שְׁאֵלָה:
מהם כמה גימורים בטוחים עבור פרויקטים מקורים שעלולים להילקש על ידי ילד צעיר או תינוק?
fordareh
2015-03-18 02:38:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני ארכיב עריסה במשך החודשים הקרובים לילדנו הראשון. מצאתי בלוג שמזכיר shellac. רק, זה לא בדיוק אומר ששילאק בטוח, רק שהוא בטוח יותר מפוליאוריטן.

השאלה שלי היא האם שילק הוא בעצם בטוח ומהן כמה אפשרויות אחרות?

אני גם סקרן אם חשוב בכלל לסיים את העריסה. מה החסרונות פשוט להשאיר אותו כעץ עץ משייף? האם זה רק עניין אסתטי?

אתה רוצה גימור בטוח למזון.
שבע תשובות:
fordareh
2015-03-18 02:50:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפי ההצעה של @ ratchet-freak, חיפשתי את "גימורים בטוחים למזון".

האפשרויות כוללות:

  • שמן טונג טהור. מופק מהאגוז של עץ עץ הסין. משמש בסיס בסיס בגימורים מעורבבים רבים. ניתן להשיג בקטלוגים ובחנויות קשיחות. קשה למריחה, דורש שכבות רבות, עמידות במים טובים.
  • שמן פשתן גולמי. נלחץ מזרעי פשתן. לא להתמזג עם פשתן מבושל, המכיל מייבשים מתכתיים. רשום כתוסף מזון על ידי מינהל המזון והתרופות (FDA). זמן ריפוי ארוך מאוד, מראה טוב, עמידות נמוכה במים, יישום תכוף.
  • שמן מינרלי. אף שמקורו בנפט, הוא חסר צבע, חסר ריח, חסר טעם ואינרטי לחלוטין. נמכר כחנויות תרופות משלשלות וכגימור עץ בחנויות חומרה וציוד למטבח. פשוט ליישום, עמידות במים נמוכה, יישום תכוף מחדש.
  • שמן אגוזים. נלחץ מהאגוזים של עץ האגוזים. נמכר כסלדוייל בחנויות טבע ובחנויות מכולת גדולות. שמני אגוזי מלך ולא יעלו. קל ליישום, יישום חוזר תכוף.
  • שעוות דבורים. עבודת דבורת הדבש. ניתן לערבב עם שמן כדי ליצור גימור בעל ריח טוב יותר, מעט יותר דוחה מים. קטלוגים של עיבוד עץ ופיתוח סולדין.
  • שעוות קרנובה. נגזר מעץ הדקל הברזילאי. קשה יותר משעוות דבורים ועמיד יותר במים. ניתן להשתמש ישירות על כלי עץ כציפוי מגן קל או פוליש על גבי ציפוי. נמכר בקטלוגים לעיבוד עץ ופנייה.
  • Shellac. הפרשה מהבאג הלייק. נקצרת בהודו. צורת פתיתים של shellacin בלונדינית סופר היא הזן העמיד ביותר. גימור להפקת סרטים. נמכר בקטלוגים לעיבוד עץ ובחנויות לאספקת חומרה ואמנות.
הייתי מוסיף ששילאק משמש כציפוי מבריק לממתקים / ממתקים וגם לגלולות לדעתי.
Hotrodmonkey
2015-03-18 03:04:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי אומר שילק. משתמשים בו רבות בתעשיית התרופות לציפוי גלולות. זה גימור מצוין מסביב, אבל זה לא עמיד להפליא. הבחירה הבאה שלי תהיה שמן מינרלי ושעוות דבורים. אתה באמת לא יכול לטעות באף אחת מהאפשרויות הללו.

saltface
2015-03-18 03:01:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה עצים לא גמורים עלולים להיות רעילים: http://www.wood-database.com/wood-articles/wood-allergies-and-toxicity.

כל גימור זמין מסחרי יכלול גיליון נתונים בנושא בטיחות חומרים . פשוט חפשו בגוגל " גימור MSDS."

