שְׁאֵלָה:
איך אוכל לאחסן כלי יד כדי שלא יחלידו?
Blue Ice
2015-03-17 22:20:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כרגע יש לי קבוצה קטנה של כלים ידניים, אך אינני משתמש בהם לעתים קרובות מאוד. יד אחת ראתה שבבעלותי (מאוחסנת על מדף עם הכלים האחרים שלי במרתף) החלודה לא מעט על הלהב, ואני רוצה להימנע מכך שקורה בכלים הידיים האחרים שלי.

WD- נראה כי 40 אינו הפיתרון הטוב ביותר, מכיוון שהוא מסריח ולעיתים קרובות מושך אבק. האם שעוות הדבק מקובלות לשימוש למניעת חלודה או קורוזיה? אני מתכנן לחמם אותו ולהעביר אותו על חלקי הפלדה של הכלי.

שמעתי גם כי ייבוש יכול להיות יעיל לייבוש אחסון כלים. האם ניתן להשיג זאת עם חבילות סיליקה ג'ל? האם עלי גם לשמן את הכלים בצורה כלשהי?

אני מוצא שהמקום שאתה שומר על הכלים שלך הוא הגורם הגדול ביותר. היכן אתה שומר כרגע את הכלים שלך? מוסך, מרתף וכו '.
מרתף, על מדף. אני חושב על ארגז כלים בשלב כלשהו.
אמנם ל- WD40 יש ריח מסוים, אך בדרך כלל זה דבר נהדר ללבוש את הכלים שלך. הסיבה לכך היא "WD" מייצג * תזוזת מים *, מה שאומר שהוא ישמור על רוב המים האלה מהכלי ויסייע במניעת חלודה. כפי שאומר @BrownRedHawk בתשובתם, עם זאת, * חלודה מולידה חלודה *. אם יש לך מעט חלודה על הכלי שלך, זה יהפוך לחלודה רבה יותר ... זו גם החוויה שלי. רק מחשבה.
כדי להרחיב את Paulster2, אני כן מוצא שהריח תמיד נראה מסתובב הכי גרוע / הכי ארוך באזור המרוסס. אולי כדאי לקחת את הכלים החוצה כדי לרסס, לתת להם להתייצב זמן מה ואז להכניס אותם פנימה. זה בהחלט ימנע מרוב הריח להיכנס פנימה.
שמונה עשרה תשובות:
BrownRedHawk
2015-03-17 22:44:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי משהו הדומה לתשובה, אבל אני יכול לשקול את זה יותר כמו עצה.

  1. חלודה מולידה חלודה - אנקדוטאלית לחלוטין, אבל אני מרגישה שחלודה שנותרה ללא השגחה מקדמת יותר חלודה. תחילה הייתי עובד כדי להיפטר מכמה חלודה שאפשר. דברים כמו ג'לי ימי, סודה לשתיה ודומיהם יהיו החברים שלך.
  2. לחות היא האויב - בין אם זה הבית שלך, הכלים שלך, האלקטרוניקה שלך או אחרת, לחות נוטה להיות נושא. אם עדיין לא עשיתי זאת, הייתי משקיע במכשיר אדים יחסית זול. אני שומר על המרתף שלי סביב 35% לחות ואוהב אותו.

  3. שמן - הדבר היחיד שאני יודע אם זה מונע באופן עקבי חלודה של ברזל המכיל פריטים הוא שמן. שעווה היא בסדר ויכולה להיות יעילה, אבל שום דבר לא מכה בערפל עדין מאוד של שמן מינרלי (או ממש כמעט כל שמן שלא יחמץ, וסמרטוט כותנה. אני מוצא ששמן מינרלי משפיע הכי פחות על הכלים ועל את העץ שהם חותכים. צריך שכבה דקה מיקרוסקופית כדי למנוע מהחמצן להגיע לכלים שלך.

