שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לכוונן את מישור היד שלי כך שחתך אחיד יהיה לרוחבו?
Brad P.
2015-03-17 22:36:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מישור שקע בזווית נמוכה (סטנלי מס '62, שפוע) ויש לו את היכולת להתאים את הלהב מצד לצד כשאני נועל את הלהב ומגהץ, מה שכביכול מאפשר לך לרדת את העומק של חתך לרוחב המטוס, אבל אני לא מצליחה להשיג אותו עמוק מספיק בצד אחד. לא משנה איך אני מציב את זה, צד אחד חותך עמוק יותר מהצד השני.

האם ניתן לתקן את זה פשוט בשיטת ההשחזה או שיש משהו אחר שאני צריך לעשות?

אני יודע התמונה היא ייצוג גרוע, אך סוליית המטוס בצד ימין ואתה יכול לראות את הלהב בולט החוצה כשהמצלמה מסתכלת לאורך הסוליה.

enter image description here

האם הסוליה שלך שטוחה ואחידה?
@saltface הסוליה שטוחה ונכונה, ככל שאני יכול לבדוק עם הריבוע שלי מכמה זוויות, היא גם מונחת על שולחן המפרק שלי.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+3
Jack
2015-03-18 11:35:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראשית, הייתי בודק את ריבוע הלהב, ומוודא שהוא חד כתער. שנית, בדרך כלל יש מקום להתנועע קטן בו הלהב שוכן במישור. ייתכן שתוכל לסובב את הלהב שמאלה או ימינה כדי להשפיע על החיתוך הזוויתי שאתה מבצע.

אולי זה מה שאתה מתכוון מצד לצד? אם זה לא נותן מספיק משחק כדי להפוך את הלהב כדי לתקן את הבעיה, אולי הדבר היחיד שנותר הוא לחדד את הלהב קצת מחוץ לריבוע כדי לתקן את החתך ...

הפיכת הלהב תמיד עשה את זה בשבילי.

הצעה טובה, בדיקת ריבוע הלהב הייתה הצעד הבא שלי. וכן, אני לא בטוח איך קוראים לזה (מכוון סוג נוריס ??) אבל ניתן למשוך את כפתור העומק שמאלה או ימינה כדי לסייע ביישור זווית החיתוך של הלהבים. זה החלק שאין לו מספיק טווח תנועה כדי לתקן את הבעיה שלי. אני מקווה שהלהב שלי פשוט מחוץ לריבוע ואין בעיה עם הבסיס.
#2
+3
OSU55
2015-04-01 02:33:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפעמים ניתן למקם את הלהב לצד אחד של המיטה, ולא מאפשר להב להזיז מספיק בעזרת ידית הכוונון לרוחב כדי לקבל את הקצה במקביל לסוליה. ודא שללהב יש מקום שווה פחות או יותר בכל צד. שני פריטים אחרים יכולים להיות האשם: 1) קצה הלהב אינו מאונך לצדדים (לא חייב להיות מושלם - בתוך ~ .020 "על פני הלהב), 2) מיטת להב שעובדה במקביל לסוליה - אם זה היא הבעיה, החזירו את המטוס למטוס חדש.

#3
+3
glw
2015-04-01 04:46:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם הלהב שלך מתגלה כריבועי ועדיין יש לך את הבעיה, או שהלהב לא יושב שטוח על הצפרדע (לא סביר) או שהצפרדע עצמה לא יושבת על המיטה של ​​המטוס. זה די כאב לתקן; אתה צריך לפרק הכל ולהשתמש בקובץ כדי לשטח את קו הבר או התבנית שגורם לבעיה.

פעם הייתה לי את הבעיה שלך והתברר שארקתי את הלהב שלי מחוץ לריבוע. / p>

ההתייחסות הטובה ביותר שראיתי באופן אישי היא סרטון מאת כריסטופר שוורץ בשם "Super Tune a Hand Plane" זמין כאן [shopwoodworking.com - חלק מהאתר של Woodworking פופולרי.] הוא הולך על כל דבר אפשרי שתוכלו לעשות במטוס היד שלכם לעבוד טוב יותר.

סרטון קשור שלו נקרא "המילה האחרונה על השחזה" שהוא גם מאוד שימושי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...