שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לחתוך בולי עץ גדולים ללוחות?
guitarthrower
2015-04-30 21:09:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכר פינה כמה עצים מארצו, וביקשתי ממנו לשמור קטע מייפל עלים גדול כדי שאוכל לטחון אותו לגיטרה חשמלית.

בסופו של דבר היצירה הייתה בערך 9 "x 9" x 36 ". חשבתי שאני אתן לו להתייבש ואז ניסרתי לתוך לוחות. עכשיו, כשנה אחר כך (ואחרי שלמדתי הרבה יותר על עבודות עץ) , אני מבין שהייתי צריך לטחון אותו לפני הייבוש. הוא פצח כמה שהוא התייבש, אבל עדיין צריך להיות שמיש.

הבעיה שלי עכשיו אני לא יודע איך לטחון אותו. זה גדול מכפי שביקשתי ואין לי את הכלים לפרק אותו.

הנה מה שיש לי:

  • מסור עגול (7.5 ")
  • לסבי יש מסור שולחן בגודל 10 אינץ '
  • מסור ידיים (18-24 ")

אני לא בטוח שאני אוהב את אחת האפשרויות האלה. נראה כאילו הלהב יכול להיקשר, ובעוד היצירה כבדה מכדי לבעוט לאחור על מסור שולחן, היא עלולה לשרוף את המנוע או להשליך את המעגל / לשבור את פרק כף היד שלי.

האם אני גיר את זה לטעות של מתחילים ולגרוט את הרעיון, או שיש משהו שאני עדיין יכול לנסות (מסור, מסור, וכדומה)?

הערה: שאלה זו שונה מ מה האם התהליך, מההתחלה ועד הסוף, לכרסום עץ ללוחות? בכך ששאלה זו עוסקת בכרסום גוש עץ קטן מספיק כדי לא לדרוש או להצדיק את גודל הכלי (למשל, טחנת מסור הפס או טחנת מסור) המשמשת בדרך כלל לטחינת גזעי עץ גדולים. כפי שציינה @bowlturner בתגובה, היא עשויה להיות קטנה מדי עבור טחנות כאלה.