Re: 1, זה לא רק אנקדוטלי. חלודה נוצרת כאשר ברזל בכלים מגיב עם חמצן באוויר ויוצר תחמוצת ברזל. כשמחשבה של רגע על חלודה תאשר, תחמוצת ברזל היא חומר מתקלף. על ידי קילוף משכבות הברזל האחרות נחשף יותר ברזל, המאפשר לו להגיב עם יותר חמצן. זו הסיבה שהחלדה היא תהליך בורח.
מעניין שלא בכל המתכות יש בעיה זו. אלומיניום יהיה די מסוכן אם היה מחליד כמו ברזל. אלומיניום אמנם מגיב עם חמצן, אך תחמוצת האלומיניום אינה רעועה. הוא יוצר שכבה אפורה ומשעממת דקה על האלומיניום, והתהליך נעצר. כך ש"חלודה "של אלומיניום היא למעשה ציפוי מגן טבעי.
@CharlieKilian אני מבין את ההסבר שלך כסיבה לכך שחלודה מולידה חלודה; עם זאת, נראה כי מרמז שברגע שנוצר חלודה, הסרת החלודה לא תסייע במניעת חלודה נוספת (ולמעשה, עלולה להועיל כנגד, מכיוון שהיא מגדילה את חשיפת החמצן של הברזל הלא חלוד שמתחתיה). אם זה לא נכון, אתה יכול להגיד לי מדוע הסרת חלודה עוזרת במניעת חלודה רבה יותר?
כפי שאני מבין את זה, זה בגלל שהסרת את המתכת הקשה והשאירה מתכת מוצקה שלא החלה להתקלף ולהתזות. החלק המתקלף הוא המפתח מכיוון ששטח פנים נוסף זמין לתגובה. (אם כי אולי קיבלתי הסבר שגוי מדעי הפופ; אני יכול לומר לך שההסבר הפופולרי מדוע כנף / כנף עובד שגוי - מטוס לא יכול היה לטוס הפוך אם מעלית נבעה מאוויר מהיר אחר ממהר מעל החלק העליון מול החלק התחתון של הכנף, כל כך ברור שזה לא בסדר - כך שזו לא תהיה הפעם הראשונה.)
WillsBradford
2015-03-18 02:28:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חבילות סיליקה ג'ל לא יעבדו טוב אם הכלים שלך נמצאים על המדפים. הם פשוט יבשו את האוויר שמסביב, ויוחלף באוויר לח אחר.

אבל אם הכלים שלך נמצאים בקופסאות, חבילות סיליקה ג'ל יהיו יעילות למדי. באופן טבעי, החבילות הגדולות יעילות יותר מהקטנות יותר.

תמיד היו לי תוצאות טובות איתם.

שמעתי שאפשר לייבש שוב אריזות סיליקה ג'ל משומשות בתנור. אני לא יודע שזה עובד בחיים האמיתיים אבל התחלתי לאסוף אותם לפחות לנסות.
@LosManos - כן, ניתן לייבש מחדש חומרי ייבוש רבים, כולל סיליקה ג'ל, באמצעות חימום. טמפרטורה ומשך תלויות בסוג ומייבש המייבש. (למשל, סיליקה IIRC מתחדשת ב 250F. לחלופין, תוכלו להכין חומר לחות עוצמתי בעצמכם על ידי אפיית מלחי אפסום ב 500F.)
Sam Wilson
2015-03-18 04:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

WD40 עדיף בהרבה (אני מוצא) כשאינו מורח אותו באמצעות תרסיס; תביא אותו לפי ליטר והבריש אותו בסמרטוט. זו השיטה הרגילה שלי, והיא עובדת בסדר (למעט כשאני שוכח). אני עושה את זה בכל פעם שלא אשתמש בכלי במשך יותר משעתיים. הריח הוא הרבה פחות מאשר בעת ריסוס החומר.

בשעווה, אם אתה רוצה להימנע מהצורך לחמם אותו, אתה יכול (בערך) לפתור אותו באיזשהו מטו ולהבריש אותו בסמרטוט.

