שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להשיג מראה גולמי ובלתי גמור לפרויקט שלי תוך הגנה עליו מפני מים והתעללות פיזית?
drs
2015-03-17 21:19:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יוצר משטח שולחן מעץ אלון שללא ספק ייחשף לרמה מסוימת של התעללות פיזית (למשל, צלחות שמחליקות על פני השטח) ומים (למשל, כוסות שהונחו ללא רכבת, נשפך).

ראיתי שולחנות בטבע בעלי המראה אני ' מ 'אחרי ונחשפים להתעללות רבה. לדוגמא, השולחנות של המסעדה המקומית הזו נראים כמעט לא גמורים, ומים לא מחרוזים כאילו הונח שמן טבעי, אך אין כתמי מים:

Unfinished restaurant tabletop with water enter image description here

אני מניח שכבר שללת פוליאוריטן מט?
@BrownRedHawk אני צריך להסיר "מט" מהכותרת, אני מתכוון באמת לא גמור
האם אתה רוצה שייראה וירגיש לא גמור? או פשוט להיראות לא גמור? אני חושב שאתה יכול לגרום לזה להיראות לא גמור באמצעות לכה מט, אבל זה בהחלט ישנה את התחושה. גימור על בסיס שמן (למשל שמן מינרלי, שמן טונג, שמן פשתן מבושל) לא ישנה את התחושה הרבה אך בעל עמידות ירודה מאוד נגד נזק. אני חושב שאם אני זוכר נכון, זה מסתדר עם מים, אבל צריך ליישם אותו שוב ושוב בתדירות גבוהה.
@dfife אני מודאג יותר מהמראה מאשר מהתחושה. אני רואה שולחנות במסעדות שמשיגות את שניהם. בפעם הבאה שאגיע לאחת אוסיף תמונה. קשה לדמיין שהם משמנים מחדש את כל השולחנות שלהם כל כמה זמן. הגימור נראה כל כך גולמי והשולחנות עומדים בפני כל כך הרבה בלאי ומים, אני לא יודע איך הם עושים את זה ...
עד כמה אתה מחויב לאלון? ישנם יערות העמידים מטבעם בפני נזקי מזג אוויר, ריקבון וחרקים וניתן להשאירם לא גמורים ...
@keshlam אני לא מחויב לאלון; אשמח לשמוע פתרונות הקשורים למינים אחרים.
אפשרות אחת של ארז - יש לי גדר ארז סביב הנכס שלי. אם כי אני לא יודע איך זה יטפל בשפכי יין או בדברים אחרים שמכתים יותר ממה שעושה מים. אם כל מה שאתה מודאג לגבי זה מים פנימיים ובלאי אגבי, כמעט כל דבר יכול להישאר לא גמור ולעבוד; מים לא "מכתים" אחרי שהם מתאדים. (סימני מים הם נושא יותר כאשר יש לך גימור המגיב לדליפה.)
נראה כי אף אחת מהתשובות הללו איננה מה שה- OP רצה. הגימורים המט שראיתי בשחזור וכו ', אינם תואמים את הקריטריונים הבאים: - הם אינם מחשיכים את העץ כלל. - אל תסתכלו רטובים הם גולמיים ויבשים. - יש אפס מבריק. אין ברק. דוגמת הסקויה היא די הפוכה ממה שחשבתי שה- OP מחפשת. הוא כהה ומבריק. :( מישהו יודע כיצד המראה הגולמי והיבש הזה אפשרי? כהה בכלל, ברק בכלל, אינו מקובל.
גימור סבון דני לא יצבע את העץ אלא מעניק ברק רך.
האם מישהו ניסה אי פעם שמן ווקה לבן לסיום כזה? על רצפות עץ אלון זה נראה בדיוק כמו מה שאתה מתאר.
ארבעה עשר תשובות:
#1
+11
BrownRedHawk
2015-03-17 21:29:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי לשמור על מראה השטח כמה שיותר גולמי ולהגן מפני מים, הייתי מציע שמן מינרלי. זה לא ימנע שחיקה מכנית, אלא ייראה טבעי ולא מבריק מבלי לשנות את הברק (הרבה).