אתה לא צריך לעשות זאת בעצמך. אתה יכול למצוא שירות מקצועי שיטחן עבורך.
סדקים בעץ המשמשים לייצור צווארי גיטרה נשמעים מושלמים עבור בחור בשם "גיטרהטרוור"! ;)
אני באותה המוח כמו מאט - היית צריך מסור גדול לצפור, מסור שרשרת ואז מסור פס גדול, טחנת מסור, טחנה ניידת, או .. כל מספר גדול של כלים יקרים. האם זו הייתי אני, הייתי שואל את האנשים בחנויות העץ המקומיות שלי (רוקלר, וודקראפט וכו ') אם יש טחנה שהם מכירים שתיקח נתח עץ אקראי. אם הם לא יודעים, שאל אותם אם יש מועדון לעץ עץ מקומי - אחד מאותם בחורים סביר להניח ש) יהיה מסור גדול, או ב) מכיר מישהו שעושה זאת.
@FreeMan אני אוהב את זה!
@TXTurner תודה על אישור החשדות שלי. אתה רוצה להוסיף את התגובה שלך כתשובה?
אני נוטה לסמן את זה כגבול של http://woodworking.stackexchange.com/q/1144/49
לא מסור עגול ולא מסור שולחן בגודל 10 אינץ 'יתנו לך מספיק עומק חיתוך מספיק בכדי לעבור בגוש עץ 9 ", גם אם תנסה לחתוך באמצע הדרך משני הצדדים. מסור עגול בגודל 7.5 אינץ 'כולל עומק חיתוך של פחות מ -3.5, ומסור שולחן טיפוסי בגודל 10 אינץ' עומק החיתוך מעט יותר מ -3.5 ". ללא קשר לבעיות אחרות, אתה זקוק לכלי אחר.
בקרייגסליסט של אזור שלי אנשים עם טחנות ניידות נראים מאוד עד כדי ספאמים. הם כנראה לא יבואו אליך רק לעץ קטן אחד, אבל אני מהמר שתוכל לארגן משהו.
@rob, הייתי אומר שההבדל הגדול ביותר הוא שכאן אנחנו מתמודדים עם יומן 3 'לעומת יומנים בגודל מלא. הטחנה שלי לא יכולה לקצר משהו כל כך קצר בלי להכין לנענע להחזיק אותו. זה קטן מספיק כדי להיות מעובד בתוך חנות מההתחלה ועד הסוף.
@rob אני מסכים שיש קווי דמיון בין הפוסט הזה לזה שקישרת, אבל הייתי טוען שיש כאן כמה הבדלים מרכזיים וכמה פרטים שלא יטופלו בתשובות לפוסט השני.
@bowlturner שעוזר אבל אני עדיין לא חושב ששאלה זו שונה באופן מהותי, גם אם נדרשת נענע עבור אותן טחנות גדולות יותר לעבוד על חתיכה קצרה יותר. אני חושד שיש איזה הבדל מרומז שלא מתקשר אליו.
@guitarthrower אתה יכול להפוך את ההבדלים הללו למפורשים יותר? הייתי רואה בשאלה זו אחרת אם היא מבקשת פיתרון שאינו * כולל * טחנת מסור-להקה גדולה או טחנת-מסור-שרשרת, או אם היא מבקשת תשובות תוך שימוש בכלים בלבד הנפוצים בחנות-עץ חובבנית קטנה (או אפילו כלי-יד).
@rob אני מסכים עם bowlturner, כי היקף הפרויקט הוא ההבדל העיקרי. עץ לעומת קטע עץ. ישנם אתגרים שונים, גם אם הכלים / השיטה דומים או זהים, הדיון שמביא אותך לשם שונה, ובעל ערך שיש.
@guitarthrower השאלה האחרת עוסקת גם בקטע של העץ. אני חושב שהשאלה שלך כפי שהיא נראית דומה מדי לשאלה האחרת, ותהיה בעלת ערך הרבה יותר אם תבדיל אותה בצורה מעמיקה יותר מהשאלה האחרת על ידי הפיכת הדרישות שלך ליותר ספציפיות. אחרת אתה פשוט עושה שאלה כללית הכוללת את השאלה האחרת תחת מטריית השאלה שלך. כפי שציינתי קודם, תוכל לשנות את שאלתך באופן מהותי על ידי בקשת פתרונות המחייבים רק כלים הנפוצים בחנות עצים או במוסך של בית.
@guitarthrower הוא ריבוע "קטע העץ" כפי שמציעים הממדים שלך (9 "x 9"), או שהוא עגול?
זה ריבועי. חתך גס עם מסור שרשרת
ארבע תשובות:
bowlturner
2015-04-30 21:26:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי לבצע את ה'גזרה 'הראשונה הייתי מחלק אותה לשניים. אני אישית הייתי משתמש בבול עץ שלי ופשוט מפצל אותו. היו לי שנים של פיצול עצים להסקה והייתי יכול לפצל את האמצע בצורה די שווה.

אז מה שהייתי ממליץ עליו יהיה להשתמש בפטיש גדול או טחנת עגולה ולהכות אותו את העץ לפצל אותו. כדי להקל על העניינים תוכלו לקחת את מסור המיומנות שלכם ולחתוך קו לרוחב הקצה, תוך ביצוע מספר מעברים בכדי להגיע לעומק המרבי של המסור. לאחר מכן השתמש בטריז העץ כדי לסיים את פיצולו.

ברגע שיש לך את שני החצאים, יהיה לך קל יותר לחתוך אותו לקרשים. מסור השולחן יכול לרבוע אותו וכנראה לבצע את רוב העבודות הדרושות. אף על פי שמסור להקה יעבוד טוב יותר כדי להפוך אותו ללוחות.

