שְׁאֵלָה:
מהי דרך טובה למנוע קדימה של שולחנות מפרקים בעת הידוק המחברים או ערכות הדבק?
Peter Grace
2015-03-19 07:10:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה הכנתי שולחן עבור עגלת כלים מתגלגלת בעזרת מפרקים ומברגים בכיס של 2x4. כשהנחתי את השולחן על העגלה הבחנתי בקשת רצינית מאוד, כמעט כאילו התחלתי לייצר חבית!

אילו שיטות יש כדי למנוע את זה לקרות במהלך תרחיש הידוק או הדבקה?

אני חושב ש'הסתכל על כיוון התבואה והחלף אותו כל לוח אחר '(כפי שהזכיר השוד) הוא חלק חיוני בכל אחת מהתשובות הניתנות.
עם קצוות מחוברים כראוי לא תהיה לך שום קידה גדולה. בדיקה ראשונה שהייתי עושה היא לאשר שהקצוות המפרקים שלך נמצאים ב 90 ° מושלמים. אם הם מתים אז תסתכל על הברגה בכיס, זה יכול להיות הכנסת עיקול קל לכל מפרק שמרוחב החלק העליון מסתכם בקשת גדולה.
ארבע תשובות:
#1
+15
rob
2015-03-19 09:52:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתרון נפוץ הוא החלפת מלחציים בין החלק העליון והתחתון:

alternating clamps for a panel glue-up

פיתרון נוסף הוא להדק לוחות לרוחב הפאנל כפי שהציע דרו, אם כי וריאציה טובה יותר לפתרון זה היא שימוש בקליקים, שמתחילים מעוקלים אך מפיצים את הלחץ באופן שווה על פני השטח כשהם מכופפים על שני צידי הפאנל.

panel glue-up with cauls

קרא עוד על קליקים: http://www.familyhandyman.com/woodworking/how-to-clamp/view-all#step2

אבל גם אם אתה משתמש בשני את הפתרונות שלעיל, הפאנל שלך עדיין יכול להשתחוות ולהתעקם עם שינויים בלחות, ולכן חשוב לתת לו להתאקלם תחילה, כפי שהציע מאט, על ידי כך שהוא יושב לפחות שבוע-שבועיים, בהנחה שהעץ כבר מיובש בכבשן או מיובש כראוי באוויר. במידת האפשר, תן לו להתאקלם בסביבה שבה הוא ישמש בסופו של דבר - למשל, אם זה יהיה בחדר האוכל שלך, תן לו להתאקלם בתוך הבית שלך.

אתה יכול גם למזער תנועה על ידי שימוש בעץ רבעי וכיסוי הגומה. אם אתה תקוע בשימוש בעץ באיכות נמוכה בדרך כלל ממרכז ביתי, הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להסתכל על כיוון התבואה ולהחליף אותו לכל לוח אחר, כך שלוח אחד יכוס כלפי מטה, הבא יהיה כוס כלפי מעלה, הבא כלפי מטה וכו '

אני לא בטוח אם משתמע מכך ואינני חושב שזו תבלוט כתשובה, אך ראוי להזכיר כי העץ צריך לאפשר פרק זמן להתייצב, מבחינת תכולת הלחות, בסביבה. אני לא יכול למצוא את הקישור אבל מישהו שמייצר שולחן עבודה מאשור השאיר את העץ במשך 6 חודשים בחנות שלו לפני שהדביק אותו.
תודה @Matt, שילבתי את התגובה שלך כדי להפוך אותה למפורשת יותר.
#2
+11
Drew Teague
2015-03-19 08:33:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני תמיד מהדק לוחות משותפים עם כמה לוחות עץ טובים וישרים על פניהם. בדרך זו תשתמש בלחצנים ארוכים על פני הלוחות המפרקים כדי לשמור על המפרקים שלך, ומהדקים קצרים יותר כדי להדק את לוחות האמת שלך לפנים. השתמש בזוג לוחות וביניהם חתיכת העבודה. כאשר הוא מתקין, אין להרכין אותו כלל.

