שְׁאֵלָה:
האם הנענע של המחרטת בטבלה הזו בטוחה?
Doresoom
2015-03-17 22:52:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי לאחרונה סרטון כיצד לבנות נענע להכנת מלאי על מסור שולחן. זה נראה לי לא בטוח, כיוון שהנענע הממונעת קידמה את המלאי הצידה לתוך להב המסור המסתובב.

enter image description here

זו נראית כמו טכניקה שימושית מאוד, אבל אני בעיקר מודאג מהיבטי הבטיחות של זה. למרות שלפי הבנתי, חיתוך מפרצוף באמצעות מסור שולחן הוא נוהג מקובל, שנראה דומה למדי.

לא בטוח אם זה לגמרי בנושא, שכן אני מניח שההיבטים הבטיחותיים בו עשויים להיות מעט סובייקטיביים. למרות שתשובות פוטנציאליות יכולות לספק סיבות מוחלטות לכך שזה לא בטוח.
אני לא מסכים, אבל הבאתי את זה ב [Meta] (http://meta.woodworking.stackexchange.com/questions/16/is-tool-safety-on-topic).
תהיתי גם לגבי הבטיחות של הנענע הזו, אבל הייתי מרגיש הרבה יותר בנוח איתה אם היה לה מגן פוליקרבונט המכסה את כל החלק העליון (רק למקרה שהציר יתפוצץ) ואם היו אחיזות ידיים מוצקות ומסורות היטב. מחוץ לנתיב הלהב.
הנענע המקבילה בערך לנתב היא בטוחה יותר ורב-תכליתית.
! [הכנס כאן תיאור תמונה] (https://i.stack.imgur.com/Lt6xd.jpg) אני אודיע לכם איך זה 'מסתבר' - הוקסמתי מהסרטון ומהמודעה לנסות
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+13
BrownRedHawk
2015-03-17 23:54:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהמילה 'בטוח' כאן עשויה להיות יחסית. בדיוק כמו שמכוניות מודרניות בטיחותיות, כשנוסעים על הכביש, ומצייתים לחוקי התעבורה. אני חושב שבמקרה זה התשובה היא עמוקה ל לא מקלות וסכין ריבה. אני לא רואה שום דבר מאותם דברים שקורים כאן.

ראיתי המון אנשים עושים דברים לא כמו שהכלים נועדו מבלי להיפגע, אבל לרוב אותם אנשים יש סיפורים על כמעט איבוד אצבע, או שיש להטיל פיסת עץ על פני הסדנה. מדוע לקחת את הסיכון הזה, כשיש כלי טוב לחלוטין שנועד להפוך עץ?

נקודה מצוינת לגבי היצירה של העבודה על השולחן. משהו שלא שקלתי.
כמו כן, למרות שהיצירה מסתובבת איטית יחסית להב המסור, אינך משתמש בכיוון המיועד של שן המסור בכדי לבצע את החיתוך על העץ. אפילו חיתוך התמודדות על מסור שולחן הוא מחוספס על הלהב, עכשיו דמיין כמה זה חייב להיות מחוספס.
לחץ רוחבי על להב המסור (עבורו הוא לא מיועד) בתוספת חומר שיש בו קשרים ומתחים פנימיים אפשריים (כלומר ענפים) בתוספת האמור לעיל - זה לא משאיר אותי מרגיש חם ומטושטש
#2
+10
CoAstroGeek
2015-03-18 00:12:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהדאגה הגדולה ביותר שלי היא שאין לי תחושה טובה כיצד המערכת הזו תנהג. כשאני עומד לבצע פעולה כלשהי עם כלי חשמל, זה מכוון מאוד וחשבתי על סוג התוצאות הרעות שעלולות להיגרם. לדוגמא (לא רשימה מלאה בשום מתיחה)

  • מסור טבלה: בעיטה אחורה
  • מסור זווית: כריכת להב
  • מסור רצועה: שבר להב ומשתרך על פני השולחן
  • מקדחה: מעט נקשר, מסובב חתיכת עבודה
  • וכו '.

בידיעה זו, אני יכול לצפות לבעיות ו להקל עליהם. אני מציב את גופי בצורה מסוימת ביחס לכלי, אני אוחז בחתיכה או בכלי בצורה מסוימת, משתמש בלוחצים נוספים, לוחות אצבעות וכו 'לפי הצורך.

פשוט אין לי מרגיש טוב איך הדבר הזה מתנהג כשמשהו משתבש, או אפילו באילו דרכים זה יכול להשתבש. נראה שזה עובד טוב מאוד, אבל אני אזהר בזה.

#3
+3
KRS
2016-05-13 23:57:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, מלבד תוספת המקדחה האלחוטית להפעלת המלאי, במה זה שונה מחיתוך מפרצון עם מסור שולחני? זוהי טכניקה עתיקת יומין בה המלאי נדחק על וקטור לצד הלהב.

אני חושב שהשטן נמצא במבנה. כוחו של אותו עיצוב ג'יג יהיה תמיד תלוי בחומרים, בהתאמה, במבנה ובטכניקה בשימוש. המשתמש במקרה זה מקפיד לבצע מספר מעברים בדרגה נמוכה לפני שהוא מגיע למוצר הרצוי לו - זה גם משקף את הטכניקה להכנת מפרצון.

אני יכול גם להתלבט על הארגונומיה: אני חושב שהביקורת שנעשו כאן הם במקום, כי אני גם רוצה לראות תכונות שמרחיקות את ידיו של עובד החורש מהלהב, אבל אז לא ראיתי את ידיו בשום מקום ליד הלהב, אז אולי אני טועה.

אם הנענע בנויה היטב ומשתמשת בזהירות שעלינו להעסיק תמיד, זה נראה מאוד מעשי.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...