שְׁאֵלָה:
איך הייתי הולך להשיג עקומה בעץ?
Seth Calkins
2015-06-18 04:09:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחפש דרך לבנות את הטבלה הזו. אני מתקשה להבין כיצד אוכל להשיג סוג כזה של עקומות כפי שנראה בתמונה זו עם עץ. כל הצעה, מדריך, שיטה יתאושש מאוד!

עניתי על חלק זה בתגובה לשאלתך לגבי הגימור המלוטש. זה כנראה למינציה כפופה או דיקט כיפוף או דיקט חרוט לכיפוף, מעל מסגרת שתומכת בו ומעניקה לו כוח.
תודה על כל ההסברים הנהדרים! אני די בטוח שאצליח לבצע את הפרויקט הזה, אולם אני מתקשה במדידות העקמומיות. כיצד אוכל לבצע מדידת אורך העץ הדרוש לגובה המסלול הכללי של העקומה? זהו שולחן אוכל במידות L60 "x W36" x H34 "
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
bowlturner
2015-06-18 07:29:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אידוי ולמינציה. אתה מכין לנענע את הצורה ואז מדביק שכבה אחר שכבה למטה. לרוקלר יש מאמר בנושא למינציה כפופה, כולל תמונה של מישהו בפעולה.

חלקם אולי לא יצטרכו לאדות אם הלמינציה דקה מספיק כדי להתכופף לצורה הרצויה, אך מהביל אותם, מכופף אותם ואז לאחר שהם מתקררים מדביק אותם, זה כמה עיקולי עץ מדהימים.

bent lamination clamped in a bending form

זה די מגניב!
@Matt זה באמת, נכון!
FreeMan
2015-06-18 19:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink
התגובה של

Bowlturner היא דרך מאוד סטנדרטית ליצור עץ מעוקל. עם זאת, כדי לכופף עץ רחב מספיק כדי להפוך את שולחן העבודה והרגליים לשם כך תידרש קופסת קיטור מסיבית ונענע כיפוף. רק דמיין את כל השולחן שלך, עומד על הקצה האחורי, באותו מתקן הכיפוף שהוא הראה! לחלק האחורי של השולחן חתוך לפרופיל העיקול הדרוש (ראה קשת מצוירת ביד בתוך העיגול האדום המצויר ביד!):

Hand drawn red circle!

לאחר מכן נעשה שימוש לחבר את החלק העליון לרגל. מכלול זה יכוסה אז חתיכת למינציה דקה של מלמין (למראה מוגמר מראש), או שכבת למינציה מעץ שתהיה דקה מספיק בכדי להפוך את העיקול בלי לאדות שתשתמש בטכניקות מומלץ ל השאלה הקודמת שלך כדי להשיג את הגימור הרצוי.

GeneL
2015-06-19 21:21:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשיתי כמה קימורים כחלק מאי מטבח. יש לי סדרת תמונות של התהליך כאן: http://gallery3.asap.armadillo.nu/index.php/Bending-Wood

הטכניקה בה אני משתמשת הייתה תהליך למינציה שלא כלל אידוי. פשוט חתכתי את העץ לכדי 1/8 אינץ 'עובי.

כפי ש- FreeMan אמר שרוחב היצירה הזו פירושו לעשות את זה בכמה סעיפים. העקומה הרחבה ביותר שלי הייתה בערך 8 1/2 אינץ '.

הדבק בו אתה משתמש חשוב, בדרך כלל אני משתמש בטיטבונד II, אך אפילו עם חתיכת בדיקה קטנה הוא לא ישמור על צורתו לאחר כ 48 שעות. בסופו של דבר השתמשתי בכמה דבק פורמלדהיד שרשום את היישום על הפחית. צריך הרבה כוח בלחצנים כדי ליצור את העקומה.

אני לא יכול לדעת מהתמונה את רדיוס העקומה הפנימית, אך מבלי לאדות את הרדיוס שאליו אתה יכול לכופף 1/8 למינציה מוגבל (בערך 7 אינץ 'באורן רדיאטה).שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...