שְׁאֵלָה:
אילו סוגים של גימורים בטוחים למזון עובדים הכי טוב להגנה על עץ שיהיה בחוץ?
Peter Grace
2015-03-17 20:24:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני בונה כמה ארגזי גן מארז. ברצוני להגן עליהם כך שהעץ יימשך זמן רב יותר, אך אני מודאג מגימורים מסוימים העלולים להדליק מזהמים לקרקע. האם יש זוכה מובהק בעניין זה? האם יש גימורים שתוכננו במיוחד מתוך מחשבה זו?

FWIW - בניתי את הקופסאות שלי מברוש בעובי 1.5 אינץ ', שהוא עמיד מספיק כדי שלא אצטרך להגן עליו מפני האלמנטים, וזול מספיק כדי שאוכל פשוט להחליף אותו כשהוא סוף סוף מתכלה.
ארבע תשובות:
#1
+13
BrownRedHawk
2015-03-17 20:31:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם שני חומרים העולים מייד בראשך:

  • שעווה (פרפין או שעוות דבורים)
  • שמן מינרלי

I השתמש בשני אלה כדי להגן על בלוק העץ שלי. שניהם בטוחים במזון, אינם מגיבים ואפילו זולים יחסית. הם ישנו את מראה העץ על ידי הפיכתו לברק יותר.

ראיתי אפילו אנשים מסיימים את גושי הקצב שלהם עם פרפין חם, באמצעות ברזל או מקור חום עדין אחר. אני לא יכול לדבר עם אורך החיים, אך על ידי איטום לחות וחסימה נגד כמות כלשהי של חיידקים זה בהחלט ישפר את תוחלת החיים, אם כי בכמה אני לא יכול לומר.

#2
+11
Joe
2015-03-17 20:38:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור קופסאות גן, רוב הנרקב יגיע מבפנים, ולא מבחוץ. ככזה, החומר המגן הטוב ביותר הוא ככל הנראה פלסטיק . לא תוכל למרוח שעווה או שמנים מבפנים (אלא אם כן אתה מתכנן להסיר את הלכלוך באופן קבוע, מה שאתה יכול לעשות); תוחם פלסטיק יחזיק מעמד זמן רב יותר מזה של שנים. כמובן שאתה צריך פלסטיק שמאכל מזון, וגם זה לא ימנע ריקבון באופן מושלם - תצטרך להקפיד לאפשר לו לנקז כמו שצריך.

שאלה זו בחילופי ערימות גינון מסבירים זאת בפירוט מסוים.

#3
+6
MattDMo
2015-03-17 20:35:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גימורים "בטוחים למזון" הם בדרך כלל אלה המשמשים למשטחים שיהיו במגע ישיר עם מזון, כמו קוביות קצבים, קערות סלט וכו 'לשימוש חיצוני, כל גימור חיצוני קשוח טוב צריך להיות בסדר. כל עוד לובשים מעילים דקים ומאפשרים להם להתרפא לחלוטין לפני שלבשת את המעיל הבא, לא תצטרך לדאוג לשום דבר שנוזל באדמה. באמת, סכנת השטיפה נובעת בעיקר משימוש בעץ שטופלו בלחץ, במיוחד אם הוא עדיין רטוב כשמניחים אותו.

#4
+5
OSU55
2015-04-07 02:25:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גימורי העץ האופייניים ביותר הם בטוחים לאחר ריפוי. הנה מאמר רלוונטי במקצת מאת בוב פלקסנר http://www.woodcentral.com/articles/finishing/articles_497a.shtml.

לאחר ריפוי גימור מסוג ייבוש, לכה או צבע, לא ישפך לאדמה. מכיוון שהדבר ייחשף לאור שמש ישיר השתמש במוצר חיצוני, צבע או כתם אטום. הדרך היחידה להגן על עץ בחוץ מפני חשיפה UV היא לכסות אותו בפיגמנט. הגימורים הברורים יותר של "מגן UV" יצטרכו לצבוע מחדש כל 2-3 שנים. גימורי פיגמנט יימשכו פי 2-3.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...