מכיוון שזה נשמע כאילו ה- OP שואל על שולחן לאכול בו, הדבר הנחמד האחר בשמן מינרלי הוא שהוא בטוח למזון. החיסרון הוא שזה צריך להיות מיושם לעתים קרובות.
יש ליישם אותו ולהחיל אותו מחדש. מצאתי באופן אישי שאחרי כמה שכבות יש נטייה להיות מגבלת רוויה שבה הוא עשוי בסופו של דבר להזדקק לה רק פעם ברבעון בערך. באופן אידיאלי משטר הניקיון שלך עשוי לכלול 'שמן מינרלי על השולחן' פעם בחודש וזה יטפל בזה.
#2
+8
ewm
2015-03-18 01:54:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפשרות נוספת שיש לקחת בחשבון היא שעווה. במקרה זה, שעוות הדבקת קצבים תהיה אופציה מסורתית (שהיא אכילה / לא רעילה, כמו שעווה על תפוחים). יש לו אילוצים דומים לשמן המינרלי הנ"ל. שעוות הדבקה מגיעות גם בגוונים שונים המשאירים מראה לא גמור אך מאפשרות שינוי קל בצבע השולחן.

#3
+8
dfife
2015-03-19 20:34:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהתבסס על התגובה שלך (כלומר, אתה מעוניין יותר במראה מאשר בהרגשה), הוא מציע להשתמש בגימור מט. ריץ 'לורנס הציע פולי על בסיס מים, אבל למעשה הייתי הולך על פולי (לכה) על בסיס שמן. פולי על בסיס מים אינם עמידים מאוד בפני שריטות (למעשה סיימתי את שולחן האלון שלי על בסיס מים ונאלצתי להחליף אותו תוך מספר חודשים).

גימור מט יפחית את הרפלקטיביות שהיית מקבל אחרת מגימור מבריק, יגן על העץ יותר מאשר שמן (שמן טונג, שמן פשתן מבושל, שמן מינרלי וכו ') ו (פעם זה ריפא) הוא בטוח במזון. תלוי כמה שפשוף המשטח, ייתכן שיהיה עליך למרוח באמצעות אקדח ריסוס. ניסיתי פעם לסיים עץ מושבה עם מברשת וקיבלתי רסיסי עץ למברשת שלי, אז היזהר מזה.

להלן דוגמה לקופסה שבניתי לעסקי התמונות של אשתי. החלק הפנימי תוכנן, כך שיש לו משטח חלק. אולם הקצוות והחוץ נותרו מחוספסים ומכוסים בלכה מט.

Unfinished wood with a matte finish

קופסה נחמדה. תמונה יפה!
#4
+6
user270
2015-04-01 08:56:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אמנם טונג, שמן פשתן מבושל (BLO), ושמנים מתקשים אחרים יספקו הגנה מסוימת, אך שמנים שאינם מתקשים כמו שמן מינרלי, זית או צמחי אינם מספקים הגנה משמעותית. שמני התקשות מכילים שרפים העוברים תגובה כימית (בלתי הפיכה) בתוך העץ. מטבע הדברים, שמנים שאינם מתקשים לא.

נגב על גימורים כמו שמן דני או Arm-R-Seal הם תערובות שמן ולכה שמורחים במעילים דקים מה ששומר על הרבה מהתחושה הטבעית של המילה. הם בונים סרט דק (בניגוד לשמנים מתקשים ולא מתקשים שלא) וזה מגן מפני בלאי קל ומים. עם זאת, הם בדרך כלל נותנים לעץ קצת צבע.

#5
+5
Niels
2017-03-18 16:34:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תן לי להסביר בקרוב את הרקע שלי בנושא זה. אני מזדהה לחלוטין עם הרצון שלך לשמור על מראה וצבע העץ הטבעי בפרויקטים של עץ. מניסיוני רוב עובדי העץ אוהבים את המראה המוגמר. בכל פעם שאני שומע עובד עצים אומר: "ועכשיו בחלק הכי מספק: הגימור" אני אישית מרגיש שלעתים קרובות אראה רהיט יפהפה למראה מודרני הופך לארון חום כהה של שנות ה -70 או שולחן. במילים אחרות, זוהי בחירה בסגנון והייתי באותו מסע כמו שהייתם.

