוימים, ואולי אפילו תגלה שכבר קיימות כמה שאלות קיימות העונות על שאלותיך. כדאי גם להסביר מדוע לדעתך סגנונות ספסל מסוימים אינם מתאימים לעבודה במכונה.
שאלה נפתחה מחדש עקב תשובה מועילה מאוד של גרפוס
אחד תשובה:
Graphus
2015-10-06 14:36:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

והייתי רוצה לדעת את שיקולי העיצוב העיקריים ואפשרויות הצמדה המומלצות לפרויקט כזה

לצערנו אין תשובה קלה לכך.

כמו אצל עובדי עץ רבים כשעיצבתי את שולחן העבודה שלי שקועתי בנושא וביליתי חודשים באיסוף תמונות, שלב אחר שלב מאמרים, קריאה וניתוח (ניתוח יתר) של ספרים ומקורות מקוונים. לכל הצעה וכל החומרים שיש להשתמש בהם, אילו מפרקים יעדיפו וכו 'והמסקנה הבלתי נמנעת מלעשות זאת היא שפשוט אין עיצוב טוב במיוחד לכל היבט של שולחן עבודה.

אנשים אפילו לא יכולים להסכים על העובי המינימלי עבור משטח העבודה, אין ספק שאין הסכמה באילו מפרקים יש להשתמש (כל מפרק סביר חזק מספיק, וניתן לחזק רבים נוספים במידת הצורך. / רצוי).

כל עוד מתקיימים הדרישות העיקריות - יציבות וחוזק - אז כל השאר עומד לתפוס.

ספסלי המכונאים לא כל אותן דרישות כספסל לעיבוד עץ כמובן, אבל אתה רואה גם את אותה האינדיבידואליות. החומרים, עובי משטח העבודה, היבטים עיקריים מרכזיים (כולל צורה וגובה משטח העבודה) שונים מאוד זה מזה.

אז המסר של הביתה הוא זה: חזק מספיק ו מספיק .

ומחיר החומרים אינו מבטיח זאת, לפיהם אתה יכול לקרוא כי אין צורך לייצר אותו מעץ קשה. גם אם ספסל בשלב מסוים צריך להיות מסוגל לתמוך במשהו כמו מנוע או מכלול ציר אחורי, הוא יכול להיות עשוי מעץ בנייה 2x יקר לכל אורכו, כפי שמראים דוגמאות רבות בעולם האמיתי.

אני מתאר לעצמי להשתמש במשהו כמו 4x4 מעץ אלון לבן לרגליים ושעליו עליון מייפל קשיח בגודל 3 "או 4".

אלא אם כן אתה מתכוון לחומרים מנקודת מבט אסתטית הייתי מציע לך לחשוב מחדש על משטח עבודה מייפל עבה. אין ספק שהוא גורם ללוח חזק ומושך, והוא יהיה קשוח ועמיד במיוחד, אך מדהים ככל שזה עשוי להיראות לעובד שאינו עובד עץ (גם עובדי עץ מסוימים!) שולחן עבודה מעץ מלא הוא פחות יציב יותר מחלק עליון זול בהרבה העשוי מלוח אחד או יותר מעשה ידי אדם, כולל אם הוא עשוי מהזול והמושחת ביותר של המגרש, לוח OSB או לוח כיוון. חומר נוסף מאוד לא אהוד הוא לוח חלקיקים (בריטניה: סיבית) אשר בעובי מספיק חזק מאוד - זהו חומר הליבה של משטחי המטבח למינציה ביותר.

ההבדל במחיר בין משטח עבודה קשה של מייפל בעובי 3-4 אינץ 'לבין אחד העשוי משילוב כלשהו של MDF, דיקט או סיבית יהיה גדול, יתכן ויעשה גורם של עשרה. והחלק העליון עשוי הלוחות מעשה ידי אדם יהיו יציבים יותר כאמור, וסביר להניח שהם חזקים לפחות באותה מידה, כך שהם מייצגים ערך טוב בהרבה.

