שְׁאֵלָה:
כיצד עלי להשליך נסורת בבטחה?
JohnP
2015-03-17 22:17:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסדנה שלי מכונה ביתר דיוק המוסך שלי, עם מסור שולחן קטן, מסור רדיאלי ושולחן נתב שבניתי. אין לי אוסף אבק מרכזי, ורק במסור הרדיאלי יש אוסף אבק מובנה.

כשאני מבצע פרויקטים כלשהם, בסופו של דבר אני גורף ערימה של נסורת. רוב הפרויקטים שלי כוללים דיקט בעובי שונה, צפצפה / אורן דרך אלון לקשיות. אני לא עובד בשום דבר קשה / אקזוטי (כגון לב סגול, קוקובולו וכו '). אני יודע שזה יכול לשמש כאלץ אבל אין לי ממש צמחים שיזדקקו לחיפוי.

כיצד אוכל להשליך בבטחה את השקית או שתיים של נסורת שאני מייצר בעת עבודה על פרויקט?

האם יש לכם ערימת קומפוסט או אח / אח?
הייתי מעוניין לדעת אם משהו כמו אייפ יהיה עמיד בפני ריקבון מכדי לקומפוסט.
קצת מחוץ לנושא, אבל אני משתמש בנסורת כדי לשטוף עופרת מותכת כאשר אני מנקה משקולות גלגלים כדי ליצור מטילי עופרת ליציקת כדור. זהו חומר נהדר לשימוש למטרה זו.
למען האמת, יש לי חלל קטן לחנות בו אני משתמש לאיסוף אבק ראשוני על ציוד נייד יותר כמו המסור והקבלן שלי; זה יכול להפוך את בית המלאכה למוסך להרבה יותר מסודר. בכלי עבודה רבים יש גם שקית איסוף אבק, תוכלו להסיר את השקית ולחבר במקום צינור ואקום.
@BrownRedHawk: האם אתה רציני לגבי [שריפת נסורת באש] (http://en.wikipedia.org/wiki/Thermobaric_weapon)? אבק דליק היה [סכנה] חמורה (http://en.wikipedia.org/wiki/Silo#Dry-material_.2F_bin_hazards) במשך מאות שנים.
ובכן אני לא שורף את זה כשהוא יוצא מתותח אוויר ... אני מכין ראשונות אש עם שאריות נרות שנותרו, מוך מייבש ונסורת.
אה, זה עשוי לעבוד. אז בעצם כדורי תוצרת בית :-)
קח טיפ מהדמות אנדי דופרז ב"גאולת השוואשנק "ונפטר ממנה קומץ או שניים בכל פעם.
זרוק בו גפרור ופרסם את הסרטון ביוטיוב. אבל אני פשוט זורק את שלי לשקית אשפה ומוציא אותה עם האשפה. זה לא ממש עניין גדול בכמויות שאתה מתייחס אליהן. אני מרכיב מכונת הנשמה בעבודה עם עצים מטופלים, MDF וכדומה (מחסנית גז אדי + חומצה אורגנית תטפל כמעט בכל דבר, כולל אקונומיקה, חומצה אוקסלית, הכימיקלים השונים שאתה בדרך כלל עובד איתם וכו '), אך הסילוק בפועל אני לא עושה שום דבר מיוחד.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+17
Joe
2015-03-17 22:32:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שימוש טוב אחד בנסורת הוא להפוך למכשיר להצתת אש. נסורת היא די דליקה, וברור שיש לה שטח פנים רב.

אזהרה: היה בטוח. דבקים מסוימים (כמו למשל דיקט), רוב הגימורים ורוב העצים שטופלו בלחץ עשויים להיות מסוכנים לשריפה, בגלל שחרור כימיקלים רעילים. ודא שאתה שורף רק עץ שהוא בהחלט לא רעיל.

מאמר זה ממגזין Wood מסביר כיצד להכין אותם; ביסודו של דבר, הכניסו אותם לכוס כלשהי (כמו פח מאפינס) והוסיפו שעוות פרפין או חומר דליק אחר (ראיתי למשל שימוש בביו דיזל ביתי). ואז תן לזה להתייבש לעוגה. זה יהיה אז מתנע אש טוב למדורה או לאח שלך.