כמובן שמערכת ה מסורתית היא גליל בשר כבש! רצועת בד עם שומן מן החי הניחה עליה דרכים, ואז התגלגלה. קשרו אותו בחוט, חתכו קצה אחד בקפידה והשתמשו בקצה זה למרוח שומנים בכל הכלים לאחר השימוש. נמשך גילאים!

Damon
2015-03-18 15:50:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמן קמיליה.

הוא זול מאוד (בסביבות 15 € לליטר), אינו מכתים ולא מסטיק (ולא מריח ולא טועם). הוא אינו תוקפני בעור או מסוכן אחרת לבריאותך (למעשה אתה יכול לשתות אותו , ואתה יכול להשתמש בו כקרם ולשיערך, אכן שמני גוף רבים ואיכותיים מכילים קמליה).

מורחים כמה טיפות עם מתקן ומורחים אותו באופן שווה כדי לכסות את כל המשטח, ואז עוטפים את הכלי שלכם בסמרטוט ישן לפני שאתם אגרוף אותו (או, עדיף יריעת עור).

ניתן להסיר את השמן לפני השימוש בכלי בעזרת החלקה אחת של מגבת נייר.

Netduke
2015-06-13 00:28:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתרון נפוץ אחר הוא חום. חממו את ארגז הכלים שלכם.

לפעמים הכלים בסופו של דבר קרים יותר מהאוויר שמסביב והלחות מתעבה על הכלי וגורמת לחלודה, חימום היה פותר זאת.

חימום האוויר גם מוריד את הלחות היחסית שלו.

זה אולי נראה כמו פיתרון מוזר, אך משתמשים בו למדי כדי להגן על כלי נשק. ואחד הפתרונות הפופולריים יותר לנשק הוא בעצם מקל קטן מחומם חשמלי שאתה מציב בכספת אקדח, כמו מכשיר האדים הזהב הזהב

לא ייקח הרבה כדי לתאר לפחות את מה שאתה מקשר למקרה שהקישור יירקב.
MatthewR
2015-06-16 01:49:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם כל ההצעות לשימוש בשמן. הדבקתי פיסת שטיח על לוח ליד הספסל שלי. בכל פעם שסיימתי עם כלי - אני משפריץ שמן על השטיח ומשפשף את הכלי עליו. זה קל וחוסך שמן.

אם כבר יש לך חלודה - גיליתי ש"גוש השחיקה הגמיש של SandFlex, חצץ דק "- מעולה בניקוי כלים. כמו כן, "Evapo-Rust" היא דרך יעילה, אם כי יקרה, לנקות חלודה. זה בטוח בכלים.

לאחסון ארוך טווח אתה יכול לקנות "נייר מעכב חלודה Uniwrap".

באופן כללי הדרך הטובה ביותר להפחית חלודה היא הפחתת לחות. אני ממליץ בחום להפעיל מסיר לחות בחנות שלך.

JMMoore
2015-06-20 00:43:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קבל את הכלים מחלודה חינם על ידי ליטוש עם צמר פלדה או סקוטש בריטה, נגב עם סמרטוט שמנוני - השאיר סרט שמנוני עדין מאוד, ואז מרח שעווה רכה - הצלחתי היטב עם שעוות הדבקת ג'ונסון. אם אינך יכול להבטיח סביבת לחות נמוכה, סרט השעווה יעשה ככל דבר אחר כדי למנוע רפורמציה של חלודה, אך ישאיר את הכלי שמיש. אם האחסון הוא למשך שנים והכלי לא ישתמש, נסו את Cosmoline

FreeMan
2015-03-18 00:34:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bluing משמש להגנה על כלי נשק מפני חלודה, ולפי מאמר זה ב- Wiki, שימש להגנה על כלים.