אתה צריך להיות מודע לתבואה בחלקה החתוכה. כאשר אתה מחלק יומן, הוא ירצה לעקוב אחר התבואה בחלקים ארוכים יותר, מה שעלול להשאיר אותך עם פיצול לא אחיד.
@AdamZuckerman נכון, אבל אם זה ממש רע, זה כנראה גם לא יעשה עץ טוב לגיטרה. יומן מייפל הגון אמור להתפצל די טוב.
@AdamZuckerman גם אם היצירה לא תתפצל בצורה נקייה באמצע, היא תתפצל בצורה מסודרת לאורך התבואה וזה ישאיר חתיכות עץ חזקות יותר לשימוש עתידי. אם, כמובן, יש צורך במימדים ספציפיים, יתכן שפיצול אינו ההימור הטוב ביותר.
rob
2015-05-01 01:04:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בניית מזחלת להקה ושימוש במסור להקה עם קיבולת מסור של 10 אינץ 'ומעלה היא הפתרון הראשון לכלי חשמל שעולה בראשך. למתיאס וונדל יש מאמר נחמד המפרט כיצד לעשות זאת.

bandsaw sled

מכיוון שציינת שיש לך רק גישה למסור עגול ולמסור שולחן, הפיתרון הזול ביותר, מלבד למצוא מישהו עם כלים נוספים, יהיה לקרוע את גוש העץ לתוך לוחות עם מסור ידיים.

rip handsaw

( מקור)

זול, וחשוב על האימון שתקבל!
יכולתי להוריד כמה קילוגרמים. :) בהתחשב בגודל העץ, מה יהיה אורך המסור טוב כדי להפוך את זה ליעיל יותר (כלומר לא הייתי רוצה לתקוף את זה בעזרת מסור בגודל 12 אינץ '). יש לי מסור ידני (אי שם בשנות ה -18 טווח -24 ". אני אערוך את שאלתי עם זה ואולי אעשה בדיקה.
@guitarthrower 18 "בהחלט יעבוד, אבל 24" יהיה טוב יותר. זה בהנחה שמסרת הידיים שלך נראית כמו זו שמוצגת בתשובתי ואין לה עמוד שדרה כמו מסור אחורי. מסור עם שיניים בתצורת קרע יחתך מהר יותר מאשר מסור חתוך. אתה יכול גם להשתמש במסור קשת מסורתי. http://en.wikipedia.org/wiki/Bow_saw
+1 לתשובה גברית נוספת. OP צריכה לשקול להפיל 25 דולר למשהו כמו [סטנלי 20-065] (http://www.amazon.com/Stanley-20-065-26-Inch-Points-ShortCut/dp/B00009OYGA/ref=sr_1_3?s= היי & ie = UTF8 & qid = 1456418244 & sr = 1-3 & מילות מפתח = קריעה + מסור). אני מסוגל לחתוך איתו יומני קוטר של 24 אינץ 'תוך פחות מדקה. כלי נהדר לקרוע עצים מחוספסים. OP בהחלט תרצה "חיתוך אגרסיבי" או מסור לקרוע לעבודה זו בגיל 24 "ומעלה.
TX Turner
2015-04-30 21:37:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני באותו מוח כמו מאט - היית צריך מסור פס גדול, מסור שרשרת ואז מסור גדול, טחנת מסור, טחנה ניידת, או .. כל מספר גדול של כלים גדולים ויקרים .

האם אני הייתי, הייתי שואל את האנשים בחנויות העץ המקומיות שלי (רוקלר, וודקראפט וכו ') אם יש טחנה שהם מכירים שתיקח נתח עץ אקראי. אם הם לא יודעים, שאל אותם אם יש מועדון לעבודות עץ מקומי - אחד מאותם חבר'ה צפוי א) שיהיה לו מסור גדול, או ב) מכיר מישהו שכן.

בנוסף אתה עלול למצוא שמרכזו לא יבש כמו הסנטימטרים הראשונים. אז יתכן שאתה טוחן אותו לגדלים מחוספסים ומחכה עוד 8-10 חודשים.

keshlam
2015-04-30 21:43:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפשר לבצע לא מעט כרסום בעזרת מסור הפס אם בונים את שולחנות התמיכה והמדריכים הדרושים לטיפול בכור עץ גדול. יתכן שתזדקק ללהב עולה יותר וארוך יותר כדי לאפשר גובה מספיק ליומן, תלוי בגודל המסור ואופן הגדרת התצורה שלו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...