שְׁאֵלָה:
להעביר עץ דרך פלנר משני הצדדים?
Melissa K
2015-10-15 21:32:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתמול חיתקתי, הקצתי, וביסקוויט חתכתי כמה לוחות ואני מתכנן להדביק היום. הכנסתי את הביסקוויטים ואת הלוחות שלי ונראה שהם לא אחידים, וידאתי שהקרשים שטוחים על השולחן בעת ​​חיתוך הביסקוויטים ומתכננים לעבור מעבר סופי דרך הקצב, אך כעת כששני הצדדים עשויים להיות אחידים לאחר ההדבקה , האם אני יכול להעביר את הלוח דרך הפלנר משני הצדדים? וידאתי שיש מספיק עובי כדי לקצץ למקרה שמשהו כזה יקרה, אז אני לא מודאג מעובי. רק רוצה לדעת אם זה יעובה באותה מידה אם הייתי מעביר אותם דרך הקצעה משני הצדדים לאחר שהם מודבקים ומיובשים כמובן.

אני גם לא יכול להצטרף קודם כי לאחר הדבקתי לוחות, הרוחב הפך גדול מדי למכונה.

אתה מתכוון לתכנן אותם שוב, לא לחבר? אם אתה מפר את שני הצדדים, הם לא יהיו מקבילים זה לזה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
grfrazee
2015-10-15 23:03:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אך כעת, משתי הצדדים עשויים להיות לא אחידים לאחר ההדבקה, האם אוכל להעביר את הלוח דרך המפרק משני הצדדים?

במקום לחבר את שני הצדדים, במקום לעבור אחד בצד דרך המפרק כדי שיהיה שטוח. זה מניח שהיצירה שלך צרה מספיק כדי שתוכל לעבור דרך המפרק שלך (אם לא, עיין ב שאלה קשורה זו בנושא שימוש במזחלת פלנרית). לשם הבהרה, מכיוון שנראה שאתה מערבב שמות מכונות, זו דוגמה למפרק כוח:

jointer
(מקור: אמזון)

עם פנים שטוחות אחת, כעת תוכל להניח את הפנים השטוחות כלפי מטה על מיטת הקצץ שלך ולהעביר אותה כדי לשטח את הפנים הנגדיות. מכיוון שכבר יש לך פנים שטוחות אחד להתנדף מהן, הקצץ שלך יחתוך את הפנים הנגדיות במקביל לפנים השטוחים.

רק רוצה לדעת אם הם יעובו באותה מידה אם הייתי עובר אותם דרך המפרק משני הצדדים לאחר שהודבקו וייבשו כמובן.

הפעלת לוח דרך מפרק על פנים מנוגדות אינה מבטיחה שהפרצופים יהיו מקבילים זה לזה . הסיבה לכך היא שפעולת החיתוך של המפרק נשלטת על ידי האופן שבו אתה מזין את החלק, וזה כמעט בלתי אפשרי לעשות זאת בצורה מדויקת ביד. זו הסיבה שקיימים מתכננים.


אנא עיין בכמה סרטוני הדרכה ב- jointing ו- planing לקבלת הסבר חזותי יותר. ניתן לבצע תהליך ידני גם אם יש לך את הכלים והסבלנות.

אם היצירה רחבה מדי עבור המפרק העומד לרשותך, האפשרויות הן מזחלת מטוס עם טריזים ו / או מסילות, כך שהיצירה עוברת בכיוון יציב, מציאת בית מלאכה עם כלים גדולים יותר ושכירת זמן עליהם, או הקצעה ביד ובאמצעות מקלות מפותלים כדי לבדוק אם הם ישרים ומפלסים
Caleb
2015-10-16 01:31:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן להשתמש ב מזחלת מקצבים יחד עם מקצעת כדי לחבר (ליישר) ביעילות צד אחד של העבודה רחב מדי למפרק שלך. לאחר ששטחת צד אחד, תוכל להעיף את העבודה ולהעביר אותה דרך הקצעה כשהצד השטוח כלפי מטה (אין צורך במזחלת) כדי לשטח את הצד השני ולהבטיח שהוא מקביל לצד הראשון.

המפתח למזחלת הוא שהוא מספק משטח ייחוס שטוח. אתה מכניס שיחים בין העבודה למזחלה כדי למנוע מגלילי ההזנה של המתקן ללחוץ על העבודה בצורה שטוחה.

זה הפתרון לבעיה שלך ואם נעשה זאת בזהירות יסיר את אותה כמות עץ משני הפנים.
Kevin
2015-10-23 23:33:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השאלה נותרת מדוע המשטחים שלך אינם אחידים אם הם עברו מעל המפרק ואז עם משטח הייחוס שנוצר על ידי המפרק על מיטת הקצעה, אתה צריך להיות שני משטחים מקבילים שטוחים. עם זאת, הייתי מניח את משטח הייחוס שלי על הספסל שלי ומהדק אותו לפני שאני חותך את חריצי הביסקוויטים. אני חושב שזה ימנע את הבעיה הזו בעתיד. מזחלות המתכננים עובדות טוב עבור אחרים. כשאני בונה דבקים גדולים כמו משטחי שולחן אני לוקח אותם לחנות מקומית שיש לה מלטשת חגורה רחבה ומנקה אותם. תלוי ברמת הגימור הרצויה אני אמסור את המטוס לאחר מכן. אזהרה: אמרו לי שוב ושוב שהמלטשת משאירה מאחור שוחקים שיעמעמו את המטוסים שלך אבל לא חוויתי את החוויה הזו. בהצלחה בפרויקט שלך!שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...