אני זוכר מימי הציד שלי שיהיה לנו בקבוק הכחלה, ונותנים הכל לנגב טוב בסוף הטיול.

bowlturner
2015-03-17 23:51:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בחומר סיכה מסיליקון ולא WD-40. זה בעיקר עבור השולחנות שלי וכאלה. מרץ / אפריל אני עוברת בחנות שלי ומשתמשת בסיליקון בכל מכונות המתכת שלי (מסור שולחן, נגר וכו ') בכדי למנוע מהן להחליד כאשר תכולת הלחות באוויר עולה והצמרות עדיין קרים מעבים את המים וגורמים לחלודה . דבר אחד טוב בסיליקון הוא שהוא לא משאיר שאריות שמנוניות, במיוחד לא על עץ כשאתה משתמש בכלי מאוחר יותר.

תמיד שמעתי שאתה לא רוצה סיליקון בשום מקום ליד שום דבר שנוגע בעץ שלך כי הוא יפיק כתמים או דפוס לא רצוי אחר כשאתה הולך למרוח את הגימור שלך. איזו זכות לכך?
@rob אני לא יודע. מעולם לא שמתי לב, אבל לבשתי רק מעיל קל מאוד. אני כן יודע ש- wd-40 יכול להכתים את העץ שלך. אני לא נמצא ליד חנות העץ שלי כרגע (שעות נסיעה עוד כמה שבועות) אבל אבדוק שוב את המוצר שאני משתמש בו ואדווח עליו.
עכשיו הבנת אותי לתהות האם יש השפעה מעניינת שניתן להשיג על ידי _כוונה_ באמצעות wd40 ככתם / גימור ...
sig
2015-12-18 00:49:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמן שרשרת טפלון מבית דופונט מספק סרט נחמד ללא סטטיות וחלודה.

הוא משמש לרשתות אופנועים ונבדק זמן לא אוסף לכלוך, חלודה ואבק. צריך לתת לו להתייבש במריחה הראשונה. רק צריך גם כמות קטנה. קצת חריף אז יש לרסס במקום מאוורר היטב. נהדר לכל מיני מתכות במצבים לחים.

מה שקשור לסיליקון הולך כפול לטפלון - ראה הערה של גרפוס על זה ... בדרך כלל רע לעיבוד עץ בגלל חוסר היכולת של גימורים להיצמד לשאריות PTFE הגורמים לפגמים בעין הדג.
Shawn
2016-08-18 00:48:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חומר סיכה מסיליקון מסוג CRC מזון הוא קסם על כל מתכת, לעולם אינו משאיר חותם ואינו נעלם אלא אם כן תרצו בכך. הם משתמשים בחומר זה במוזיאונים כאשר לאחסון ארוך טווח עם הגנה יש חשיבות עליונה, שמן פשוט מתפזר בסופו של דבר עברתי לחומר הסיכה הזה ולעולם לא אחזור לשמן להגנה, אני משתמש בו על סכינים, חרבות, מנעולי דלתות, סכיני גילוח ישרות עתיקות ect ect ect, זה אומר מזון כיתה אבל לא הייתי אוכל את זה, אלא אם כן כמובן אתה רוצה לחיות לנצח !! ... :)

נוזלים על בסיס סיליקון נחשבים להימור רע במעגלי עיבוד עץ בגלל תגובות שליליות עם גימורים (מה שמוביל לפגמים בעין הדג האימתנית). הכמויות המיקרוסקופיות ביותר המועברות משכבת ​​עליון לאצבעות ואז לעץ יכולות לגרום לבעיה, נראה ששימוש סיטונאי על גבי משטחי כלי עץ עשוי לבקש בעיות :-)
Hotrodmonkey
2015-03-18 02:55:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לי ואלי מוכרת חומר ייבוש שתוכל להניח בארון עם הכלים שלך.

http://www.leevalley.com/US/wood/page.aspx?p=59367&cat = 1,43456

דבר אחד אני ממליץ לך מאוד לעשות (וזה מה שעשיתי) הוא לקנות מסיר לחות בחדר. החלדה מתחילה כאשר הלחות הסביבתית מגיעה ל -40%. מסיר האדים יגן לא רק על כלי היד שלך, אלא גם על כל הכלים האחרים שלך. זה הדגם שקניתי מאמזון:

http://www.amazon.com/gp/product/B00AU7GZXE/ref=oh_aui_detailpage_o03_s00?ie=UTF8&psc=1

picciano
2015-06-19 07:09:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסה Ballistol

תוכנן במקור להגנה ואחסון של כלי ירייה, זה עובד ממש טוב להגנה על כלים וידיות מתכת.