אם יש לך ליבך לראות מייפל (או עץ קשה אחר) בחלק העליון לא היית ' לא צריך לוותר עליו לחלוטין תוך ניצול הלוחות המיוצרים בחלק הארי של הבנייה. בדרך כלל רצועות שולי העץ משמשות בקצוות בכל מקרה לצורך עמידות טובה יותר, ובנוסף לאלה 'עור' של לוחות עץ דקים יותר עבור החלק העליון יתן מראה של שולחן עבודה עשוי עץ קשה אך בשבריר מהמחיר. דרך טובה וזולה במיוחד להפשטת החלק העליון שימשה כמה אנשים על ספסלי העבודה שלהם: הנחת שכבת ריצוף למינציה על פני השטח.

משטח עבודה למינציה מחומרי לוח יחסוך כסף בדרך אחרת, שכן בנוסף לחיסכון בעלויות החומרים זמן הבנייה יהיה קצר משמעותית מכיוון שקל יותר לבנות אותו. במקום פעולת רידוד והחלקה ממושכת ולעיתים מסובכת בסוף ההדבקה של חלק עליון מעץ מלא, חלק עליון למינציה יכול להיות מוכן לעבודה ברגע שמפרק הדבק האחרון התייבש.

כמו כן, שים לב שנעשה על ידי רכבי 2x4 אחים יחד, וזה נראה לי הגיוני. האם אתה סוגר אותם?

כן אתה יכול אם תרצה בכך. לפעמים משתמשים בזה כשיטת ההצטרפות היחידה, הנה דוגמה לספסל עבודה כבד 200 פאונד של "לא הולך לשום מקום" כמו שאומר היצרן שלו:

Through-bolted worktop

פעמים אחרות המוט הברגה משמש כאמצעי חיזוק / מייצב, כאשר הלוחות מודבקים כרגיל. אם להיות גלוי לב, אין צורך בכך אם הלוחות מודבקים כהלכה כהלכה (חיבורי הדבק הם לפחות חזקים כמו העץ עצמו) אך לעיתים זה נתפס כאמצעי זהירות הכרחי אם החלק העליון יראה חשיפה סדירה ללחות.

מפרקי רגליים אפשריים
בקצה הגס ביותר של הספקטרום ממש יכולת למסמר את כל העניין! זה יהיה חסון למדי אם נעשה נכון. אני בטוח שאתה מעדיף שלא ללכת בדרך זו ומסיבות שונות לא הייתי ממליץ עליה בכל מקרה.

כפי שנגעה לעיל יש אינספור אפשרויות לנגרות אמיתיות (סוגים משותפים מרובים וריאציות מרובות של כל אחד) וככאלה קשה להמליץ ​​רק על אחד. מה שאציע במקום זאת היא שיטת בנייה פשוטה לשימוש, חזקה מאוד, אך הכי חשוב ש הפיכה שלדעתי מתאימה באופן אידיאלי לספסל העבודה הביתי: הבריחו אותה יחד. ובשימוש כבד מאוד אין סיכון של מפרקי דבק לזחול או להישבר אם אין לך!

הנה המחשה כיצד ניתן לעשות זאת:
Bolted workbench construction

וכמה אפשרויות על המפרקים:

Bolting options

חיבור משטח העבודה למכלולי הרגליים
זה כפי שאתה בוודאי מנחש עד עכשיו יכול להיעשות בדרכים רבות. אני אוהד את האפשרות הפשוטה והחזקה ביותר לסוג כזה, לכן הייתי מציע להשתמש בכמה מאלה:

L-bracket

כן הם גסים, אך יעילים מאוד ומהירים להתקנה. בנוסף כמובן שמירה על הנושא שלי לשמור על בנייה פשוטה אך חזקה, ומסוגלת להפיל בכל נקודה בעתיד למקרה שתזדקק להזיז או לשנות את הספסל.

כן, אני מבין שיש הרבה אפשרויות ולכן השאלה דורשת שיקולים כלליים שלדעתי עשית טוב מאוד בתשובה זו, תודה רבה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...