שְׁאֵלָה:
מתי עלי להשתמש ב- Jointer לעומת Planer?
JohnFx
2015-03-19 20:07:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חדש למדי בעבודות עץ ורק התחלתי ללבוש את החנות שלי בכלים חשמליים. תחום אחד שאני מוצא מבלבל הוא מקרה השימוש למפרק לעומת פלנר.

נראה כי לשני הכלים יכולות דומות מאוד, וכנראה שהם יכולים להחליף זה את זה בעבודות מסוימות. יש לי תקציב ומרחב מוגבלים. אז אני צריך לתעדף אם להשיג פלנר או מפרק. בהחלט תהיה עדיפות להחלטה זו על צדדיות.

כדי להפוך את התשובה למועילה מעבר למצב שלי, אני מחפש תשובה המסכמת עבור כל כלי לאילו משימות הן אידיאליות, משימות שאתה יכול לנהל איתן בצורה סבירה, ומשימות שפשוט אינן רצויות / אפשריות.

כל הנחיה אחרת בתשובתך לגבי ההחלטה בין שני הכלים הללו מתקבלת גם כן.

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+22
dfife
2015-03-19 20:21:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פלנר משמש לייצור שני קצוות מקבילים ואילו מפרק משמש לייצור משטחים ישרים או שטוחים. נניח שיש לך לוח מעוות (נניח שהוא נראה כמו בננה מקצה לקצה). אם תעביר אותו דרך פלנר, הוא ייכנס כבננה וייצא כבננה. לעומת זאת, מפרק יגלח חתיכות מהבננה, לאט לאט, עד שייצא שטוח.

מצד שני, אם יש לך לוח שעובי אחד אינץ 'אחד. הצד, ועובי 1/2 בצד השני, העברתו דרך המפרק לא תהפוך את שני צידי הלוח לשווים. ראה את התמונה למטה:

enter image description here

אז אתה צריך את שניהם. ישנן דרכים להתקין פלנר לשטוח לוח, אבל אני לא חושב שיש דרך להפוך את דפנות הלוח למקבילים למפרק.

ערוך בתקציבים מוגבלים, זה כנראה לא רעיון רע לבדוק מקרב / פלנר (למשל, https://www.grizzly.com/products/ G0675). ראש חותך אחד משמש הן לקצב והן לחיבוק - זה רק דורש איזושהי התאמה. אני לא יודע איך מתבצעת התאמה זו כי אין לי כזה. (לא למדתי על אלה רק אחרי שקניתי גם מפרק וגם פלנר).

ערוך 2 הנה סרטון שמראה כיצד להעלות לוח עם פלנר: http://www.finewoodworking.com/workshop/video/a- מטוס-מזחלת-לכרסום-עץ.אספקס. אני באמת בניתי את הג'יג הזה לפני שקניתי את המפרק שלי ומצאתי שזה כל כך מסורבל שבדיוק קניתי מפרק. (אם כי השתמשתי באותה עת בסכינים משעממות, מה שכמעט ולא ניתן להעביר את הלוח דרך המזחלת מבלי שהוא יחליק.)

עוד כמה אפשרויות:

 1. יש את משטח העץ ומיישר את העץ שלך. הם עושים עבודה בסדר, אבל אם אתה מייצר רהיטים משובחים, אל תצפה שהיצירה שלך תהיה מרובעת לחלוטין.

 2. השטח את החומר שלך בעזרת מטוס ידני. זהו תהליך ארוך (ומייגע למדי), וזה עשוי לעלות לכם לא מעט להשיג מטוס יד טוב המסוגל לבצע את העבודה.

נקודות טובות לגבי "עץ בננה" ועובי הערב.
אני חושב שבין התשובה שלי לבין @FreeMan's, אתה די מכוסה.
תודה על התרשים של עיוות רוחבי. אנשים צריכים לצפות בסרטון FineWoodworking כדי לראות עיוות שרץ לאורך וגלי (למעלה ולמטה) לאורך הלוח. החלק התחתון השטוח של הנענע המצולם פוגש את השולחן השטוח של המתקן כך שתוכלו להסיר עץ בצד העליון במישור גיאומטרי המקביל למשטח השולחן לכל אורך הלוח. אז אתה יכול פשוט להעיף את הלוח ואת המטוס שוב בלי לנענע. http://imgur.com/a/Xz0eM הנה סרטון דומה שמציג לוח מעוות דומה: http://www.finewoodworking.com/2016/07/27/turn-your-planer-into-a-jointer
#2
+17
FreeMan
2015-03-19 20:22:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 • פלנר
  • יבטיח כי 2 פנים מנוגדות של פיסת עץ מקבילות זו לזו
  • בדרך כלל יטפלו בפיסות עץ רחבות יותר
  • אינו הכלי המתאים לעבודה בקצה הצר של לוח 'דק' רחב '(חושב מדפים), מכיוון שאי אפשר להאכיל דרכו פיסת עץ גבוהה וצנומה
  • מאפשרים לך הפוך לוח לא אחיד בעובי אחיד מקצה לקצה *
 • מפרק
  • יבטיח כי 2 פנים סמוכות של פיסת עץ יהיו זווית של 90 מעלות זו לזו (בהנחה שהגדר מוגדרת על 90 מעלות) גדול יותר, אך $$$$$)
  • יכול ליצור שני צדדים מנוגדים של פיסת עץ במקביל על ידי הפעלת אותו צד סמוך של העץ כנגד הגדר וחיבור הדפנות כדי להיות מקביל. (זה עלול לקחת קצת עבודה ושיזוף)