@rob זו לא מודעה. השתמשתי במוצר, זה עובד טוב והוא פיתרון טוב לשאלה. זהו הפוסט הראשון שלי כאן בעיבוד עץ, אך פעיל מאוד באתרי SE אחרים.
תודה על העריכה! חשדתי שזה היה פוסט לגיטימי לאחר שבדקתי את פרופיל הרשת שלך אתמול, אך לאחר העריכה שלך זה יראה פחות כמו מודעה גם עבור מבקרים אחרים. שוב, ברוך הבא לאתר.
keshlam
2015-10-08 00:17:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחת מההצעות להריח שראיתי: כדורי עש במגירות. כדורי נפט עובדים בעיקר על ידי התפטרות, ומכיוון שהאדים כבדים יותר מאוויר, עליכם, באופן תיאורטי, לשכב עם שכבת אדים שדוחפת אוויר - וחמצן - מהדרך.

מצד שני , זה דברים די מגעילים, במיוחד אם הסדנה שלך מאווררת בצורה גרועה.

רק להשליך אותה כתצפית ולא כהמלצה.

feetwet
2016-12-08 23:11:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדוק מה אוספים כלי נשק כדי להגן על אקדחים מפני חלודה. הם קנאים בנוגע למניעת חלודה. והם פיתחו סדרת אמצעי נגד כדי להגן על מתכת האקדח שלהם (שמותקנת לרוב במלאי עץ ברמה גבוהה מאוד):

  1. ראשית, מיד לאחר השימוש יש למרוח תמיד את ה ציפוי מגן קל לפלדה. WD-40 לא חותך אותו. יש מגוון רחב של חומרי סיכה מגן הייטק לנשק חם, וכל אחד מהם יהיה בסדר עבור פלדת כלים. אלה נעים בין שמנים לסיליקונים, ובין תרסיסים למגבונים. (עדכון: לפי הערות, נשמע שיש להימנע מציפויים על בסיס סיליקון מכיוון שכמויות בלתי ניתנות לזיהוי העולות על עץ יכולות להפריע לגימורים הבאים!)

  2. לתוסף אחסון לטווח ארוך חומר סיכה עם מעכב חלודה . אלה זמינים כתרסיסים למריחה ישירה, או נייר ספוג או בד להוסיף למיכלי אחסון שאין בהם זרימת אוויר רבה. (הם נדיפים, כך שאם הכלי יאוחסן בשטח פתוח הם יתאדו בסופו של דבר.)

  3. שמור על לחות יחסית נמוכה - לעולם לא מעל 40% . אחת הדרכים לעשות זאת היא לאחסן את הכלים שלך בחדר עם מסיר לחות. אחרת היא לחות את מיכל האחסון. ישנן מערכות ייבוש המיועדות לכספות אקדחים עם מחווני קיבולת מובנים ומטענים תוספים.

  4. הימנע מתנאי עיבוי . זה המקום שבו הטמפרטורה באזור האחסון מותרת להשתנות במידה רבה: כאשר טמפרטורת האוויר עולה משמעותית, אז המתכת הקרה יחסית תמשוך עיבוי לפני שהיא מתחממת. אחת הדרכים להימנע מכך היא לשמור את הכלים במיכל מחומם. לדוגמא, מקובל להשאיר נורת 20W או מכשיר אחר דולק בתחתית כספת אקדח. (כספות בדרך כלל אינן אטומות, אך הדבר מבטיח שתוכן הכספת יהיה תמיד קצת יותר חם מהאוויר שמסביב.)

