שְׁאֵלָה:
איך יוצרים חיתוך רדוד ארוך על פיסת עץ צרה עם מסור עגול
Brad
2015-03-19 08:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בלוח גדר ארז רחב בגודל 5.5 אינץ 'כחיפוי בסגנון דש על לול תרנגולות. הגג הוא גג בסגנון סככה של 22 מעלות. אני מתקשה לבצע את החתכים הארוכים שנוגעים בגג. החיתוך שביצעתי בתמונה למטה היה הרבה יותר קשה ממה שרציתי שיהיה. אני לא הבעלים של מסור שולחן או מסור הזזה. יש לי מסור עגול (בו השתמשתי לחיתוך זה) ומסור מיטר עם להב בגודל 10 אינץ '.

מהי האסטרטגיה הטובה ביותר לקיצוץ כה ארוך?

enter image description here enter image description here

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+9
Drew Teague
2015-03-19 08:58:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה זקוק ללוח מדריכים. בדוק את המרחק מקצה להב המסור העגול לקצה הצלחת, רצוי שלא לצד המנוע תלוי, או שהלוח שלך יצטרך להיות דק מאוד בכדי להתאים תחתיו. מהדק את הלוח (וודא שהוא ישר!) לפיסת העבודה במקביל לקו החיתוך, במרחק שמדדת על המסור העגול שלך. הפעל את לוחית המסור לאורך לוח ההדרכה בזמן שאתה חותך, והגזרה שלך תעקוב בדיוק אחר קו החיתוך שלך. עשיתי זאת זמן רב לפני שקיבלתי מסור שולחן, ועדיין עושה זאת כשחותכתי ציר גדול כמו יריעות דיקט שלא ניתן לחתוך בקלות על מסור השולחן.

בדרך כלל אני יודע שאני צריך להציב את לוח ההדרכה שלי 1-3 / 8 אינץ 'מקו החיתוך כדי שהוא יהיה מדויק. אני מניח שאני צריך לעשות את המתמטיקה כדי להבין כמה זה רחוק כשמתוחים בזווית של 22 מעלות. היה לי קשה פשוט "לסדר את זה". אני אנסה את זה.
גם כשאני חושב על זה, אני כנראה צריך לבצע את החיתוך האלכסוני הזה, בתקווה לקבל את הזווית נכונה, ואז לבצע את החיתוך של 90 מעלות כדי להפוך את האורך נכון מכיוון שקיצוץ האורך פירושו שאני יכול לקבל שגיאה 0 בחיתוך הקשה יותר.
זה נשמע כמו רעיון נהדר! 90 יהיה הרבה יותר קל לעשות מושלם.
#2
+4
bowlturner
2015-03-19 17:37:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שדרו אמר, אתה יכול להשתמש בלוח הדרכה.

עם זאת, כאשר אני משתמש בעצמי במסור עגול, אני פשוט מצייר את הקו הישר שאני צריך לחתוך ואז מוודא שהיצירה שצריך לחתוך מאובטחת (לעתים קרובות בן זוג שמחזיק אותה אך מהדק פשוט או שניים יכולים לעבוד גם). כמובן שהלוח יהיה שטוח (כמו חתיכת דיקט שיושב על סוסי מסור) על הקרקע. חיתוך לאורך הקו הוא די קל, יש סימן במנחה הקדמי שמראה לך היכן הלהב חותך, שמור אותו על הקו. רק אל תדחפו את המסור מהר יותר ממה שהוא רוצה לחתוך.

בונוס, כשאתם מקבלים לוחות קצרים כאלה, תוכלו להשיג 2 חתיכות בחיתוך אחד! את הלוח השני רק צריך לחתוך לריבוע אורכו!

#3
+2
LosManos
2015-07-19 01:33:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אל תטרח למדוד מרחק בין קצה לוחית המסור ללהב. במקום זאת, הכינו לעצמכם מעקה מדריך.

קבלו חתיכה של משהו שטוח (דיקט, לוח קשה (השתמשתי בסדין פלסטיק של 5 מ"מ ופעם שניה בחתיכת לוח רצפת DIY)) והדביקו / הברגו משהו ישר על זה. הצב את המסור שלך כנגד הקצה הישר ונסר אותו משם. עכשיו הדירה תחתך בדיוק היכן שהלהב נמצא. סוף סוף הידק את מעקה ההנחיה הביתי שלך ללוח שאתה רוצה לחתוך וניסור.

זה מה שאני עושה לחיתוך חתכים ישרים ארוכים אלה, אך מדריך המסור הביתי אינו קל לשימוש להכנת חתכים מתוקנים אלא אם כן אתה מבצע התאמה אישית לזווית המסוימת שאתה חותך.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...