עצים שטופלו בלחץ ייפלו לזירה ה"מטופלת "כאן. יש בו (אני מאמין) ארסן שיהיה * ממש * רע אם תשאף את העשן ממנו.
בהחלט לא הייתי משתמש בעץ שטופלו בלחץ. לא את כולם מטפלים בארסן; רוב העצים לשימוש ביתי אינם מטופלים באמצעות CCA יותר (בגלל חשש זה). אבל בכל מקרה אהיה זהיר בכל שימוש בעץ מטופל, למקרה שיהיה.
רק לידיעתך לכל מי שקורא את זה .... לא כל המדינות הפסיקו להשתמש ב- CCA. (לפעמים אמריקה אכן מובילה את העולם!). באופן ספציפי ב- NZ, לפחות העץ המטופל ביותר מטופל עדיין באמצעות CCA
זה לא באמת משנה כל כך הרבה מה יש בתפזורת עצים ונסורת. על ידי שריפה אתה מאיץ את התהליך שבו התרכובות האלה מתפרקות לנדיפים ומתכות זמינות בחופשיות, ויוצר פלומה מיידית ופעילה מאוד של דברים מסוכנים. שלא לדבר על האפר שנשאר מאחור הוא גם רעלים מרוכזים יפה. העץ הזה נועד לשחרר את הדברים האלה לאט לאט לאורך שנים, או להיסגר בהטמנה. אל תשרוף את זה.
#2
+8
SchwartzE
2015-03-18 01:21:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מבצע קומפוסט בגינה שלך, נסורת טובה להוסיף לפח הקומפוסט שלך. תצטרך לאזן את זה עם מספיק פריטים "ירוקים" כדי לקומפוסט אותו, כך שהוא לא יעבוד בכמויות גדולות של נסורת.

OP הזכירה "דיקט", שלדעתי עדיף להשאיר אותו מחוץ לגינה.
#3
+5
bowlturner
2015-03-17 23:46:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן זה טוב לחיפוי ולמצוא שכנים שיכולים / היו משתמשים בו זו אפשרות אחת.

תמיד תוכל להצטרף ל מחזור חופשי המקומי שלך ולפרסם אותו שם. סביר להניח שמישהו ירצה לבוא לקחת את זה.

במקומות מסוימים עשויים לקחת את זה כפי שהיו רגילים לבזבז חצר, משאירים גזרי דשא וכו '.

כמובן שמדובר בעיקר על נסורת נקייה (ללא טיפול).

#4
+5
Steven
2015-03-18 01:02:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה יהיה תלוי בעיר שלך ובמה שהם מקבלים בתוכניות איסוף האשפה השונות, אבל באזורי לפחות, ניתן להשליך אבק מסור בתוכנית "הפח הירוק" שלנו יחד עם חומרים אורגניים אחרים כמו אוכל, מתים קטנים בעלי חיים וכו '

#5
+3
Jeromy French
2015-03-24 00:31:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מרכזי רכיבה רבים יקבלו את פני האבק ושבבי העץ למצעים. נאמר לי ששם ש חנות העץ שהסתיימה עכשיו בפורט בלווואר (21 הצדעה לאקדח ציפורניים, רגע של שקט) שלחה את פסולת העץ שלה. למקבילים לא היה אכפת כי האבק כולל דיקט ועץ שטופלו בלחץ.

בדיעבד, אולי זה לא היה למצעים, אלא ל"מזח ".
אם אתה מתכנן לתרום את פסולת העץ שלך למרכז רכיבה על סוסים, היזהר מאוד ממין העץ שאיתו אתה עובד ועליך לאשר את המטרה לשמה הוא ישמש. אגוז שחור, למשל, רעיל לסוסים.
#6
+2
Ast Pace
2015-04-26 02:27:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היזהר בעת השלכת נסורת ושבבי אגוז שחור.

בדרגות שונות כל חלקי עץ האגוז השחור מכילים ג'וגלון, שהוא רעיל לצמחים רבים ואף ל כמה בעלי חיים. ראה מאמר זה או "juglone" של גוגל.

