שְׁאֵלָה:
מה המטרה של גידול התבואה לפני סיום רהיט?
Maxime Morin
2015-03-17 20:24:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כרגע אני עובד על ספסל כניסה באגוז שחור. אני תוהה אם עלי לגדל את התבואה לפני שסיים את הספסל או לא. בעבר לא עשיתי זאת. שמעתי שעדיף לגדל את התבואה. עם זאת, אני לא יודע מאילו סיבות.

אז מה המטרה או היתרון של גידול התבואה לפני שמסיימים רהיט בכתם או לכה על בסיס מים?

מהו "העלאת התבואה" בדיוק?
זה סוג של לגרום לכל סיבי העץ הרופפים או השבורים "לעמוד" מחתיכת העץ; בדרך כלל נעשה על ידי הרטבת העץ במטלית לחה.
מים תופחים את סיבי העץ, והם נשארים במצב תפוח לאחר האידוי. ממיסים כמו רוחות מינרליות אינם גורמים לתפיחת הסיבים.
ארבע תשובות:
#1
+36
MattDMo
2015-03-17 20:31:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה רוצה לגדל את התבואה לפני שתשתמש בגימורים על בסיס מים, מכיוון שאלה יגדלו את התבואה, אך לא תוכל לגרד / לשייף בצורה מספקת את הסיבים המוגבהים. אני ממליץ להשתמש במים מזוקקים, מכיוון שאין בהם מינרלים שיכולים להבהיב סוגים מסוימים של עץ. אל תציפו את המשטח, אלא נגבו אותו עם מטלית נקייה ואפשרו לו להתייבש לחלוטין. מגרדים או משייפים את הגרגיר המוגבה בעדינות ואז חוזרים על הפעולה לפי הצורך עד שהעץ נשאר חלק לאחר הניגוב על המים.

מעולם לא הבנתי "לגדל את התבואה" עד עכשיו. אני לא יכול לחכות להיכנס לחנות ולראות את זה בעבודה.
#2
+14
OSU55
2015-04-07 00:27:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מים תופחים את סיבי העץ והם יעוותו בצורה פלסטית (לצמיתות). זה משאיר משטח מחוספס יותר ממה שהוכן על ידי שיוף או גירוד. שיוף לאחר מכתים גורם בדרך כלל לצבע להיות לא אחיד יותר, ולזקוק לשכבת כתם נוספת כדי לאזן יותר. גידול מראש של התבואה במים רגילים ושיוף קל עם חצץ ~ 320 כדי להסיר את התבואה המוגבהת (לאחר הייבוש) יאפשר למרוח כתם WB ובעל משטח חלק לאחר הייבוש למעיל עליון. אם לא משתמשים בכתם או צבע, אז אין באמת שום יתרון לגידול תבואה מראש עבור ציפוי WB. במקום זה אפשר לשייף את המעיל העליון הראשון.

עדיף להציף את פני השטח עד שלא נספגים יותר מים (בקבוק ריסוס ומברשת קצף עובדים טוב), ואז לנגב ולאפשר להתייבש. זה מבטיח שכאשר מריחים את הכתם / צבע WB רמת הספיגה על ידי סיבי העץ אינה עולה על ההרטבה הקודמת, ומבטיח שלא מתרחשת גידול נוסף של תבואה. בדרך כלל אני מגדל את התבואה על עץ רך פעמיים, אשטוף את פני השטח בפעם הראשונה, מלטש ואז מרטיב קל יותר בפעם השנייה. עצים רכים משרים מספיק מים כדי לגדל שטחים גדולים של דגנים, והסיבים הנפוחים באזורים אלה מוסרים באמצעות שיוף שטוח. היישום השני מתייחס לאזורים אלה.

#3
+12
Peter Grace
2015-03-17 20:34:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גידול התבואה לא רק עוזר להוציא סיבים שעשויים להתנפח בעת מריחת הגימור בפועל, אלא גם להרוות את התבואה לפני כן במרכך עץ, יעזור לגרום לדגן "לצוץ" (להיות מושך יותר מבחינה ויזואלית) שכאשר אתה אנחנו מנסים לגימור יפה, זה דבר שבדרך כלל היית רוצה.

#4
+11
WhatEvil
2015-06-04 18:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובות טובות, אך נראה שאיש עדיין לא הזכיר שחלק מסוגי העץ נוטים מאוד לגידול תבואה, וחלקם ממש לא.

מעולם לא "גידלתי את התבואה" על ידי דעיכתם בתור נפרד תהליך, אך ראיתי את ההשפעות של העלאה זו לאחר מריחת שכבת בסיס על בסיס מים. מניסיוני (המוגבל בהחלט) נראה כי עץ קשה יותר צפוף נוטה לגידול התבואה או "להתפשט", אך ייתכן שזה לא נכון בכל המקרים.

כמו כן, זה תלוי למעשה באיזה סוג. של גימור שאתה רוצה. ראו קישור זה: http://www.wood-finishes-direct.com/info/faq#should-i-worry-about-raising-the-wood-grain

האם גידול תבואה (עם מוצרים על בסיס מים) הוא משהו שצריך לדאוג לו?

בקיצור - לא, אבל זו שאלה של טעם אישי. הדגן לא מרגיש מחוספס למגע, זה יותר תחושה של מרקם. במילים אחרות ניתן לחוש בדוגמת העץ דרך גימור העץ. יש לקוחות שבאמת אוהבים להיות מסוגלים להרגיש את העץ. אם מורחים כמה שכבות לכה הרי שגידול התבואה אינו ממש נושא מכיוון שהלכה נוטה לאטום מעל התבואה שהוגבהה, וכך נוצר משטח חלק.

כדאי גם בהתחשב בכך שאם אתה מתכוון למרוח גימור עם יותר משכבה אחת, זה בדרך כלל המקרה שהעץ יהיה משייף בין המעילים בכל מקרה. עם עץ Meranti (שהוא עץ קשה מעט מעט אשר נוטה למילוי / העלאת תבואה) היינו מורחים שכבת בסיס, משייפים אותו בכדי להקפיץ את הגימור (שיש לו גם השפעה של שיטוח התבואה) ואז מורחים שכבה עליונה, ולהישאר עם גימור חלק ונאה. המשמעות היא ששלב הניתוק / מפתח בתהליך הגימור לוקח מעט יותר מאמץ, אך מוסר הצורך בגידול התבואה כתהליך נפרד.

לא הייתי אומר "אל תטרח", אבל הייתי חושב על סוג הגימור שאתה מנסה להשיג, והאם זה שווה את זה על סוג העץ המסוים שאתה משתמש בו.

כמו ברוב סוגי הגימור, הייתי ממליץ לך לנסות את זה עם ובלי תהליך זה על פיסת עץ ולראות את ההשפעות בעצמך.

אני מרגיש שאני צריך להגיב על זה כיוון שעשיתי מחקר רב לפני שחיפיתי את משטח העבודה סביב הכיור שלי. אני זוכר שקראתי את התשובה הזו כחלק מהמחקר. מה שגיליתי (בדרך הקשה) הוא שגידול התבואה על משטח עבודה מעץ אלון המקיף כיור מטבח אינו שאלה של טעם אישי. לפחות אם אתה מטפל בזה עם Osmo TopOil. השמן יעלה את התבואה, ויגרום למשטח מחוספס מספיק כדי שיימחק השמן. גידלו את התבואה בעצמכם!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...