here is a maple table top I clamped this way

במקרה כזה, כדאי לשים "שכבת בידוד" (דף נייר או לבד כלשהו או כל דבר כזה) בין לוחות העץ לפרוסות העבודה. זה מבאס בגדול אם מדביקים בטעות את הפרקט על פיסת העבודה. לא קורה לעיתים קרובות מדי, אבל כשזה קורה זה ממש ממש מבאס.
@Damon זה קורה לי פעם אחת, זה כן מבאס. כעת אני משתמש בצינורות מרובעים מפלדה עם סרט כדי להגן על עבודתי.
אני ממליץ גם להגביר את ה -2x4 שלך. אתה רוצה את הפרופיל הגבוה ביותר האפשרי כדי למנוע סטיה בלוח הסלולר. אתה יכול לראות סטיה קלה, מכיוון שכשהמהדקים שלך אינם מחוץ לחתיכת הדבק, כמו בתמונה זו, אתה סוחט את קצות לוחות הגלישה במקום ששום דבר לא נמצא ביניהם, ובתורו, הוא ירכין את הגוש בתוך באמצע, מחוץ לחתיכה המיועדת להידבק. הדרך המשנית להילחם בכך היא להשתמש בפריחות מעוגלות מעט, כאמור לעיל, כשבטן הכרוב באמצע לכיוון חתיכת הדבק.
נייר שעווה עובד היטב כ"שכבת הבידוד ". דבק נגרים רגיל לא ידבק אליו טוב מאוד, ולכן קל מאוד להתקלף אם סחיטה כלשהי אכן גורמת להדבקה.
#3
+3
Robert Edwards
2018-08-21 01:09:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אף אחד לא הזכיר את טכניקת המפרקים שלך. אם גדר המפרק אינה לגמרי 90 °, אזי כל סטייה קטנה מוכפלת במספר הלוחות שיש לך ומקבלת עקומה. הפתרון לכך הוא לא לנסות להשיג את גדר המפרקים שלך בדיוק 90 ° (אם כי קרוב זה טוב). במקום זאת, הנח את הלוחות שלך כיצד תרצה שיודבקו, וצייר "V" ענקי על גבי שולחן השולחן בעזרת עיפרון, וסמן כל לוח. ה- V צריך להקיף את כל החלק העליון. עכשיו הפוך כל לוח אחר. כעת תייג את החלק העליון של כל לוח עם "F". כעת חברו כל לוח עם הפנים שכותרתו "F" לכיוון גדר המפרק. עכשיו הנח את הלוחות שלך שוב, הפוך את כל הלוחות האחרים כך שתשחזר את ה- "V" המקורי שציירת. התוצאה היא שהסטיות מכיוון 90 ° משתנות, וכך מבטלות זו את זו, ויולה! חלק עליון שטוח, לא חבית. אם הסטייה מ- 90 ° קיצונית, לחץ ההידוק עלול לגרום לכך שהלוחות יחליקו ממישור אחד עם השני, ולכן רעידות טובות עדיין, כמו שאחרים מציעים. אבל בכנות, אם אתה נמצא קרוב ל 90 ° ויש לך מפרקים אמיתיים אתה צריך לדרוש לחץ מהדק מינימלי והחלקה לא אמורה להיות בעיה. YMMV.

ברור שקצוות מחוברים כהלכה הם כמובן תנאי הכרחי והיה צריך להזכיר אותם בתשובות הקודמות, בין 90 מושלמות או זוויות משלימות (89 + 91 או כל דבר אחר). דבר אחד אם כי מחדש. לחץ הידוק, עם הדבק העיקרי המשמש לעיבוד עץ כיום לחץ מהדק גבוה מאוד בפנים המפרק חיוני למפרקים החזקים ביותר.
#4
  0
Carl Carlson
2015-04-04 07:21:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אלטרנטיבה היא להכין סוגרי T (שמי). הברג שני לוחות אינץ 'לצורת T. אם קצוות הלוח ישרים והברגים מספיק ארוכים, הפלטה תישאר ישרה בלחץ גדול מאוד. זה אותו עיקרון כמו תיבת פיתול. ואז מהדקים 2 מהם פנים אל פנים כשהשולחן ביניהם.

אכפת לך להוסיף כמה תמונות?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...