שְׁאֵלָה:
האם לחלק מהיערות לעולם לא יהיה גימור נקי לאחר השיוף?
Matt
2015-03-18 07:40:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מנקה עץ משטחים שישמש לפרויקטים שונים. כרגע אני מכין את העץ עם שינויים קלים בתהליך זה. העץ שאני מקבל משתנה בהתאם למשטחים שאני נמצא בסופו של דבר. לעתים קרובות יותר הם עצים רכים יותר.

  1. שטפו אם נדרש.
  2. השתמש בגזית כדי להסיר עץ נקבובי / חלש יותר מהקרש.
  3. השתמש בחצץ בינוני ביד
  4. השתמש בחצץ גבוה ביד.

נראה שלא משנה כמה אני משייפת ומנקה את העץ שהוא מכיל הרבה קוצים (אם אוכל לקרוא להם כך). בסופו של דבר אני אכתים ולכה את הפרויקטים האלה וזה יהיה לחינם אם פיסות עץ קטנות תמיד תקועות בכל מקום.

אני לא מלטש מספיק או לא משתמש בטכניקה מתאימה. מכיוון שאני משתמש בעץ משטחים זה כבר לא חיתוכי העץ הטובים ביותר מלכתחילה אז האם הבעיה שלי היא בחירת העץ שלי?

מאחר שהגיבוי הזה עם תשובה חדשה, האם הצלחת לפתור את הבעיה או שאתה עדיין מקבל את הבעיה במידה מסוימת?
@Graphus אני מניח במידה מסוימת. אני כל הזמן מרגיש רהיטי עץ ויש לו תחושה חלקה. זה בעיקר הגימור אבל חלק מהדברים שסיימתי עדיין לא חלקים (לפני הסיום) כמו שהייתי רוצה. לאחרונה קיבלתי סט מגרדים שעשוי לעבוד בשבילי שקיבלתי הרבה אחרי שפרסמתי את זה. אני מרגיש שזה יכול להיות הכי עזרה כאן. אם יש לך מה להוסיף אני אשמח לעצות.
אין לי באמת מה להוסיף שבאמת יתפקד כתשובה טובה, אבל רציתי להבטיח לך שאתה אמור להיות מסוגל לקבל משטח חלק לחלוטין, על לוחות מנוסרים מחוספסים ו / או בלויים יש בדרך כלל עץ בתולי מתחת לפני השטח המחוספס. הייתי עושה את עיקר ההחלקה על ידי הקצעה, אך בהחלט ניתן להגיע לשם באמצעות שיוף בלבד - אנשים רבים משתמשים במלטשות חגורות רחבות בדיוק למטרה זו. מעבר או שניים מתחת לחצץ 80, ואז אחד @ 120 או 150 ומעבר סופי @ 180 או 220 והעץ צריך להיות חלק לחלוטין, כמעט מוכן ליישום גימור ..
@Graphus תודה על זה. עשיתי את השאלה הזו לפני שהייתה לי גישה למתקן, אותו אני מעריץ עכשיו, אבל אני עדיין משייף את הלוחות הקטנים שלי מכיוון שהם אינם מתאימים למתקן, כך שמלטש (ובקרוב גריטה) הוא עדיין חלק מחיי. .
הלוואי שגם לי היה פלנר! זו אחת הפשרות הבודדות לגישה המיועדת רק לכלי עבודה שלדעת הרבה בחורים מוצדקת לחלוטין, מכיוון שמדידת מלאי לחלוטין ביד היא עבודה איטית ותובענית. * "אני עדיין משייף את הלוחות הקטנים שלי מכיוון שהם אינם מתאימים לקדד" * למקרה שזה יעזור אני אפרסם קישור לתשובה שלי ל [מה האורך המינימלי שאפשר לעצב את המטוס?] (Http: // נגרות עץ .stackexchange.com / שאלות / 703 / מהו האורך המינימלי- i-can- עובי-מישור / 710 # 710) מהימים הראשונים.
עץ משטחים @Graphus בדרך כלל מעוות בדרך זו או אחרת. אני לא רוצה להטיס אותו כל הזמן כדי לשמור על זה בגלל הקסם שלו. הפיכתו לשטוחה תאבד עובי שכבר לא יהיה לי הרבה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+7
Jack
2015-03-18 11:41:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה יכול, בדוק את תכולת הלחות של החומר שלך. בדרך כלל אני מוצא את הבעיה כאשר העץ מכיל לחות גבוהה מאוד, נניח 15-20% ומעלה. בדיקה פשוטה היא גם לחוש עד כמה העץ קר. עץ רטוב מרגיש קר יותר מעץ יבש.

ההצעה כאן תהיה שאני צריך לשייף אותו אחרי שהתייבש?
כן, זה אמור להיות המקרה. חוויתי את החוויה הזו בעבר. לפעמים התבואה מרימה כל כך רע על העץ ברגע שמורחים גימור, עד שיש צורך בשיוף זהיר לאחר המעיל השקוף הראשון. המעיל השקוף מקשה את העץ כביכול, כך שניתן לשייף אותו בצורה חלקה. זה עשוי להיות המקרה מבחינתך אם אתה מקבל את זה חלק בעודך גולמי והדגן "קופץ" שוב כשגימור או כתם עוברים עליו ..
#2
+5
dfife
2015-03-18 09:47:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבדתי עם גדרות ישנות והשגתי מראה עץ "חדש" באמצעות הקצעה. הבעיה היא שלאחר הקצעה יש לך רק כמות קטנה של עץ לעבוד איתו. אתה עלול להיתקל באותה בעיה. אבל ... פשוט העבירו אותו דרך פלנר וזה ייראה די חדש.

היזהר בהפעלת עץ משטחים, או כל עץ מושקע לצורך העניין, באמצעות פלנר. אם אתה מתגעגע להסיר רק אחד מהציפורניים, אתה עלול להזדקק לסט סכינים חדש! יש לי גלאי / מגש מתכת זול בו אני משתמש למטרה זו.

היזהר בהפעלת עץ משטחים דרך פלנר. אם אתה מתגעגע להסיר רק אחד מהציפורניים, אתה עלול להזדקק לסט סכינים חדש! יש לי גלאי / מגש מתכת זול בו אני משתמש למטרה זו.
הייתה לי אותה בעיה!
הקצעת ידיים עשויה להיות בטוחה יותר. כמו כן, יד או מכונה, כיוון התבואה משפיע על המשטח הנקי שתקבל.
#3
+1
MattD
2016-03-06 04:49:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סיימתי עץ מחודש על ידי שיוף כמתואר ולאחר מכן ליטוש.

אז, ספציפית:

  1. השתמש במלטשת חגורה עם חצץ 80 ואחריו 120 חצץ
  2. מלטשת מקרית אקראית 120 חצץ ואחריה חצץ 220
  3. גלגל חיבוק (בקידוח ידני) עם תרכובת חיץ מבוססת טריפולי (משומן טאלו) p> התוצאה היא עץ חלק שעדיין מכיל חלק מהצורה השחוקה והמחודשת.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...