שְׁאֵלָה:
באילו מצבים הייתי משתמש במלטשת חגורה לעומת מלטשת מסלול אקראית?
Peter Grace
2015-03-19 07:28:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחזיק גם במלטשת חגורה וגם במלטשת אקראית. גיליתי שככל שעבדתי על שיפור טכניקת הגימור שלי, אני בדרך כלל אלך על מלטשת מסלול אקראית מעל כל כלי שיוף אחרים.

אני סקרן אם למלטשת החגורה יש שימוש ספציפי ל שהוא מצטיין, עד כדי כך שהוא כלי יעיל יותר ממלטשת מסלול אקראית לתפקיד?

חָמֵשׁ תשובות:
Jon
2015-03-19 12:07:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אוהב מלטשת חגורה כשאני צריך להסיר חומר כלשהו כמו צבע למשל, אני חושב שהוא חותך טוב יותר. אורביטל שאני אוהב לשיוף עדין יותר הוא מציע הרבה יותר שליטה.

בְּדִיוּק. מלטשת החגורה היא הטובה ביותר, אם אתה באמת צריך להסיר חומר. לא רק צבע, דברים כמו אי סדרים גדולים יותר במשטח עולים בראשך.
כן, שימוש במלטשת חגורה ל"סיומת "זה כמו להשתמש בנפאלם כדי להיפטר מנמלים במרפסת שלך.
Maxime Morin
2015-03-19 17:57:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני משתמש במלטשת החגורה שלי למשטח גדול שבו אני צריך להסיר הרבה חומר, כגון מפרק ביסקוויט לא אחיד. למען האמת, אני משתמש בו גם כאשר הסבלנות שלי נמוכה ומלטשת המסלול או 1/3 הגיליונות שלי אינה מהירה מספיק ...

למרות שזה לא ממש קשור לעיבוד עץ, מצאתי חגורה מלטשת מאוד שימושית למישור קטע אפילו תת רצפתי בעת התקנת הריצוף. (כגון שיוף מפרק לא אחיד בין שני דיקט או יריעות OSB.)

הפרקט יכול לפעמים לנער ROS אפילו בחצץ תחתון. אם אתה עושה ריצוף כלשהו, ​​עם עץ חשוף או כדי להסיר שכבות הגנה, מלטשת חגורה היא הדרך ללכת.
bowlturner
2015-03-19 17:25:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא את עצמי משתמש במלטשת החגורה שלי פחות ופחות. אני באמת משתמש בו רק כשאני צריך להסיר הרבה חומר, בין אם זה גימור ובין אם הוא מחוספס.

אני מוצא שבמשך שנים אני משתמש בו רק אם אני זקוק לעבודות של 60 או 80 חצץ, או שיש לי שטח גדול מאוד, כמו משטח שולחן שבו מלטשת החגורות תעשה את העבודה הרבה יותר מהר. אבל אפילו שם, אם אני יורד ל 100 חצץ, אחרי זה אני משתמש במסלול האקראי שלי.

אני גם חושב שלמסלול יש יותר שליטה ואני לא צריך להילחם איתו כל הזמן.

Matt
2015-03-19 19:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא שמלטשת החגורה טובה לחתיכות גדולות יותר, במיוחד ארוכות כמו קרשים וקרשים. השתמשתי בו לניקוי לוחות ממשטחים שאני מפרק. ידיים למטה זה הרבה יותר מהיר. רק צריך להיזהר במיוחד שלא להישאר במקום אחד יותר מדי זמן (שיוף באופן כללי הוא כזה אני מניח, אך ככל שהכלי מהיר יותר כך הסיכון גדול יותר.)

מלטשי מסלול, לפחות שלי, בדרך כלל אינם יכולים לבצע באותה מהירות. באופן אידיאלי אני משתמש במסלול שלי לחתיכות קטנות ש אינן שטוחות או שקשה יותר להגיע אליהן. דוגמאות לכך היו כיסאות ובתי ציפורים. אני משתמש בו גם לניקוי קצוות העץ כל הזמן במאמץ ליצור עקומה רכה כביכול לזווית קשה שתיווצר לאחר חיתוך של 90 מעלות.

J. Hanson
2017-05-25 20:14:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

90% מעבודות הגמר שלי אני משתמש גם במלטשת מסלולית אקראית.

הפעם היחידה בה אני משתמש ב מלטשת חגורה לעומת מלטשת מסלולית היא כשאני צריך :

הסר המון עץ ממש מהר
ניקוי חתיכות עץ גדולות או
השטחת חתיכות גדולותשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...