שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להחזיר מסור שולחן ישן ונטול שימוש לשימוש פעיל ובטוח?
Jeremy
2015-03-21 02:32:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עומד לרכוש חבר מסור שולחן "בסגנון קבלן" במחיר טוב מאוד.

המסור לא נעשה בו שימוש שנים. כמו כן יהיה צורך לפרק אותו בכדי להשתלב במכונית שלי, ואז להרכיב אותו בחנות שלי.

אני מחפש רשימה מקיפה של דברים לעשות / להתאים / לנקות / להחליף / להוסיף על לגרום לו לבצע ביצועים טובים ולהיות בטוח לשימוש.

זו שאלה נהדרת. כזו שתכננתי לשאול. זה יכול להיות בעל ערך עבור אנשים ששוקלים לקבל שולחן מסור גם יד שנייה.
אחד תשובה:
#1
+11
rob
2015-03-21 03:12:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם מסור השולחן אוגר כהלכה, ייתכן שלא תצטרך לעשות הרבה לפני שתוכל להתחיל להשתמש בו. גלה אם יש סיבה שלא נעשה בו שימוש מלבד אובדן עניין או חוסר זמן - למשל, אולי היה צורך להחליף את המסבים וחברך פשוט מעולם לא הגיע לזה.

האם הוא היה נתון לאלמנטים?

אם הוא היה נתון לאלמנטים, ייתכן שתצטרך להתמודד עם הסרת חלודה והמנוע עלול להיפגע, בנוסף לכל בעיות אחרות שהיו לו אחרת.

אם הוא היה מאוחסן במוסך שאינו נשלט על ידי אקלים, השולחן עדיין יכול להיות בעל חלודה על פני השטח אך צריך לנקות אותו בסדר. ישנן דרכים רבות להסיר חלודה עילית, מ- WD-40 וצמר פלדה, לשיוף, לכימיקלים להסרת חלודה.

עיין במדריך הבעלים

מדריך הבעלים צריך להיות שלך משאב ראשון. קרא את זה כדי שתדע לפרק ולהרכיב מחדש את המסור כהלכה. הוראות ההרכבה יכללו גם מידע כלשהו על אופן כיול הגדר, לכל הפחות. אם לחבר שלך אין הוראות שימוש, ייתכן שתוכל להוריד אותו מאתר יצרן המסור. אם לא, בדוק את vintagemachinery.org או את owwm.org.

לפני שאתה לוקח את זה הביתה

 1. אם המסור מורכב כרגע במלואו והוא עבד מצוין בפעם האחרונה שחברך השתמש בו, בדוק אותו לפני שאתה מפרק אותו לצורך הובלה.
 2. בדוק שהמסור כולל סכין / מפצל שבר, מגן להב, גדר, אביזרים אחרים (כמו מד זווית) וכל מפתח הברגים הדרוש לביצוע התאמות או החלפת הלהב. הכירו כיצד להשתמש בהם נכון. זה עשוי לכלול עיון במדריך.
 3. o>

  לאחר ההרכבה מחדש

  1. יישר את הלהב במקביל לחריצי הזווית
  2. יישר את הגדר במקביל ל חריצי להב ומיטר
  3. בדוק שהחגורה מהמנוע לסוכך במצב טוב ולא מתחככת בשום דבר

  סכין צלילה בטוחה יותר מפצל

  אם המסור ישן מספיק כדי שיהיה לו מפצל במקום סכין ריחוף, יהיה לו סיכוי גדול יותר לייצר בעיטה. אף על פי שסכין מפצל וסכין מונעים את צבירת הלהב, מפצל תמיד ממוקם באותו גובה, בעוד שסכין שואב מרימה ומורידה עם הלהב. זה מאפשר לסכין הצלילה לשמור על מרחק קבוע מגב הלהב. המשמעות היא שכאשר מורידים את הלהב לחיתוך רדוד, יש פער עצום בין גב הלהב למפצל, כפי שמודגם ב אירוע של בעיטה חוזרת שניתחה ב- LumberJocks. מפצל מבצע רק סכין צלילה כאשר הלהב מורם לגובה מלא - שבעצמו נחשב לא בטוח אלא אם כן אתה זקוק לגובה הלהב המלא כדי לחתוך.

  סכינים זמין למסורים מסוימים, וכדאי לשקול להשיג אותו אם המסור מגיע עם מפצל.

יש לי ישן שאני פשוט לא סומך עליו. קניתי מסור איכותי חדש "עם כריות אוויר", ואני מתכנן להשתמש בבהמה הישנה רק למטרות מיוחדות בהן אוכל להשתמש במזחלת כדי לשמור על בטיחותה.
האם אתה יכול להסביר את ההבדל בין סכין שודד לעומת מפצל?
@MichaelKaras כן, סליחה שפספסתי את זה קודם, אבל ראה http://woodworking.stackexchange.com/questions/1013/what-is-the-difference-between-a-riving-knife-and-a-splitter-on-a -מסור שולחני


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...