שְׁאֵלָה:
כמות הגנה מיטבית לשמיעה?
Jasper
2015-03-18 21:45:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלים לעבודות עץ יכולים להיות רועשים מאוד. רמות רעש של 104 - 110 dB נמדדו בשימוש בעולם האמיתי. (תיאורטית, רמות הרעש אמורות להימדד במרחק של מטר ממקור הרעש. מטר אחד הוא 3 '3 3/8 ".)

קיימות מספר צורות של הגנת שמיעה. לדוגמא:

האם זה נחשב לשיטה הטובה ביותר ללבוש גם אטמי אוזניים וגם אוזניים בעת עבודה עם כלים חשמליים? או שמא משולבת הפחתת רעש מקשה כל כך לשמוע רעש שאינו כלי שלא תשמע סכנות אפשריות אחרות?

אני אוהב את השאלה הזו ואני מחכה בקוצר רוח לתשובות בעלות ידע! אחרת אצטרך ללכת ולעשות מחקר כדי לגלות ... :)
שתיים תשובות:
#1
+12
Robert Cartaino
2015-03-18 23:05:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OSHA מגדיר אילו רמות רעש מצדיקות הגנה מפני שמיעה כדי להבטיח תנאי עבודה בטוחים. רעש מוגזם מוגדר בדרך כלל כ חשיפה ל -85 דציבלים של צליל במשך תקופה של 8 שעות. אך אם רעש הסביבה עולה על רמות אלו, משך הזמן עד לנזק להתרחש תפחת .

enter image description here

מגיני השמיעה חייבים להיבדק ולאושרו על ידי התקנים הלאומיים האמריקניים (ANSI), ועל כל המכשירים להיות מתויגים עם דירוג הפחתת רעש (NRR) בכדי לכמת את יעילותם. ככל שמספר NRR גבוה יותר, כך יכולת להפחתת הרעש גדולה יותר.

למרות ש- NRR מתבטא בדציבלים (dB), חשוב להבין ש מגיני שמיעה אינם מפחיתים את הרמות הסובבות על ידי הסכום הזה.

כדי לחשב את הפחתת הרעש בפועל , קח את דירוג ה- NRR, חיסר 7 ואז חלק עם שניים. אז אם יש לך מכונת הפועלת ב -110 dB עם הגנת שמיעה בדירוג 33 NRR, ההפחתה תיראה כך:

110 dB - (33 - 7) / 2
110 dB - 13
= 97 dB

לאחר מכן תוכל להשתמש בתרשים לעיל כדי לקבוע אם הגנה מפני רעשי תוספת היא הכרחית.

ברור שאין חסרון קטן בשמרנות יתר בכל הנוגע להגנה על השמיעה שלך. אני נוטה להשתמש בו גם אם אני לא זקוק לו לחלוטין; זה פשוט הרגל טוב.

אם אתה עובד מדי פעם עם משהו רם במיוחד, אתה יכול להכפיל את שיטות ההגנה ... אבל אם אתה עושה את זה לעיתים קרובות, עדיף פשוט לקנות חתיכה אחת ונוחה של הגנה שתטפל ברמות האלה.

אך אם אתה משכב , חשוב להבין כי הגנה מפני רעש שכבות היא לא תוסף (כלומר 33 dB + 29 dB ≠ הפחתת 62 dB). ברמות אלה עם דירוג ANSI, אתה פשוט לוקח את הרמה הגבוהה יותר ומוסיף 5 dB נוספים של הפחתת רעש. במקרה שלעיל, תקבל דירוג יעיל של כ 38 dB NRR.

אם אתה חושש לחסום את הרעשים "הרגילים" כעניין בטיחות (תקשורת עם אנשים, אזעקות שמיעה וכו '), אז כדאי שתשקול להשקיע ב מיגון אוזניים אלקטרוני ( חיפוש). מכשירים כמו אלה יספקו הפחתה יעילה של רעשים חזקים תוך שהם מאפשרים (או אפילו הגברה ) את הצלילים הנורמליים שתרצו לשמוע. זה די מגניב.

אני משתמש במגן שמיעה אלקטרוני כמעט אך ורק. כשאני עובד עם ציוד רם (או דברים שעוברים <boom>), אני רוצה להיות מסוגל לשמוע את הדברים שקורים סביבי. כשהציוד נכבה, אני לא צריך להסיר את הגנת השמיעה שלי או לזכור להחזיר אותו שוב. כשזה מתחיל להיות רועש, זה פשוט שם. ואני רוצה להבטיח שאוכל להמשיך לתקשר כרגיל עם האנשים או עם הדברים הסובבים אותי.

זה מעניין. שמעתי על הפחתת מספר כלשהו מה- NRR אך לא החלק על חלוקה ב- 2. מדוע יש צורך בחישובים הנוספים האלה כדי להגיע להפחתת הרעש בפועל? האם זו רק אומדן גס שבמקרה "קרוב מספיק" בתחום הרעש האופייני מבלי לבצע חישובים לוגריתמיים?
#2
+3
Peter Grace
2015-03-18 22:31:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשנמצאים בחנות, כדאי להשתמש במגן שמיעה. אני מעדיף להשתמש במגיני אוזניים במקום תקעים, אבל זה יותר דאגה לנוחות מאשר שיש הוכחה מדעית כלשהי מאחורי היעילות שלה. תדליק את זה בלילה "אז בהחלט תהיה לך הגנה על האוזן.

הייתי מוצא שימוש בשתי צורות של הגנה מפני שמיעה כבד, אז אני מעדיף להשתמש רק בסט אחד טוב של מכסי אוזניים שאני משתמש בהם גם ברובה טווח. מופים שנועדו להרטיב את קולות היריות מושלמים גם לכלים חשמליים! רק וודא שאתה רוכש מחממי אוזניים רגילים ולו-טק. חלק ממגיני האוזן שנמכרים לטווח הרובים רק יחסמו רעשים עזים פתאומיים (כמו ירייה) ואילו הייללה המתמדת של כלי חשמל תעבור ללא הפרעה. אתה רוצה דיכוי סאונד אוניברסלי!

רק הערת הבהרה למי שבמקרה יראה את ההודעה שלך, ואז תראה כמה אטמי אוזניים בחנות מוצרי הספורט המקומית. לחלק מתקעי האוזן של היורה יש דשים שנסגרים אוטומטית בכוח זעזוע מוח של ירייה, אך אחרת הם פתוחים כדי לאפשר שיחה / הקשבה לחיי הבר לשוטט לידם. הם עושים עבודה נהדרת בכריתת ירי האקדח החריף, אך לא יעשו דבר בעניין יבבתם היציבה של כלי העבודה החשמליים. (כן, אני יודע שאמרת "מופים", אבל יש אנשים שמדלגים על פרטים קטנים כאלה).
נקודה טובה מאוד! אערוך את תשובתי כדי להבהיר זאת.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...