זה לא רעיון טוב להשתמש באגוז כאלץ. למרבה הצער, הוצאתי חלק מהגן שלי לעמלה לזמן מה על ידי כך (תיקון הפטל שלי איטי מאוד להתאושש).

ניתן להשיג קומפוסט של שבבים ונסורת המכילים תוצרי לוואי אגוזים ללא דאגה יתרה, מכיוון שבשעת ההשפלה הביולוגית (הדורש שישה חודשים ומדי פעם הופכים ומערבבים עם חומרים אחרים) הג'וגלון הופך לא מזיק.

ככל הנראה הג'וגלון הוא רעיל למדי לסוסים ואין להשתמש באגוז כחומר מצעים. (@ Jeromy French אתה נמצא בבהירות - כוס לא אמורה להיות בעיה.)

חמאת חמאה מעוררת דאגה מאותה סיבה, אך לא ברצינות כמו אגוז.

שקול להדגיש את היבט הקומפוסטציה של התשובה. הנקודה לגבי רעילות היא חשובה, אך השאלה הגדולה יותר היא כיצד להשליך נסורת בבטחה.
#7
+1
glw
2015-03-25 01:38:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה אולי נראה טיפשי אבל אני אכלול את זה. הייתה לי כמות גדולה של שבבי דובדבן מהקצעה על פני השטח וניסיתי להשתמש בו לעישון בשר. הדובדבן כל כך יקר במקום בו אני גר שלא רציתי לבזבז ממנו מולקולה אחת.

למרבה הצער, אין זה טוב ליישום זה. אני מניח שאפשר לעשות את זה אבל קופסת הצ'יפס שלי עישנה רק זמן קצר לפני שהיה צריך להחליף אותם. זה היה יותר בעיה שזה היה שווה.

ספגתם את הצ'יפס (עם מים, בטח, אבל גם יין יעבוד טוב מאוד) לפני שהכנתם אותם לחום?
כן, כן השרתי אותם אבל אולי הייתי צריך להשרות אותם זמן רב יותר. בדיעבד יכולתי גם לדחוס את השבבים הספוגים לקופסה ולהוציא יותר עשן מהנפח הנתון. והשתמש בקופסת מעשנים גדולה יותר. הרבה דרכים לגשת לבעיה זו. אבל למדתי מהניסוי הזה שאני לא באמת רוצה לטרוח לעשן בשר כמו שצריך. שזו בעיה אחרת. ;)
אבק המסור לא מעשן לאט - הוא עובר די מהר ואז נעלם. תצטרך לדחוס אותו או להוסיף אותו לאט לאורך זמן, אני חושד, כדי לקבל את אותו האפקט כמו גוש עץ דובדבן.
#8
+1
Chris Rogers
2020-04-23 12:24:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדוע לא לאסוף את אבק העץ שלך כדי להפוך מילוי עץ זול?

אתה יכול לערבב את האבק עם דבק עץ כדי ליצור משחה שבאמצעותה ניתן למלא כל דבר מבלי שתצטרך להכתים עד כדי כך צבעים.

אני עושה זאת, אך למילוי עץ, אני משתמש רק בחלקיקים הטובים ביותר (שיוף עדין). נסורת גדולה מדי מנסרים ונתבים למטרה זו וקצת עוברת דרך ארוכה עד להכנת מילוי. אני באמת שואב את האבק הדק שלי, ושומר אותם בשקיות עם חטיפים בגודל של חטיפים שכותרתו המין.
#9
+1
Tim D
2020-04-24 02:28:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בו ברחבי הבית כחומר סופג. אני שומר קופסת נסורת במוסך (יש לי אותה הגדרה כמוך) ובסופו של דבר אני משתמש בה בערך באותו קצב שאני מייצר אותה.

  • נסורת בתחתית המטבח. דלי איסוף קומפוסט סופג נוזלים ושומר על כך שדלי הקומפוסט לא יעבור גס. מרים את זה בצורה יעילה למדי.
  • אם יש לי יותר מדי נסורת, אני מורחת אותו בדשא כדי להוסיף חומר אורגני לחצר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...