WD-40 הוא בעיקר ממס סתום (שם מהודר למשקאות חריפים מינרליים), ולא נפט. מִחָדָשׁ. הציפוי המגן הקל והאזכרת שלכם לסיליקון, לכל דבר המכיל סיליקון אין מקום סביב ציוד לעיבוד עץ או כלים בגלל הסכנה לזיהום צולב של משטחי הגימור.
@Graphus - פשוט הסר את ההתייחסות האפוקריפית לנפט ב- WD-40. (אם זה * היה * מכיל כמות טובה של פחמימנים כבדים יותר ככה, זה בטח היה עובד יותר זמן!) תודה שציינת זאת.
* "אם הוא אכן הכיל כמות טובה של פחמימנים כבדים כאלה, הוא כנראה היה עובד זמן רב יותר!" * לשם כך נועד המרכיב הסופי (פטרולאטום / ג'לי נפט) לגרסה ה -40. כאשר נעשה שימוש כמעכב חלודה, שלמעשה הוא פותח כביכול, שכבה משמעותית הרבה יותר ממה שנשאר בדרך כלל בימים אלה הייתה הדרך בה נועד להשתמש, ובעובי המעיל הזה זה עובד כמו גם משהו כמו בואשילד אבל במחיר של משטח שמן. הם יכלו לברוח עם זה כי זה לא משנה אם העור של רקטות האטלס היה שמנוני :-)
kguay
2016-12-13 20:52:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להשתמש בשעווה / שמן כפי שאחרים הציעו (Lie-Nielsen מוכרת שמן חוחובה שנראה שעובד טוב).

הייתי ממליץ גם להשתמש במיכל רב יותר מיכל סיליקה ג'ל א>. זה ימשוך את הלחות מהאוויר וישמור על ארגז הכלים / חזה הכלים / ארון הכלים שלך יבש. ברגע שכדורי הסיליקה ג'ל במיכל הופכים לתפוזים, פשוט קופצים אותו לתנור נמוך למשך כמה שעות כדי לייבש אותו. היה לי ממש מזל טוב עם אלה (ניתן גם לאסוף ולהשתמש בחבילות הסיליקה "לא אוכלות" שמגיעות באוכל ארוז כלשהו (אם כי לא ניתן לחדש אותן עד כמה שידוע לי).

ככל הנראה ניתן לחדש את כל חבילות הייבוש בתנור נמוך, כל עוד הן מכילות סיליקה ג'ל. אבל עם כמה חומר העטיפה מתכלה במהלך האפייה, אז מומלץ לחתוך אותם, לזרוק את 'הנייר' ולייבש את הסיליקה רפויה.
aaron
2016-12-12 20:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink
השלב הראשון במניעת חלודה הוא שמירה על ניקיון הכלים. נקי ככל האפשר, לכל הפחות מונע הצטברות של חלקיקי אבק / עץ. עץ שומר על לחות, ולחות הקרובה למתכת תעבוד בסופו של דבר בכל הציפויים האורגניים. מסיבה זו אני שומר את כל כלי היד שלי בארון.
Alexander Gruber
2019-03-12 08:30:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היה לי מזל טוב מאוד עם Glide-cote. בדרך כלל זה נועד למסור שולחן, אבל אני משתמש בו בכלי ידיים שאני תולה בחנות החיצונית שלי (מכוסה אך לא נשלטת על לחות). נראה כי שלוש שכבות עושות את הטריק במשך חודשים, בהנחה שהשימוש בתדירות נמוכה הוא.

אני תומך גדול או משתמש בשעווה או מוצרים מבוססי שעווה (במקום שמנים ושומנים) כהגנה מפני חלודה על משטחי ברזל ופלדה, וככל הנראה Glide-cote מבוסס על שעווה. אני לא יודע מה המחיר הקמעונאי הכללי של זה, אבל אין ספק שיש דרכים זולות יותר להוסיף מריחה של שעווה ^ _ ^


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...