יש אפשרות אחת חדשה יחסית שתעשה את מה שחיפשתם אך עם הערת צד גדולה . ציפוי ננו היא טכנולוגיה חדשה שבעצם תאפשר לכם לחפות כמעט כל משטח (כולל עץ) בשכבה בלתי נראית החוסמת נוזלים ולכלוך לחלוטין. כשאני אומר בלתי נראה אני מתכוון ל 100% בלתי נראה ולכן הוא מוסיף אפס מבריק ומשפיע באופן אפס על צבע העץ. אם אתה מבצע חיפוש ב- YouTube ב "ציפוי ננו עץ" תראה כמה דוגמאות. הערת הצד הגדולה היא שעדיין מעט מאוד ידוע על השלכות בריאותיות אפשריות. יש חוקרים שהשוו את המבנה המולקולרי של טכנולוגיות ננו לזה של אסבסט. במדינות מסוימות הוא נוקה לשימוש בטוח (בגרמניה הוא משמש לייצור חלונות יוקרה לדוחה מים והוא משמש בבדים) אך ברוב המדינות עדיין נעשה מחקר ותוצאה חותכת על השפעות בריאותיות ארוכות טווח היא רק לא זמין. יש לי בקבוק בבית אבל הוא עדיין סגור. אני פשוט לא מעז להשתמש בו (עדיין).

כל גימור אחר תמיד ישפיע על צבע העץ. חלקם יותר מאחרים כמו תשובות אחרות מציעים. אפילו למותגים בעלי אותו גימור עשויות להיות השפעות שונות בגלל קומפוזיציות שונות. הדרך היחידה לגלות מה הכי קרוב למה שאתה מחפש היא לנסות הרבה מהם על פיסות עץ גרוטאות.

באשר לשולחנות המסעדה בתמונות שלך, יכול להיות שמשתמש בלכה שמכילה למעשה צבע לבן. זה יכול לפצות על כך שהעץ נהיה כהה יותר מהגימור ולתת לו את הצבע הלא גמור יותר.

אפשרות אחרת יכולה להיות שנעשה שימוש בלכה שאחרי שההקשחה הושחלה מעט שוב ​​כדי לתת לו את זה מראה ותחושה גולמיים ומאובקים אך עדיין שומרים על תכונות המגן.

#6
+4
Rich Lawrence
2015-03-18 00:51:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי לאחרונה בגימור מט פוליאוריטן על בסיס מים על שולחן עץ אלון. הוא נותן גוון ענברי קל אך מגן מפני מים ואלכוהול.

#7
+4
glw
2015-03-22 01:36:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי ב גימור קרש החיתוך של קלארק

מה שמשאיר את העץ נראה יותר גמור מכל דבר אחר שאי פעם השתמשתי בו. למרות זאת, הוא כן מחשיך את העץ מעט (כל הגימורים כן). כמו כל שעווה, קל מאוד להוסיף עוד לאחר שהמשטח שימש זמן מה. יש לו ריח הדרים נחמד שמתפוגג לאחר 12 שעות בערך. השתמשתי בזה בכמה צעצועים שהכנתי מכיוון שמובטח למזון בטוח.

השתמשתי גם בשמן ווטקו דני בצבע הטבעי והוא משאיר גימור דומה מאוד. שוב, הוא מחשיך את העץ מעט - הרבה יותר כאשר הוא טרי אך כאשר הוא נרפא, הוא קרוב לצבע המקורי של העץ. וכמו שעווה, זה לא מאוד קשה, אבל אם מתרחשות שריטות, אתה יכול לנגב שכבה אחרת בקלות רבה שתתרפא בעוד 12 שעות בערך.

#8
+3
Drew Teague
2015-03-20 00:38:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בשמן טונג עם תוצאות טובות. זה מגן קלות. שומר על לחות לרוב. אם העץ הוא רך מטבעו, זה לא עושה הרבה כדי למנוע הנישואין. זה מחשיך את העץ מעט הזעיר ביותר, אך לא גורם לו להיראות כאילו יש עליו גימור.

הנה זה שהשתמשתי בו, גימור מבריק נמוך: שמן טונג

הנה טבלה בה השתמשתי בה. עץ סקומת מושבה, מהוקצע למטה.

enter image description here

אם השתמשת ב"גימור שמן טונג ", זה שונה משמן טונג. גימור שמן טונג הוא בדרך כלל לכה + משקאות חריפים מינרליים + שמן טונג. ראה https://www.canadianwoodworking.com/get-more/tung-oil-debunking-myths. צוטט: "... על פי בוב פלקסנר בספרו, 'פלקסנר על גימור', [גימור שמן טונג הוא] באמת לכה ניגוב עשוי (אולי) מעט שמן טונג, שרף ומדליל."
נקודה טובה! ידעתי זאת, אבל שכחתי להוסיף אותו לפוסט שלי.
שולחן נחמד! רק סקרן מדוע לא יישרת את הלוח הקרוב ביותר עם קטע העץ הלבן כך שיתאים לארבע הלוחות האחרים.
#9
+3
OSU55
2015-04-01 01:51:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פולי על בסיס מים מט או שטוח יעניק את המראה הקרוב ביותר ללא גימור ויספק הגנה רבה. אני ממליץ על Target EM9000. זה עלול להשאיר את העץ במראה מעט רטוב. לא בדקתי את זה כי אני תמיד רוצה קצת צבע בעץ.