* מושאל מתשובת Dfife

כיצד עובד החלק האחרון (פנים מקבילות)? שני הצדדים הם אורתוגונליים לשלישי זה לא מספיק, טריז טוב יהיה גם את זה.
מכאן ההערה בסוגריים בסוף אותה נקודה. אני כנראה צריך להסיר את זה לגמרי. זה נשמע טוב כשדפקתי את התשובה המקורית!
אה, אז אתה מתכוון עם מידות נוספות וכמה ג'יג'ים / שיחים?
אכן לזה התכוונתי. לא נקודת המכירה הגדולה ביותר ...
#3
+4
Jon
2015-03-19 20:31:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים שיהיה לך את שניהם. עם זאת אם היו שיקולי תקציב ומרחב הייתי הולך עם מפרק. מפרק יאפשר לך להשיג את אותם משטחים מדויקים להצטרפות לעץ שלך. פלנר לעומת זאת הוא כלי החלקה / גודל וחלק גדול ממה שאתם עושים איתו ניתן לעשות עם עוד מעט שומן במרפקים באמצעות מקצבים ידיים ושיוף. לעתים קרובות כאשר אתה רוכש עצים בגזרה גסה בחצרות המותניים המיוחדות הם יכולים להריץ את הרכישה שלך באמצעות פלנר.

#4
+2
Steve Scott
2015-03-22 03:35:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לתשובות המשובחות שכבר פורסמו, אני רק אוסיף זאת: המפרק יכול לתת ללוח קצה ישר לחלוטין, המהווה שלב ראשון חשוב בחיתוך מדויק של הלוח לרוחב ולאורך. הקצה הישר והמפרק עובר לאורך גדר הקרע של המסור כשאתה חותך את הלוח לרוחב, ומניב קצה מנוגד שגם הוא ישר ומקביל לראשון. בעת חיתוך, הקצה המפרק נתקע כנגד מד הזוויעה או מזחלת החיתוך כדי להבטיח שהקצה החתוך הטרי יהיה מרובע - ב 90 מעלות לקצה הארוך של הלוח.

אין לזלזל בחשיבות של היכולת ליצור לוחות ישרים לחלוטין. חלק נכבד מעיבוד העץ כולל בניית ג'יג'ים, ומכיוון שגיג'ים הם משטח התייחסות לעבודה נוספת, הם צריכים להיות מדויקים ככל האפשר. מפרק יכול להיות ההבדל בין פרויקט שמצליח לעומת פרויקט חצי שלם שכולל הרבה קללות וקללות.
#5
+1
glw
2015-03-25 18:00:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם ההצהרה כי עובד עצים פעיל באמת יכול להשתמש הן במפרק ייעודי והן במתקן משטח. אבל יש לי רק מתקן משטח בגלל סביבת העבודה הקטנה ביותר שלי והסתפקתי בכלי ידיים לחיבור.

זה נובע מכך שרוב העבודה שלי כוללת לוחות אופייניים שהם 3 / עובי 4 "ורוחב כמה סנטימטרים. כדי לחבר את הקצה, אני אעביר מטוס יד סטנלי מס '7 מעל הקצה (אורך זה של מישור היד נקרא" מפרק "- אני חושב שאורכו 20 אינץ').

אם אני צריך לשטח פנים אחד (וזה נדיר מאוד - רק אם יש לי לוח מנוסר גס), אז אני עדיין יכול לקבל את זה שטוח עם מטוסי היד. אני משתמש בשילוב של סטנלי מס '5 ו מספר 7. האמור לעיל. המס '5 מצויד בלהב משובץ המסיר עץ בצורה אגרסיבית יותר.

פעם אחת שבהם אני צריך להשתמש במפרק כדי להבטיח חתך מרובע (כגון הדבקת מספר חלקים כדי להכין הודעה למיטה מרובעת), אני עדיין משתמש במישורי היד ופשוט מתקרב אלי ככל יכולתי. אני בודק לעיתים קרובות עם ריבוע. בפרויקט המיטה שלי מעולם לא היה כל כך חשוב שאקבל את הזווית המושלמת t; ברגע שהדברים היו ביחד, הפערים נסגרו בסדר.

שיהיה לי חיבוק ייעודי היה נחמד וכמהנדס הייתי מרגיש טוב שיש לי זוויות מושלמות של 90 מעלות מסביב, אבל בסופו של דבר זה הסתדר בסדר שהייתי פשוט קרוב .שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...