שְׁאֵלָה:
האם הסיכות המשמשות לתייג עץ בחנות העשייה העששית מסורתית?
James Jenkins
2015-03-18 01:53:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המגמה הנוכחית בחנויות העשייה המקומיות שלי היא להדק תג לתחתית העץ לתמחור. בדרך כלל אני שולף אותם על ידי החלקת קצה של מברג בין העץ והמצרך ושולף אותו החוצה, "בדרך כלל" זו מילת המפתח.

אני קורע הרבה עץ בגודל הנדרש שלי, אז פעם אחת בזמן שהמצרך עדיין בעץ כשהוא עובר דרך המסור. האם סיכות אלו מיועדות להיות להב מסור בטוח (כמו שלא יפגע בלהב או ב- ME)? אם לא, מהו הכלי הטוב ביותר להסרת מצרכים מחיר מקת העץ?

שתיים תשובות:
#1
+9
bowlturner
2015-03-18 02:01:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן רוב המהדקים אינם ארוכים במיוחד, כך שאם אתה לא סתם 'קוצץ את הקצה' אתה לא צריך לדאוג לגביהם.

עם זאת, למרות שהם לא יעשו הרבה כדי להב, (אם כי לא הייתי אומר שהם 'טובים' בשבילו) הם עלולים להיות מסוכנים עבורך אם אתה חותך מספיק קרוב לקצה שבו ניתן לחתוך את המצרך. במקרה זה זה יכול להפוך לקליע חד קטן, ולכן זה יהיה רעיון טוב להסיר אותו. בדרך כלל אני משתמש במברגים ו / או צבת.

הפחד שלי הוא האפשרות שהם יתכווצו לסכיני הפלנרים שלי, אז אני תמיד שולף אותם החוצה. השיטה המועדפת עלי היא גם צבת.
#2
+6
drs
2015-03-18 17:21:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא נשמע שזה המקרה בשבילך אבל סיכות הינן בעיה אם יש לך מסור שולחן של SawStop. עם מסור השולחן הזה, אם הלהב יבוא במגע עם מתכת כלשהי, מנגנון העצירה יופעל ויש להחליף את הלהב ואת בית הבלמים.

לא בטוח שזה נכון אם המתכת קטנה ומבודדת, אבל עדיף לא להסתכן בזה ... עולה על דעתי שצריך להיות משהו שיעבוד כגרסה מוגדלת של מסירי מצרכים למשרד ...
מגע עם מצרך עץ שנחתך לא אמור להפעיל את בלם SawStop. הנה [סרטון של בחור חותך מסמר] (https://youtu.be/rnlTGndRi38?t=1m54s) בלי לעצור את המסור.
מעניין. הייתי חבר בחנות עצים שהזהירה מפני סיכות ומסמרים בעץ בעת שימוש במפסקי המסור שלהם. הם אמרו שהופעלו כמה עצירות מסור בגלל מתכות בעץ, אבל מעולם לא הייתי עד לכך בעצמי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...