בוב פלקסנר מקדיש קטע מ הבנת גימור עץ לגימורים בדרגת מזון. לדבריו, "גימורי קערת הסלט" הללו הם בדרך כלל רק לכה. בדוק את הספר, זה הפניה מצוינת.

אני משני את בוב פלקסנר. הוא גם אומר שכמעט כל גימור (למעט אלה המכילים led) הם "בטוחים למזון", בתנאי שהם ריפאו לחלוטין.
Joe
2015-03-18 03:02:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהחלט הייתי מסיים את העריסה במשהו. זה ייקח התעללות רבה, במיוחד אם משתמשים בו ביותר מילד אחד, וחלק מההתעללות הזו תהיה (כפי שאתה מציין) לעיסה וכו ', שתכניס לחות ודברים מזיקים אחרים. זה גם יהיה פגיע יותר להתפצלות, מה שיכאב לילד שלך אם זה יקרה.

הדבר העיקרי שאני מחפש בגימור בעריסה:

  • נמוך או ללא VOCs; ילדכם ישן בו, ואינכם רוצים חומרים מסרטנים באוויר בהם תוכלו להימנע מהם.
  • לא רעיל; רבים מתויגים כך על הפחית.
  • סוגי גימורים ללא סתתים, כך שכתמים או דומים שייכנסו בעיקר לעץ במקום לשכב עליו.

שמנים שמקורם באופן טבעי הם דוגמה טובה. של זה; שמן אגוזים, שמן פשתן, שמן קנבוס וכו ', הם בחירה טובה. שעווה כמו שעוות דבורים טובה גם כן, אך ייתכן שיהיה צורך למרוח אותן מעת לעת.

השתמשנו בשילוב של שמן פשתן ודונג דבורים על רהיטי ילדנו, ונראה שזה עבד היטב עד כה.

James Jenkins
2015-03-18 15:48:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קיימים בשוק מספר צבעים מבוססי סויה. השגתי תוצאות טובות עם המותג Durasoy. בעוד שצבעים מבוססי סויה מתחילים בתשתית לא רעילה, תוספים יכולים לשנות זאת, לכן תרצו לבדוק מה נמצא במותג / הסוג הספציפי שתבחרו.

השארת העץ לא מטופל היא גם אפשרות. מחקרים שנעשו על פלסטיק לעומת קרשי חיתוך מעץ מצאו סיכון קטן לזיהום מעץ לא מטופל שנחשף לאשריצ'יה קולי O157: H7 וסלמונלה.

חיידקי מחלות כמו אלה לא הוחלפו ממשטחי עץ זמן קצר לאחר החלתם ... אם כי החיידקים שנעלמו ממשטחי העץ נמצאים בחיים בתוך עץ במשך זמן מה לאחר היישום, הם כנראה לא מתרבים, והם מתים בהדרגה.

עץ לא מטופל יהיה רגיש יותר לכתמים וכפי שמזכיר מלוח בתשובתם ו- התייחסות תומכת לחלק מהעץ הגולמי יכולה להיות השפעה שלילית.

OSU55
2015-04-07 02:16:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מרבית גימורי הרהיטים הנפוצים הם בטוחים לאחר הריפוי. לכה, פוליאוריטן, צדף - מסוכן אם נבלע בצורה נוזלית עקב הדקים, אין שום עדות לסכנה בגימור המרפא. גורו גימור הרהיטים בוב פלקסנור התייחס לכך, ראה כאן.

zeros-and-ones
2017-12-01 14:04:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדיוק סיימתי מיטת תינוק קטנה ללינה של התינוק שלי. סליפר המרכבה הצדדי עשוי מעץ אלון אדום ומוגמר בתערובת שעוות פולי וטונגו ביחס של 4: 1. לשעוות הקבורה והטונגיל היה ריח חזק שלקח כמה ימים להיעלם. נראה נהדר ובטוח לחלוטין בתנאי שאין לה אלרגיה לשמן טונג, עד עכשיו אנחנו טובים. enter image description hereשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...