שְׁאֵלָה:
קצה הקצעה ידני הצטרף ללוח ללא פורל תה
dfife
2015-03-18 00:07:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני שוקל לבנות שולחן מטבח. זו תהיה השנייה שלי. אני מתכנן להצטרף לקרשים. בפעם האחרונה, למרות השימוש בדיבלים ליישור, היו לעתים קרובות רכסים בין לוחות צמודים. כדי ליישר את המשטח השתמשתי במלטשת חגורה, ואז עקבתי אחר כך בכ- 900 שעות של שיוף (בסדר ... הגזמה קלה).

הפעם, אני מתכנן להחליק אותו במישור יד ואז לדלג על נייר זכוכית חצץ 220. זה ישלים את המהמורות וייצור משטח חלק, אבל אני מודאג מקריעה. אני יודע שהקצעה ידנית נגד התבואה תייצר בדרך כלל קרע, אך כאשר כל כך הרבה קרשים מודבקים זה לזה (חלקם או רבים מהם ישנו את כיוון התבואה), כיצד אוכל להימנע מקריעה? האם נגזרתי על שעות של שיוף?

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+8
BrownRedHawk
2015-03-18 00:18:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני ממליץ בחום על מגרד ארון. הוא תוכנן / משמש למטרה מפורשת זו: החלקה של המיקום בו נפגשות שתי חלקי עץ נפרדים והחלקת פני השטח שלהם לאחידות. זה מהיר יותר מאשר שיוף AND מטבעו יצר משטח ישר, שבו מלטשת יכולה ליצור גלים או משטחים אורגניים וחלקים.

נקודה טובה. אז זה יחליק גם את הרכסים בין לוחות צמודים? אני יודע שזה יהפוך את המשטח לחלק ...
אני מניח שזה תלוי בגובה הרכסים, אבל כן. בניגוד לשיוף, הוא יכה קודם כל בכל הנקודות הגבוהות. נייר זכוכית יכול לעוות ולשייף את כל המשטחים.
מגניב. אני מניח שאצטרך ללמוד לחדד את הדבר! (קניתי לפני מספר חודשים ולא הצלחתי להשיג יותר מאבק דק).
בדוק זאת. אני אוהב את האתר שלו: http://www.woodgears.ca/scraper/index.html
#2
+6
ewm
2015-03-18 02:22:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מטוס יד שהותקן כהלכה עובד בצורה מושלמת לשם כך. וודא שהפה חזק, ומפסק השבבים יושב חזק על הלהב וקרוב לקצה החיתוך. וודא גם שעומק החיתוך יהיה קל ככל שיהיה.

מעבר לכך ישנם סוגים שונים של מטוסים אשר יפחיתו את הדמעה (חפש מישור החלקה או אם יש לך יותר מדי כסף, החלקת מישור מילוי). וישנן הגדרות או אפשרויות עיצוב שונות, כמו זווית השיפוע או זווית המיטה. לא תזדקק לשום נייר חול.

אם אתה הולך עם מגרדים, ישנם כלים היברידיים שיחזיקו את המגרד עבורך. מטוס המגרדים סטנלי מס '80 עולה בראש. ואפשר לבצע מעבר ראשון עם מטוס ולעבוד נקודות צרה עם מילות המגרד. אני באופן אישי חובב מגרדים עבים יותר.

אם אתה סקרן לגבי מטוסי יד, אני ממליץ על ספרו של כריסטופר שוורץ (ובכן, אוסף מאמרים) שכותרתו Handplane Essentials. יש קטע שלם שכותרתו 'קבלת דברים שטוחים' :)

אני ממליץ על כריס שוורץ באופן כללי. הבחור ההוא די מגניב.
אני הכי אוהב את התשובה הזו מכיוון (כפי שהוצג בספר שוורץ), עבודה זו בדרך כלל דורשת יותר מכלי אחד. שוורץ היה משתמש במטוס יד כדי להסיר את הרכסים הגדולים יותר ולשטח את כל העניין ואז לעבור למישור החלקה (מס '4) ואולי למגרד. FWIW, הוא מופיע בכמה פרקים של The Woodwright's Shop ב- PBS. פרקים ישנים רבים זמינים לצפייה באתר שלהם ובאפליקציית PBS ב- AppleTV.
הוספתי את הספר הזה לרשימת המשאלות שלי באמזון. מישהו דוחף את ה- SO שלי, כיוון שיום ההולדת שלי מתקרב.
#3
+5
OSU55
2015-04-02 01:49:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מניעה של קרע בתבואה הפוכה בתהליכי דבק פאנל ניתן להתמודד עם מגרדי כרטיסים (ומחזיקים - מומלץ מאוד אם משתמשים במגרדי כרטיסים), מישור מגרד (ראה עמק לי), מגרד ארונות (סטנלי מס '80) או מישור זווית גבוהה (> 45 °). זווית חיתוך גבוהה יותר ולא נמוכה מונעת קרע. עבור מטוס הספסל 45 °, הצבת שפוע של 70 ° -80 °, בגובה של כ -1 / 16 אינץ ', בקדמת מפסק השבבים, והגדרת המפסק קרוב ככל האפשר לקצה הלהב, היא ההגדרה הטובה ביותר עבור לקרוע (המפסק צריך להזדווג גם להב בצורה מושלמת). כל להב לקצב או לגרידה צריך להיות חד כתער. הפחתת עומק חיתוך הלהב עוזר גם. פה הדוק רק גורם לפה להיתקע עם שבבים.