#10
+1
user3461
2017-03-19 08:18:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ייתכן שתנסה פוליאתילן גליקול (PEG). הוא משמש כמייצב עץ על עץ ירוק (זה נפוץ בסיבובים) ושמעתי שאפשר להשיג וריאציות בטוחות למזון. כדאי יהיה לבדוק.

זה כנראה יפעל וירגיש דומה לגימור סבון - קצת חלקלק, והוא יתמוסס במים.
#11
  0
Monte Glover
2019-01-25 04:50:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה כי העץ המוצג הוא אלון אדום, בתמונה.

מניסיוני כל שמן יכהה את צבע העץ.

פוליאוריטן שנולד במים יש פחות צבע. שינוי על עץ. למראה טבעי מאוד, יש למרוח מעילים דקים ואז לשטח את הגימור בצמר גניבה זה לדעתי נותן לו הכי קרוב למראה לא גמור.

#12
  0
Dave
2019-03-11 17:46:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לקבלת גימור טבעי מאוד אך עדיין עמיד, חפש שמני שעווה קשים, הם מגיעים ברמות ברק שונות אך שמן שעווה קשיח "גולמי" של אוסמו צריך לעשות את הטריק. אני משתמש בשמן שעווה קשה כמעט באופן בלעדי ויכול להמליץ ​​עליו מאוד על שולחנות. (אני באופן אישי מפברק כ -50 שולחנות אוכל בשנה (בין היתר) ואני עדיין לא מוצא מוצר טוב יותר)

האפשרות השנייה שתרצה לשקול היא גימור סבון. זה ייראה בדיוק כמו עץ ​​גולמי ויציע הגנה מסוימת מפני נזילות מכתמים וכו '. עם זאת קשה יותר להגיע נכון ולא יהיה עמיד כל כך.

#13
-1
user4665
2018-01-07 11:43:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השולחנות במסעדה גמרו ככל הנראה על ידי יצרנית ארונות מקצועית. הייתי מהמר שהם השתמשו בלכה המרה שטוחה ולא הצטברו עם מעילים נוספים. חיפשתי גימור כמו שתיארת כבר כמה שנים ואני מצטער לומר שאיננו יכולים להשיג זאת ללא הגדרת ריסוס מקצועי (כולל ביתן ריסוס). יכול להיות שיש מקום מגוריכם המשכיר את ביתן הריסוס שלהם. אל תבזבז את זמנך בלנסות את הדברים שהחבר'ה האחרים הזכירו. ניסיתי את כל הדברים האלה וזה לא עובד. הם לא ממש מבינים את שאלתך מלכתחילה. יש דבר אחד שאתה יכול לעשות בבית שיתקרב למה שאתה מדבר עליו. שכבה אחת של Ceramithane מט מוחלת עם כרית צבע קווית. היא מבוססת על מים, צלולה, ללא צהוב, ענבר וכו '. אין שינוי בצבע אך כהה מעט. הוא מחשיך את העץ כמו מים במריחה אך מתבהר כאשר הוא יבש. סרמיטן הוא ויסקוזה מאוד ולכן אינו ממלא את הנקבוביות והדגן על המעיל הראשון כך שמרקם העץ נשמר. הסרמיתאן הוא די קשוח ויגן על מי העץ ועל הכתמים.

אני אפילו לא יכול ... איך אפשר לומר * "[החבר'ה האחרים] לא ממש מבינים את שאלתך מלכתחילה" * בעוד באותה נשימה אומרים שניסית את כל אותם דברים שהם המליצו לעצמך ?! האם הודאת בכוונה שלא באמת הבנת את הבעיה להתחיל בעצמך ....? ;-)
#14
-2
Deborah
2017-10-27 00:40:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי מציע להדביק גימור שעווה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...