שְׁאֵלָה:
הסרת כתם קיים מעבודות עץ מורכבות?
JohnP
2015-03-17 22:36:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי שולחן קפה שיש בו הרבה עבודות נוי מבחוץ, כמו פרחים / עלים ורוזדות שהם חלק מעץ העץ המקורי (כלומר, לא נוצר ומהודק לאחר מעשה).

אני רוצה לחדש את השולחן, אך מסיר הכתמים המסחרי בו השתמשתי לא הוציא את כל הכתמים מהחלקים השקועים בגילוף הדקורטיבי. בנוסף, ישנם שרידי כתמים בחריצים שנחתכו לחתיכות הזכוכית המרכזיות.

כיצד אוכל להסיר את הכתם מהחרצונים ומהגילוף הדקורטיבי מבלי להרוס את האסתטיקה של היצירה?

אני חושב שזה יהיה תלוי בגיל היצירה ובמורכבות הפרטים. אני מאמין שיש אנשים שמשתמשים בסירוגין של לחץ ואקום עם ממיסים במיכלי ענק כדי לבצע עבודות כאלה, אבל זה יקר וקשה על העץ. האם שקלת להלביש או להכתים מסוג ג'ל בכדי להסוות את הכתם הזה שלא הוסר?
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+9
bowlturner
2015-03-18 06:12:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו תהיה עבודה רבה אבל יש לי שתי הצעות שונות.

השתמש שוב במסיר הכתמים שלך, אך הפעם היה ספציפי יותר והשתמש במברשת שיניים (ישנה) כדי למרוח אותה ו'נקה ' זה נכבה כשמגיע הזמן. פחית מברשת שיניים יכולה להכניס את המסיר למקומות הקטנים ויכולה לעבוד בדיוק כמו להוריד פלאק מהשיניים.

אם זה נעלם לרוב, אתה יכול לנסות את אותו טריק עם אקונומיקה, אך היזהר, זה גם מסוכן גם כן (סכנות בריאותיות) ואם הוא חזק מדי עלול לפגוע בעץ.

תמיד יש את השאלה כמה אתה רוצה? מכיוון שנעשה טוב, השארת חלק מהכתם הישן בחריצים יכולה להעניק לו גם מראה ותחושה 'עתיקים' נחמדים.

#2
+6
ewm
2015-03-18 17:29:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יישום מחדש ומניפולציה מכנית הם החברים שלך (כפי שהוצע לעיל). אם מדובר בפרויקט קריטי, ישנם מספר מסלולים קיצוניים יותר.

  • סיבוב שני עם מוצר אחר עשוי לעזור.
  • מסיר הכתמים שלך עשוי להגיע בתמיסה עבה יותר או בג'ל. זה יאט את זמן האידוי ובכך יאריך את זמן הסרת הכתם.
  • ניתן להשרות כדורי צמר גפן, סמרטוטים וכו 'בעזרת מסיר הכתמים ולכסות את האזור המסובך (הסכנה כאן היא שינוי צבע. או בעיות בעץ שנרטב מדי: נפיחות, הדבקת וכו ')
  • ניתן להשתמש במבחר שיניים, במגרדים או בכלים בהתאמה אישית (להבי הארכת מסור עובדים היטב) - לאחר שמרחת את המסיר ותנו לזה לשבת קצת, השתמשו במגרדים. אתה אמור להיות מסוגל להסיר את השכבה העליונה המרוככת של הגימור. ברגע שמגיעים לאזור גימור קשה יותר ומייבש, החזרו שוב על הסיום וחזרו על התהליך. (הסכנה כאן היא חיתוך וגרידה לתוך העץ עצמו.)

כל האמור לעיל כרוך יותר זמן בנשימה של כימיקלים מגעילים ומקצרי חיים. אנא השתמש בשכל הישר ובאוורור (ומכונת הנשמה אם יש לך כזה; אין לך? ישנם רבים הזמינים בטווח של 20-50 דולר).

#3
+5
Peter Grace
2015-03-18 15:00:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם סלילים מיוחדים של חומר שוחק שכמעט כמו תחרת נעליים מנייר זכוכית. ייתכן שכדאי לבחון את שיוף הכתם מתוך עיצובים מורכבים במקרים מסוימים.

Mitchell's sanding cord
(מקור: mitchellsabrasives.com) sub>שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...