אם בתקציב, מגרד הארונות סטנלי מס '80 הוא הכלי הטוב ביותר. מגרדי הכרטיסים שלי מתרגלים רק במקום שאיני יכול להשתמש במספר מס' 80 (או במישור המגרדים של וריטאס). מגרדי הכרטיסים קשים בידיים ופרקי כף היד, ואיטיים. לפאנל (או למשטח השולחן), יש לשטח עם מישור, לעבוד גרגרים צולבים, ואז ב 45 °. גימור באור עובר במקביל לדגן כדי לבדוק את השטוח. סיים את הרידוד והסרת הדמעה החוצה עם 80 (או האפשרויות האחרות). אם יש לך מזומנים, מישור החלקה משופע הוא בחירה מצוינת. הוא מאפשר לך לבחור בכל זווית חיתוך.

תשכח מהדיבלים, ביסקוויטים, זרעים או חתיכות נתב משותפות להדבקת דבק. קנו או הפכו את מהדק ההידוק. חבר את הלוחות ישרים (אני אוהב חלול קל לכיוון המרכז, רק כמה מהם כדי למשוך את הקצוות) ופשוט השתמש במפרק קצה קצה - הדבק של היום לא ייכשל. תליוני ההידוק יספקו את היישור האמין ביותר של הלוחות. עדיין יהיה איזה כיוון שאינו מסוגל לנקות, אבל הרבה פחות.

#4
+3
saltface
2015-03-18 01:16:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שאמר BrownRedHawk, מגרד ארון הוא בהחלט הדרך לסיים את העבודה. אם אתה רוצה להשתמש במישור ידני לחלק ה"מחוספס ", אתה יכול להטות את המטוס בזווית. פעולה זו תוריד למעשה את זווית המגהץ ותפחית את הדמעה.

התבונן בתמונה הבאה, החלקה חיתוך , לקוחה מ דף זה. enter image description here

#5
+1
Dano0430
2015-03-18 01:21:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בכנות, אם להב המטוס שלך מושחז כראוי, אתה יכול למטט גרגר קצה ללא קרע. קבל ערכת השחזה עם כמה אבני יהלום טובות וחפש את תהליך חידוד הכלים שלך ביד.

הוא לא שואל על הקצעת תבואה מקצה, אלא על הקצעה של תבואה שמתרחקת מהמטוס בזווית רדודה - זה הרבה יותר קשה.
#6
  0
aaron
2018-11-06 19:06:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פשוט שטחתי לוח מודבק בהצלחה רבה באמצעות מטוס יד מכוונן היטב. זו מיומנות כדי להיות בטוחים - היא צריכה להיות חדה מאוד ולהתקין אותה כראוי - לקחת שבבים דקים מאוד. כאשר מתמודדים עם התבואה ההפוכה, זה גם עוזר להשתמש בלהב בעל זווית גבוהה יותר ... בדרך כלל מישורים הם 45 מעלות, אך ניתן להשיג זוויות גבוהות יותר על ידי השחזה בעזרת שיפוע אחורי, למשל. שפוע זה לא צריך להיות אפילו גדול מספיק כדי להיראות גלוי - פשוט הרם את הגב בערך 5 מעלות מאופק על אבן הליטוש הסופית שלך. זה יעניק זווית שיפוע כוללת של 50 מעלות, ויחד עם הקצה חד, יעבוד טוב מאוד נגד הדגן.

הגישה שלי לקישוט לוחות היא למעשה למטוס ישירות על פני התבואה כצעד הראשון, ואז להמשיך בזווית הכיוון בהתאם לתשובת המלח. עבור 90 º אל התבואה עד שלא תרגיש צעדים על קווי הדבק שלך. לעשות את זה כראוי נותן הרבה פחות דמעה ממה שהיית חושד בתחילה וזה גורם לעבודה קלה ומהירה.

בעוד שמגרד קלפים או ארונות יעבוד, תצטרך לדאוג לא לקבל משטח גלי. הסיבה לכך היא כי למיטת מגרד הארון (אכן למגרד כרטיס אין מיטה והוא אינו נתמך לחלוטין) קצר בהרבה ממישור החלקה. בכל מקרה, אלה שני מיומנויות שימושיות לפיתוח.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...